Jump to content
razvan_dc

uitati fratilor un film de m-a socat...

Recommended Posts

EDIT DOAAAMNE SUNT BEAT LA ORA ASTA... CREDEAM CA TE IEI DE MINE.... Uff, asta e, las mesaju...

eu ma refer ca am vazut prea multe accidente tragice. In poze, am lucrat in presa.

Conteaza cum exploatezi stirea.

Pana si politistii au motivatia lor, s-a zis si mai sus. Ce vrei sa ii faci unei vieti de om? Ai citit postul meu? Ori o salvezi si risti sa o lasi paralizata, sunt reguli stricte in cazul accidentelor grave, gandeste-te cum iei fetita ca pe un fulg ca sa o aduci la spital la timp si asa zdruncinand-o pe gropile Bucurestiului. Ori anunti salvarea. Politistii au sunat si au primit toate injuraturile de la cetateni, asta arata filmul. Nu ii condamn, pune-te in locul lor, ce puteau ei sa faca. Nici pe Tariceanu ca nu avea habar de situatie. Salvarea a venit si si-a facut datoria.

V-am explicat doar un mecanism. Pot intra in amanunte legat de un test primit in facultate la un curs de psihologie. Ca sa intelegi de ce ai opinia asta si nu opinia mea.

Link to comment
Share on other sites

hahahaha:)))

Ai inceput bine, dar ai terminat prost, foarte prost:))

Ca sa faci ceva ptr stiinta tre sa fii geniu, sa ai ceva nativ. Noi astia mai destepti cat de cat putem, doar sa invatam si sa invatam si iar sa invatam sa fim putin peste toti prostii care ne inconjoara si sa ne facem o viata mai usoara. Dar mari savanti nu o sa ajungem, decat cei care au un bagaj genetic.

Eu sunt constient ca nu o sa las nimik in urma ptr stiinta, dar......DAR vreau femei, bani si distractie. Sunt un animal asta e, dar vreau sa-mi traiesc viata acum, nu mai tarziu si nu vreau sa traiesc ca sobolanu in casa!!!

Poate ne explici si noua de ce nu poate OM-ul, fiinta inteligenta care studiaza de ce nu poate sa si petreaca, sa se distreze etc?

Link to comment
Share on other sites

Ca sa faci ceva ptr stiinta tre sa fii geniu, sa ai ceva nativ. Noi astia mai destepti cat de cat putem, doar sa invatam si sa invatam si iar sa invatam sa fim putin peste toti prostii care ne inconjoara si sa ne facem o viata mai usoara. Dar mari savanti nu o sa ajungem, decat cei care au un bagaj genetic.

Poate ne explici si noua de ce nu poate OM-ul, fiinta inteligenta care studiaza de ce nu poate sa si petreaca, sa se distreze etc?

Nu e adevarat , nu tre sa fi geniu or sa ai 5 maini , trebuie doar sa vrei si sa fi constient ca trebuie sa faci lucrul acela , sa ai ambitie.

Daca inveti zilnic , inveti, inveti , pana la urma totul din jur o sa inceapa sa se lege iar atunci iti vor venii si ideile :)

Doar stii bine atatea persoane pe care acum unii le considera genii , ce ratati erau in copilarie , Edinson saracul era considerat retardat si Einstein la fel .. oricine poate sa faca ce au facut ei tinand cont ca acum informatia este mult mai accesibila

Da , ai dreptate asta am omis , un OM poate sa se si distreze insa sa nu faca din asta o pasiune zilnica.

Totusi eu nu sunt de acord cu parerea ta si anume , savanti , genii ... toti pana la urma suntem doar niste creiere , ceea ce te determina pe tine sa il consideri pe X savant este ca el are un bagaj de informatie mai mare si o viteza de gandire mai mare pe care a obtinut`o prin studiu .. insa pana la urma toti suntem egali, doar niste creiere , ne deosesbeste doar cantiatea informatiei si viteza de gandire etc.

Si Einstein a fost OM si a futut , a avut copii a baut insa a pus pe primul plan studiul si uite rezultatul .. acum e ceva in istorie insa un om care nu a facut nimic pentru stiinta dupa 10 ani de la trecerea in inexistenta a starii sale materiale va fi un zero barat pentru istorie in concluzie existenta sa anterioara practic nici nu va mai conta , a traiat degeaba.

Totusi din pacate 99 % ( neoficial , sondaj propriu ) dintre oameni nu sunt constienti de acest lucru , ei nici macar nu isi cunosc rostul in viata , nu stiu pentru ce traiesc ei doar alearga dupa bani,femei,masini si farsesc fara a isi termina alergarea , terminand intr`o stare de dependenta tot mai mare pentru bani,masini,femei .. tot mai mult , tot mai mult.

animale proaste :D

Link to comment
Share on other sites

da numa despre accidente vorbim ?

Despre fata "tunsa si arsa cu tigarea " nimic .

Ma unge la suflet cand zice asa nevinovata "da nu m-am futut cu el ... si nici n-am luat la muie "

ei, aia e o clasica poveste de curve de liceu care isi arata superioritatea fata de o fata de generala. Devin absolut misogin daca mai aud multe stiri dinastea.

Link to comment
Share on other sites

da numa despre accidente vorbim ?

Despre fata "tunsa si arsa cu tigarea " nimic .

Ma unge la suflet cand zice asa nevinovata "da nu m-am futut cu el ... si nici n-am luat la muie "

Astea sunt la ordinea zilei,insa doar asta s-a nimerit sa fie filmat.Ma gandesc ce i-au dat sa bea?Sloboz..:D

Link to comment
Share on other sites

mi s`o sculat pula cand o auzeam in video pe aia de 12 ani ca face muie.

Cine o pune cu mine la pariu.

Daca legalizam prostitutia o sa avem cei mai multi turisti din lume !

O sa ajungem ca in chile.75% din femei sunt prostituate sau au fost.Si in + acolo toate fetele frumoase in loc sa ajunga foto modele sau alceva de genul,ajung prostituate :evil:

Link to comment
Share on other sites

bai...deja asta bate spre OTV. Daca faceti si un pool:

Credeti ca eleva de generala a luat muie de la X?

Da [=========>] 90%

Nu [=>] 10%

/offtopic

Cat despre accident...trist...dar prea multa atentie...mor oameni asa in fiecare zi...faptul ca s-a nimerit o echipa care sa filmeze acolo cum isi da sufletu si au dat la tv nu inseamna nimic...doar o succesiune intamplatoare de evenimente(btw, nici cameramanul/reporterul n-au facut nimic)...

Cam atat de la drunk me azi....

Link to comment
Share on other sites

off: wai ~Xenoger, daca nici de parintii tai nu iti pasa ... sigur esti animal

oxyd se pare ca suntem de pareri diferite si avem alte moduri de gandire , te rog sa nu faci afirmatii nefondate atata timp cat gandim pe alta frecventa.

Daca imi citeai atent cele 2 posturi intelegeai ce vreau sa zic

Link to comment
Share on other sites

da dar mai oltean ca mine nu ai cum sa fii.

fmm de oltean =))

cum coae sa pui numele strada Libertatii iar pe strada sa se afle o inchisoare

or un cimitir pe strada Invierii or sa construiesti un bloc si sa uiti macaraua zidita in el sau sa faci o fabrica de paine pe strada Foametei ? :))))

Link to comment
Share on other sites

Stiu persoane care au terminat academia de politie si acolo ii invata cam tot ce tine de acest domeniu de la ...(depinde de partea aleasa - computer/rutiera....)zicea ca pe cei de la rutiera ii invata cate ceva care tine de primul ajutor in astfel de cazuri da` de.....trecea Tariceanu,cum au zis unii pe strada li se potriveste politistilor,citat: "Sa-l pupati in pula pe Tariceanu!" si mare dreptate aveau :)

nu e adevarat, aici te contrazic, legat de primul ajutor, pe toti ii invata de la academie, indiferent ca se joaca cu fire, taste sau cu fluieru` in intersectie... cu alte cuvinte sunt niste jegosi militienii care au fost la fata locului...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...