Jump to content
Hubba

Free VPS !

Recommended Posts

Cum ma conectez la acest vnc?? Cu Remote desktop?

In primul rand acela nu este un vnc , daca era un vnc puteai sa te conectezi la el cu : vnc viewer

Ce vezi tu acolo este un server ("root") in limbajul popular , te poti conecta la el folosind putty.

sau ssh username@hostname (in caz ca rulezi linux , desi nu cred)

+ ca baieti deja au schimbat parolele cum este de asteptat . si mna degeaba incerci , ti-am explicat pe viitor poate prinzi si tu unu

Link to comment
Share on other sites

In primul rand acela nu este un vnc , daca era un vnc puteai sa te conectezi la el cu : vnc viewer

Ce vezi tu acolo este un server ("root") in limbajul popular , te poti conecta la el folosind putty.

sau ssh username@hostname (in caz ca rulezi linux , desi nu cred)

+ ca baieti deja au schimbat parolele cum este de asteptat . si mna degeaba incerci , ti-am explicat pe viitor poate prinzi si tu unu

daca vrei sa prinda si el unu data viitoare invata-l si cum sa schimbe parola :)

Link to comment
Share on other sites

daca vrei sa prinda si el unu data viitoare invata-l si cum sa schimbe parola :)

passwd username

baieti prima oara verificati rootu cat /etc/passwd vedeti daca e vreun user care nu are legatura cu sistemu ( nu va apucati sa stergeti tot , unele au legatura cu sistemu , doar pe alea ce bat la ochi gen coco etc nu astea : mysql:x:27:27:MySQL Server:/var/lib/mysql:/bin/bash

)

e gen asa smecher:x:500:502::/home/smecher:/bin/bash

eh userul smecher are aces de administrator pe server

intrati prin ftp (daca nu sti sa modifici direct din terminal ) in etc cauti fisieru passwd si stergi linia smecher:x:500:502::/home/smecher:/bin/bash

peurma stergi din /home/ folder-ul smecher si aia e

sau userdel

PS : Hubba daca tot oferi ceva free , nu-ti mai lasa usere ascunse prin root-uri

Edited by Coco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...