Jump to content
Terry.Crews

Era sa fiu tepuit de un roman din africa

Recommended Posts

Cautam cu un prieten pe olx si tocmai sa cumparam o masina, am gasit un seat bitza din 2005 la doar 500 de euro. Dupa cum arata masina merge cel putin 3000 de euro. Am luat legatura cu proprietarul prin email, a doua zi ma suna cu numar de africa si imi zice ca masina e acolo si trebuie sa platesc doar 500 + 250 de euro transportul. Ma tine cam juma de ora la telefon si imi zice ca lucreaza acolo in africa si ca vrea sa doneze masina ca si el a stat in Romania 10 ani fara masina si stie cat e de greu sa iti cumperi o masina.

Pana aici totul bine, imi zice sa caut o firma care sa imi aduca masina de acolo, el imi recomanda cateva firme. Am sunat la o firma si am zis cum sta treaba, cei de acolo au zis ca ma suna peste doua ore sa vorbesc cu cineva. Am fost sunat peste 2 ore de catre un politist care a zis ca ala da tepe de ani de zile si ca iti trimite masini de jucarie in miniatura :))))

Am fost rugat de catre respectivul politist sa dau numarul email-ul si numele persoanei.

Link to comment
Share on other sites

Africa este continent!

Da este, insa motivul pentru care se face referire la continent si nu la o tara anume este datorata faptului ca toate tarile de pe continent, cu exceptia regiunii nordice, nu prezinta elemente distinctive intre acestea.

Edited by Ganav
Link to comment
Share on other sites

Eu am crezut ca se referea la prefixul numarului de telefon. Acum ca a scapat asta eu mi-l imaginez asa:

Ion_Creanga-Foto03.jpg

Chiar si daca se referea la prefix, +40 este prefix de Romania, insa poti considera ca este si de Europa (Romania e in Europa). Poti zice foarte bine ca un numar cu +40 este de Europa.

Link to comment
Share on other sites

"Am fost sunat peste 2 ore de catre un politist care a zis ca ala da tepe de ani de zile si ca iti trimite masini de jucarie in miniatura ))"

Eu nu inteleg cum a reusit gaboru' sa te sune? Si imediat dupa ce ai vorbit cu ala!!! Ceva nu se leaga... Cu exceptia faptului ca ala sa fi fost interceptat... dar pentru asta trebuia sa fie in Romania...cred.

Link to comment
Share on other sites

Am sunat la o firma si am zis cum sta treaba, cei de acolo au zis ca ma suna peste doua ore sa vorbesc cu cineva. Am fost sunat peste 2 ore de catre un politist care a zis ca ala da tepe de ani de zile si ca iti trimite masini de jucarie in miniatura

Cei de la firma recomandata de catre tepar ar fi sunat la politie. Bre!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...