Jump to content
kiranom

Vrei sa ajungi primul pe Google cu site-ul?

Recommended Posts

Am pachete SEO ieftine, colaborez cu o firma din USA (practic ei se ocupa, eu doar le vand mai ieftin cu pana la 60%), eu spun ca se merita sa analizati pachetele de mai jos, cine are intrebari sa-mi scrie pe privat sau in acest topic, pentru unele pachete e nevoie sa-mi dati cuvinte cheie, descriere, categoria in care se incadreaza site-ul vostru, etc (sau va putem analiza noi site-ul si vom folosi cuvintele cheie, descrierea etc cele mai potrivite dar se taxeaza suplimentar)

Avantaje:

- cei de pe RST au reducere 15% la comenzi peste 10 USD

- primesti raport in format .pdf, .xls sau .csv la finalizarea comenzii (de exemplu lista directoarele in care a fost inscris site-ul + link)

- se ocupa de pachete experti SEO deci nu vei avea probleme cu penalizari etc

- ai o gama larga de pachete din care sa alegi pentru toate buzunarele

- poti configura singur pachetul si noi iti vom spune un pret

- puteti plati 50% inainte si 50% dupa finalizare comenzii (asta pentru comenzi mai mari de 10 USD) pentru ca e vorba de SEO pachetele se onoreaza intre 1 si 7 zile (la directoare web puteti opta pentru inscrierea treptata, in saptamani)

- plata PayPal, SMS (doar la sume mai mari de 15 USD - se calculeaza echivalentul in euro) sau transfer bancar (la sume mai mari de 50 USD, se calculeaza echivalentul in RON)

Pachete SEO inscrierea in directoare

Inscrierea in 50 directoare PR4+, durata: ~3 zile, pret: 1 USD

Inscrierea in 150 directoare PR3+, durata: ~5 zile, pret: 2.5 USD

Inscrierea in 300 directoare PR2+, durata: ~5 zile zile, pret: 3.5 USD

Inscrierea in 600 directoare, durata: ~5 zile zile, pret: 5 USD

Inscrierea in 1200 directoare, durata: ~7 zile zile, pret: 9 USD

Inscrierea in 2400 directoare, durata: ~7 zile zile, pret: 15 USD

Inscrierea in 5000 directoare, durata: ~7 zile zile, pret: 25 USD

Inscrierea in 2400 directoare, durata: ~6 saptamani, pret: 25 USD

Inscrierea in 5000 directoare, durata: ~6 saptamani (sau 12 la alegere), pret: 40 USD

Inscrierea in 300 directoare din Romania (sau alta tara la alegere), durata: ~7 zile, pret: 5 USD

Pachete SEO Social Bookmarking

"ajungi mai repede in top pe Google si ajuta la cresterea pagerank-ului"

90 Social Bookmarking (cont unic), durata: ~5 zile, pret: 1.5 USD

220 Social Bookmarking (cont unic), durata: ~5 zile, pret: 3 USD

450 Social Bookmarking (cont unic), durata: ~7 zile, pret: 6 USD

900 Social Bookmarking (cont unic), durata: ~7 zile, pret: 11 USD

1200 Social Bookmarking (cont unic), durata: ~7 zile, pret: 13 USD

Pachete SEO scriere si promovare de articole

Scrierea unui articol de calitate (optional) + trimiterea catre cele mai importante 50 de site-uri de marketing articole, durata: ~5 zile, pret: 3 USD

Scrierea unui articol de calitate (500 cuvinte RO/EN) (optional) + trimiterea catre cele mai importante 100 de site-uri de marketing articole, durata: ~5 zile, pret: 5.5 USD

Scrierea unui articol de calitate (500 cuvinte RO/EN) (optional) + trimiterea catre cele mai importante 200 de site-uri de marketing articole, durata: ~5 zile, pret: 10 USD

Scrierea unui articol de calitate (500 cuvinte RO/EN) (optional) + trimiterea catre cele mai importante 300 de site-uri de marketing articole, durata: ~5 zile, pret: 14 USD

Scrierea unui articol de calitate (500 cuvinte RO/EN) (optional) + trimiterea catre cele mai importante 400 de site-uri de marketing articole, durata: ~7 zile, pret: 18 USD

Scrierea unui articol de calitate (500 cuvinte RO/EN) (optional) + trimiterea catre cele mai importante 500 de site-uri de marketing articole, durata: ~7 zile, pret: 22 USD

Pachete SEO aparitii in presa

"nota: aparitile vor fi in presa din strainatate pe lista nu sunt site-uri de stiri din Romania"

Scrierea unui articol de calitate (optional) + trimiterea catre 50 de site-uri de stiri online (cont unic), durata ~5 zile, pret: 3 USD

Scrierea unui articol de calitate (optional) + trimiterea catre 100 de site-uri de stiri online (cont unic), durata: ~5 zile, pret: 5 USD

Scrierea unui articol de calitate (optional) + trimiterea catre 200 de site-uri de stiri online (cont unic), durata: ~5 zile, pret: 9 USD

Scrierea unui articol de calitate (optional) + trimiterea catre 300 de site-uri de stiri online (cont unic), durata: ~7 zile, pret: 11 USD

Pachete SEO indexare in Google

Cresterea garantata a pozitiei in Google a unei pagini ce apartine de site-ul tau + trimiterea site-ului tau catre 100 de motoare de cautare (optional), durata: ~3 zile, pret: 1 USD

Cresterea garantata a pozitiei in Google a 10 de pagini ce apartin de site-ul tau + trimiterea site-ului tau catre 100 de motoare de cautare (optional), durata: ~3 zile, pret: 5 USD

Cresterea garantata a pozitiei in Google a 100 de pagini ce apartin de site-ul tau + trimiterea site-ului tau catre 100 de motoare de cautare (optional), durata: ~3 zile, pret: 30 USD

Pachete SEO directoare blog

Inscrierea in 50 de directoare de bloguri, durata: ~3 zile, pret: 3 USD

Inscrierea in 100 de directoare de bloguri, durata: ~3 zile, pret: 5 USD

Pachet SEO mixt Starter (recomandat pentru site-uri mici sau buget mic)

Inscrierea in 600 directoare, scrierea unui articol de calitate (optional) + trimiterea catre cele mai importante 50 de site-uri de marketing articole, 220 Social Bookmarking (cont unic), scrierea unui articol de calitate (optional) + trimiterea catre 50 de site-uri de stiri online (cont unic), cresterea garantata a pozitiei in Google a 10 de pagini ce apartin de site-ul tau + trimiterea site-ului tau catre 100 de motoare de cautare (optional), durata: ~7 zile, pret: 10 USD

Pachet SEO mixt Fuel Up (recomandat pentru indexare rapida pe termen lung)

Inscrierea in 50 directoare PR4+, inscrierea in 150 directoare PR3+, inscrierea in 300 directoare PR2+, inscrierea in 600 directoare, cresterea garantata a pozitiei in Google a 100 de pagini ce apartin de site-ul tau + trimiterea site-ului tau catre 100 de motoare de cautare (optional), scrierea unui articol de calitate (optional) + trimiterea catre 100 de site-uri de stiri online (cont unic), scrierea unui articol de calitate (500 cuvinte RO/EN) (optional) + trimiterea catre cele mai importante 400 de site-uri de marketing articole, 450 Social Bookmarking (cont unic), durata: ~12 zile, pret: 35 USD (1$+2.5$+3.5$+5$+5$+5$+18$+6$ = 46$, beneficiati de reducere 11 USD)

ATENTIE: durata in care se finalizeaza comanda (vezi "durata" din dreptul fiecarui pachet) poate fi depasita cu 1-2-3 zile pentru comenzi mai mari.

*pentru o campanie SEO cu rezultate OK va recomand sa alegeti mai multe pachete (exemplu inscrierea in 600 directoare + 100 aparitii in presa + scrierea unui articol si publicarea pe 100 de site-uri de articole in functie de buget)

Edited by kiranom
Link to comment
Share on other sites

@Birkoff

1) aici depinde pe ce cuvinte cheie esti si de pachetul comandat, rezultate se vad din primele saptamani.

2) acum 10 zile am inceput treaba dar am o lista cu cateva site-uri unde au inceput sa se vada rezultate pe Google

cine o sa-ti spuna o data exacta cand e vorba de SEO te minte..sunt multi factori.

Edited by kiranom
Link to comment
Share on other sites

1) in cat timp garantezi ca daca iau pachetul recomandat de tine site-ul meu ajunge pe prima pagina dupa anumite cuvinte cheie?

2) ai o lista de site-uri la care le-ai dat anumite pachete si acum sunt pe prima pagina? pe ce pagina erau inainte?

Nu face nimeni garantii, se fac estimari, gen 1-4 luni, depinde de strategie.

Link to comment
Share on other sites

@Birkoff

1) aici depinde pe ce cuvinte cheie esti si de pachetul comandat, rezultate se vad din primele saptamani.

2) acum 10 zile am inceput treaba dar am o lista cu cateva site-uri unde au inceput sa se vada rezultate pe Google

cine o sa-ti spuna o data exacta cand e vorba de SEO te minte..sunt multi factori.

Tu oferi doar backlink-uri, nu promite oamenilor pagina intai si etc. Spune doar ca oferi backlink-uri si asta-i tot.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Vlachs nu am am promis pagina intai, am promis rezultate vizibile/cresterea pozitiei nu-i exclusa nici pagina intai, depinde si de site, de continut, etc.

depinde de pachetele comandate si de continutul site-ului pentru pagina 1, cu SEO bun, continut si o configurare a site-ului cat mai buna dpdv SEO se ajunge usor pe pagina 1 cu mai multe cuvinte cheie.

degeaba ai continut daca n-ai "backlink-urile" astea.

ofer "backlink-uri" de calitate (una-i backlink pe 50 de site-uri cu 10 vizitatori pe zi si alta-i backlink pe 50 de site-uri PR4, scrierea si publicarea de articole, aparitii in presa etc.)

Edited by kiranom
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Referitor la asta, am o intrebare,

Pachete SEO aparitii in presa

"nota: aparitile vor fi in presa din strainatate pe lista nu sunt site-uri de stiri din Romania"

Scrierea unui articol de calitate (optional) + trimiterea catre 50 de site-uri de stiri online (cont unic), durata ~5 zile, pret: 3 USD

Scrierea unui articol de calitate (optional) + trimiterea catre 100 de site-uri de stiri online (cont unic), durata: ~5 zile, pret: 5 USD

Scrierea unui articol de calitate (optional) + trimiterea catre 200 de site-uri de stiri online (cont unic), durata: ~5 zile, pret: 9 USD

- Poti sa ne spui numele revistelor sau ziarele in care vor aparea? Sa ne uitam dupa zona/tiraj, etc ..

Serviciile par ok la prima vedere

// edit: err, am inteles cu totul altceva. Pe ce site-uri de stiri externe se vor publica articolele ? O mica lista daca se poate.

Ma intereseaza pentru un prieten ce vrea sa faca branding

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau ca sunt offtopic, dar faca nici o suparare, ai listat ca vinzi tocmai pachetele nasoale care nu mai produc niciun fel de rezultat BUN ( nu vizibil ). Sigur ca o sa fie o usuoara crestere dupa un pachet din lista ta, dar mai mult ca sigur le vor face mai mult rau clientilor pe termen lung decat bine,

Un sfat daca vrei sa oferi servicii pe care lumea sa le si cumpere si sa se imgramadeasca sa ia de la tine este sa stai 1-2 luni, imprieteneste-te cu niste blog owners din diferite nise, care au articole frumoase si informative pe site-ul lor, si incearca sa ajungi la o intelegere ca o sa postezi si tu cate un articol la N zile pe site-ul lor, in schimbul unui pret. Iti pui un adaos si apoi vinzi lucruri de calitate, articole unice, cu 1 backlink in ele.

1-2 articole de genul fac cat aproape toate pachetele oferite mai sus la un loc.

Succes

Link to comment
Share on other sites

Elohim poti argumenta de ce vor face rau clientilor pe termen lung? Sunt si stiu multi care au cumparat pachete SEO in genul celor postate de mine (la preturi x10 mai mari, daca analizezi piata vei vedea ca sunt preturi imense) si nu le-a facut rau pe termen lung.

Edited by kiranom
Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau ca sunt offtopic, dar faca nici o suparare, ai listat ca vinzi tocmai pachetele nasoale care nu mai produc niciun fel de rezultat BUN ( nu vizibil ). Sigur ca o sa fie o usuoara crestere dupa un pachet din lista ta, dar mai mult ca sigur le vor face mai mult rau clientilor pe termen lung decat bine,

Un sfat daca vrei sa oferi servicii pe care lumea sa le si cumpere si sa se imgramadeasca sa ia de la tine este sa stai 1-2 luni, imprieteneste-te cu niste blog owners din diferite nise, care au articole frumoase si informative pe site-ul lor, si incearca sa ajungi la o intelegere ca o sa postezi si tu cate un articol la N zile pe site-ul lor, in schimbul unui pret. Iti pui un adaos si apoi vinzi lucruri de calitate, articole unice, cu 1 backlink in ele.

1-2 articole de genul fac cat aproape toate pachetele oferite mai sus la un loc.

Succes

Articolele sunt super ok, depinde si de unde vin(binenteles), astea sunt tot articole:

Forum przeszczep.pl • Zobacz temat - TargetMail - Mail Email Marketing (Ne futem in cur S.R.L.)

Bang Bang • View topic - TargetMail - Mail Email Marketing (Ne futem in cur S.R.L.)

Link to comment
Share on other sites

@Vlachs sunt postate pe site-uri gen (am precizat ca vor fi puse pe site-uri de gen)

articlerich.com

articletrader.com

articlesxpert.com

upublish.info

articlesbus.com

content4reprint.com

guidemegreen.com

dirclassic.com

pcdingo.net

article-marketing.eu

bharatbhasha.net

allthewebsites.org

highrankdirectory.com

yekey.com

britainbusinessdirectory.com

usalistingdirectory.com

obln.org

marketinginternetdirectory.com

ecosai.org

authors.artipot.com

articleyard.com

synergy-directory.com

ezinearticles.biz

fylko.com

trappeze.com

article-marketing.net

ganzok.com

articleslurp.com

click4article.com

articledunia.com

holivine.com

articleapi.com

ab-articles.com

myseoclinic.com

qualityinternetdirectory.com

theseoking.com

edit: s-au mai adaugat 3 pachete

Scrierea unui articol de calitate (500 cuvinte RO/EN) (optional) + trimiterea catre cele mai importante 400 de site-uri de marketing articole, durata: ~5 zile

Scrierea unui articol de calitate (500 cuvinte RO/EN) (optional) + trimiterea catre cele mai importante 500 de site-uri de marketing articole, durata: ~5 zile

Scrierea unui articol de calitate (500 cuvinte RO/EN) (optional) + trimiterea catre 300 de site-uri de stiri online, durata: ~5 zile

am editat preturile pachetelor "aparitii in presa" si "scrierea/publicare de articole" pusesem preturi mai mari

Edited by kiranom
Link to comment
Share on other sites

nu am mai ras asa de foarte mult timp dupa ce am intrat pe linkurile alea (buna ideea pt campanii "anti" )

kiramon:

"Scrierea unui articol de calitate (500 cuvinte RO/EN) (optional) + trimiterea catre cele mai importante 400 de site-uri de marketing articole, durata: ~5 zile"

cele mai importante 400? cine zice ca alea sunt cele mai importante?

intreb si eu

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt toate "cele mai importante" pot fi printre ele si site-uri de articole aparute acum cateva saptamani etc..fi sigur c-o sa-ti iei link pe Softpedia pe cativa USD.

Analizeaza putin piata vei vedea ca sunt zeci/sute de USD scrierea si publicarea unui articol de exemplu pe site-uri de articole (tot ca cele pe care vor fi publicate daca iei de la mine)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...