Jump to content
giorgiowrc

Stick Digi NetMobil

Recommended Posts

Salut! Acum cateva zile am primit cadou de la un amic un stik de la Digi net, model Huawei s3131-h. A incercat sa ii faca un update sau ceva si l-a stricat.Mie imi este de folos pentru ca are cititor de card dar as vrea sa incerc sa il aduc in starea initiala.Este o incercare si as avea nevoie de folderele originale.Daca cineva dintre colegii de forum poseda un astfel de stik si este dragut sa imi dea acele foldere,raman recunoscator.Multumesc mult!

Link to comment
Share on other sites

Cand spui "folderele originale" te referi de fapt la folderele/fisierele aflate pe o partitie speciala. Aceasta este montata ca si unitate de CD/DVD in sistem.

Acea partitie nu poate fi accesata prin metode "normale" - ca sa rescrii continutul ei.

Metoda descrisa de mine (utilizand softul original de la Huawei) poate sa refaca acea partitie si sa upgradeze eventual softul intern.

Din pacate eu nu mai am fisierele originale de la Digi. Am preferat sa utilizez aplicatia generica de la Huawei - MobilePartner.

Link to comment
Share on other sites

Da!Partitia este in format CDFS.Metoda descrisa de tine este functionala pe un stik care este in mintile lui.Asta numai este.Are niste foldere pe el care banuiesc ca sunt de la un alt model de modem.Cand il conectez la laptop nu imi apare sa instalez Mobil Partener.Imi apare o fereastra care te intreaba daca vrei sa vizualizezi folderele.Am incercat update de firmware dar,am scris si mai sus,imi da un cod de eroare(cod 10- find port fail).Imi trebuiesc folderele originale pentru a reface firmware -ul original.Nu stiu daca va functiona dar repet,este o incercare.Nimic in ce am gasit pe net nu a functionat.Asta este ultima incercare de al readuce la viata.Pot face o incercare si cu folderele pe care le ai tu.Daca vrei si poti le poti incarca aici (http://dropcanvas.com/). le pui intr-un folder si il incarci pe site.Nu trebuie inscriere sau ceva .Decat incarci folderul si copiezi link ul de download.Multumesc mult!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...