Jump to content
mah_one

"Cei 3 .....","Primii 3"

Recommended Posts

"hacking pentru bani"

Pai si tinkode ce a facut ? vindea db-uri si programu ala cu care a dat jos backtrack. Mue

Prea va doare pe voi capu ce face TinKode , ii dati prea multa importanta.

Ii alegem strict, si tinkode vindea db-uri pe forumuri private. Nu e frumos sa minti pentru reclama.

Adica de la @Reckon daca ne aducem bine aminte despre incidentele cu injectiile SQL :)

De fapt a fost fake, reckon e doar un lake.

Edited by Kalashnikov.
Link to comment
Share on other sites

Sa le aminteasca cineva alora de la ziaru financiar si alte publicatii media de cacat, si la Madalin , ca "hecarii" nu sunt la Valcea. Aia sunt arzoi sefi, bisnitari, tepari. Aia is pe langa programare si altele. Stiu sa posteze anunturi pe ebay si cam atat. SI in rest ratati toti.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kronzy

#MadalinCeSeIntamplaDoctore.

"Hacker sunt hacker am luat acces la un VNC si am spart un webcam"

@Pastilatu' , zi ceva de tinkode:)))

#Tinkode #IlikeIT #MuiePROTV

#TROLL

 (20:16:47) Elohim: daca nu sunteti cuminti, urmatorul articol de la iLikeIT o sa fie chat-ul )) 

Edited by Kronzy
Link to comment
Share on other sites

Ba da voi chiar nu vedeti ca au ajuns sa dea email-uri la ziare de rahat sa publice stiri despre ei, numa, numa sa

se vorbeasca iar de ei.

Sincer e trist frate, problabil ca la CSD pe langa TinKode si Madalin mai sunt baieti muncitori care se fac practic de ras

o data cu brand-ul...

Link to comment
Share on other sites

Ba da voi chiar nu vedeti ca au ajuns sa dea email-uri la ziare de rahat sa publice stiri despre ei, numa, numa sa

se vorbeasca iar de ei.

Sincer e trist frate, problabil ca la CSD pe langa TinKode si Madalin mai sunt baieti muncitori care se fac practic de ras

o data cu brand-ul...

La fel ca si mine, juma' de Rst nu il agreeaza pè tk.Dar ala castiga intr-o luna cam cat castigi tu in 20 ani de munca, ca te scoteai ca stai la munca 12 ore si de aia postaezi cacaturi de alea copy/paste,ca esti la munca si te plictisesti.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu este bine sa ne intereseze prea mult bugetul altora, dar de dragul chit-chat-ului putem specula. Chiar daca TK e promovat ca fiind actionar la CSD, nu cred sa castige prea mult. E un om cu reputatia patata, fara prea multe alternative de angajare, cu o datorie mare in spate. In conditiile date, nu pare sa aiba o putere de negociere reala, iar o buna parte din venituri se duc catre fantomele trecutului. Ceea ce vreau sa subliniez: situatia lui nu e de invidiat.

Discutia ar trebui sa se concentreze mai putin pe TK si mai mult pe declaratiile lui Madalin. Cateva perle:

* noi nu angajam pe oricine (imi aduce aminte de ... )

* sa nu fi facut vreodata hacking pentru bani (sa inteleg ca CSD face proiecte moka, fara bani?)

* noi avem informatii din underground, din lumea hackerilor (bullshit)

* primii 3 <hackeri> lucreaza pentru noi (bullshit)

Madalin isi face reclama mincinoasa si este vizibil chiar si pentru muritorii de rand. Minciunile lui spuse la televizor se traduc printr-o imagine general negativa a companiilor de securitate din Romania. Astfel, de pierdut au inclusiv oamenii care lucreaza in companii cu business solid, oameni precum @mah_one.

Madalin datoreaza scuze comunitatii info-sec din Romania pentru afirmatiile mincinoase din acel interviu.

Link to comment
Share on other sites

@sleed tin sa te anunt ca eu sunt din Vl. si iti da fratele tau scor de baschet, la orice din domeniu IT, nu mai face afirmatii aiurea ca nu e chiar asa.

Ps. Si ca tot ai adus aminte de anunturi si plm, daca tu reusesti sa imi agati un fraier pe site-ul de l-ai specificat eu iti dau 1k pe loc!

Link to comment
Share on other sites

@the.fish3r - sunt slab pe it. Dar tine minte, odata si odata, ajungi in varf si mai cazi cateodata si cazatura aia va fi nasoala, daca ma intelegi.

//M-am referit strict la aia ce fac arzoieli, am rude, bunicamea e din Vl. . Dar sunt arzoi pe acolo si sunt multi :) asa ca lasa ma cu textele tale de pe ebay cumparate cu pos-ul .

Edited by sleed
Link to comment
Share on other sites

Ce mai conteaza tot acest cacat?

Sun baieti destepti care fac bani :) . Am apelat la ei si mi-au cerut fix 873 euro cu tot cu TVA ca sa imi scaneze vulnerabilitati intr-un site. Am zis ca mai bine fac un sistem de reward si dau 100$ la cine gaseste ceva decat sa le dau lor aproape 1k euro.

Caut si eu 3 rapanosi de hejcheri si imi fac firma de saib?r smar?i difens?ri si iau mii de euro de la postaromana ca le-am gasit sqli. Damn! L-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...