Jump to content
SilenTx0

Platforma despre securitatea web

Merită continuat acest proiect?  

47 members have voted

  1. 1. Merită continuat acest proiect?

    • Da
      47
    • Nu (voi expica de ce)
      0


Recommended Posts

15pfx9k.jpg

296lqi0.png

Pwnthecode este o platform? educa?ional? care are ca scop dezvoltarea, responsabilizarea ?i antrenarea pasiona?ilor de securitate. Scopul definit al platformei este s? demonstreze cât de periculoase sunt vulnerabilit??ile web dar ?i s? înve?e utilizatorul despre anumite bre?e de securitate pe care acesta, ulterior, va înv??a s? le repare în vederea îmbun?t??irii securit??ii pe pia?a IT.

Platforma se adreseaz? tuturor cunosc?torilor dar ?i celor mai pu?in specializa?i în domeniul IT; de la web designeri, programatori, pân? la profesori, dar, în principal, celor care de?in un website si care activeaz? în domeniul web.

168eufc.jpg

(more soon)

2efibkg.jpg

2nlbpxz.jpg

Edited by SilenTx0
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Pentru cei mai in urma ca mine SQLi este o subcategorie pentru toate genurile de SQLi ?

La SQLi vor fi mai multe subcategorii insa nu vom putea aborda toate tipurile de SQL Injection (momentan avem pentru MYSQL Injection, urmeaza si pentru alte servere SQL).

Edited by SilenTx0
Link to comment
Share on other sites

Arata frumos, sa vedem si continutul.

P.S: daca vrei sa faci sql injection blablablabla, mai bine ai pune la inceput cateva cuvinte despre SQL (1, 2 pagini e minim dar cred ca ajung). Daca ai postat pe rst asta -> 90% din trafic il vei avea de aici -> vor aparea baieti dubiosi care stiu SQLi (pe de rost) dar nu stu sql.

Link to comment
Share on other sites

Arata frumos, sa vedem si continutul.

P.S: daca vrei sa faci sql injection blablablabla, mai bine ai pune la inceput cateva cuvinte despre SQL (1, 2 pagini e minim dar cred ca ajung). Daca ai postat pe rst asta -> 90% din trafic il vei avea de aici -> vor aparea baieti dubiosi care stiu SQLi (pe de rost) dar nu stu sql.

Tutorialele la SQL Injection vor fi explicate mai mult pe partea de SQL, adica ce face fiecare chestie din query-ul folosit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...