Jump to content
das392

De la Windows sau de la laptop?

Recommended Posts

de la un timp rahatul de hp are urmatoarele probleme:

Se stinge daca joc cs(nu stiu cum sa explic,joc 5 minute se incalzeste si ktt..se stinge) nu CS are fi marea problema,dar uite ca vreau sa deschid mai multe ferestre si PAC

la fel se stinge

parca urla o locomotiva cand forjeaza...sau se incalzeste si se stinge

deci daca ma uita la un film iara

foarte multe probleme

nu am detaliat bine dar am explicat cum pot

parca as downloada 10 filme odata asa imi face

care au mai avut probleme sau macar o simpla sugestie

sa il reformatez sau sa dau cu el de pamant ?

Laptopul il am de un an

nu am mai avut asa probleme cu el

astept pareri

Link to comment
Share on other sites

de la un timp rahatul de hp are urmatoarele probleme:

Se stinge daca joc Cs(nu stiu cum sa explic,joc 5 minute si imi forjeaza rau de tot,se incalzeste si ktt..se stinge)

nu CS are fi marea problema

dar uite ca vreau sa deschid mai multe ferestre si PAC

la fel se stinge

parca urla o locomotiva cand forjeaza...sau se incalzeste si se stinge

deci daca ma uita la un film iara

foarte multe probleme

nu am detaliat bine dar am explicat cum pot

parca as downloada 10 filme odata asa imi face

care au mai avut probleme sau macar o simpla sugestie

sa il reformatez sau sa dau cu el de pamant ?

Laptopul il am de un an

nu am mai avut asa probleme cu el

astept pareri

are procesor amd? :D

Link to comment
Share on other sites

are procesor amd? :D

In mm de ratat , ce importanta are asta ? Ironia ta e iefinta , plus ca procesoarele AMD sunt foarte bune.

Cdupof iti recomand cateva sfaturi :

- booteaza de pe un LIVE CD [ linux ] si deschide multe aplicatii sa vezi daca se comporta la fel ca pe windows

- daca se comporta la fel si pe linux , incearca sa cureti laptopul de praf si verifica procesorul daca mai are silicon deasupra.Uita te si in Bios daca ai setat vreo optiune in legatura cu temperatura procesorului

Personal iti recomand sa renunti la prostiile de sisteme de operare marca Microsoft , fie ca se cheama XP or Vista toate sunt doar porcarii.

Link to comment
Share on other sites

~Xenoger de mult de asteptam. fututi rasa matii si mortii matii bagamias pula in rasa matii de distrusi care nu aveti dupa ce bea apa. ce pizda matii tot vi tu cu figuri pe forumu asta ma fututi mormantu matii si mortii matii fututi rasa matii si natia matii. ba tu cine pula mea te crezi bai cacatule s-o iau pe mata in pula si dupaia sa ii dau foc fututi mortii mati de retardat bagamias pula in casa ta si in monitoru taude prost si in mintea ta bolnava care se gandeste cum sa isi bage pula in mata. ba neamu mati si natia matii sa ma cac pe tine sa iti dau la muie si tie si lu mata si sa va fut in cur pe toti de zdrente ce sunteti ai inteles? ba pula mea in gura ta stiu io dc am intrebat de amd. ce te fute pe tn girja, plus ca nu stiam ce model de laptop e. ia mai date in mortii matii si sa imi bag pula in familia matii si in tot ce ai tu mai scump sa va fut in gat pe toti si sa imi sugi pula si cu curu si cu gura homosexual imputit ce esti fututi mortii matii si neamu matii de saraci ologitzi in cap ciocanitzi. hai jet in mortii matii.

Link to comment
Share on other sites

~Xenoger de mult de asteptam. fututi rasa matii si mortii matii bagamias pula in rasa matii de distrusi care nu aveti dupa ce bea apa. ce pizda matii tot vi tu cu figuri pe forumu asta ma fututi mormantu matii si mortii matii fututi rasa matii si natia matii. ba tu cine pula mea te crezi bai cacatule s-o iau pe mata in pula si dupaia sa ii dau foc fututi mortii mati de retardat bagamias pula in casa ta si in monitoru taude prost si in mintea ta bolnava care se gandeste cum sa isi bage pula in mata. ba neamu mati si natia matii sa ma cac pe tine sa iti dau la muie si tie si lu mata si sa va fut in cur pe toti de zdrente ce sunteti ai inteles? ba pula mea in gura ta stiu io dc am intrebat de amd. ce te fute pe tn girja, plus ca nu stiam ce model de laptop e. ia mai date in mortii matii si sa imi bag pula in familia matii si in tot ce ai tu mai scump sa va fut in gat pe toti si sa imi sugi pula si cu curu si cu gura homosexual imputit ce esti fututi mortii matii si neamu matii de saraci ologitzi in cap ciocanitzi. hai jet in mortii matii.

in loc sa scrii

luatias familia in pula de sclav

ai scris 15 randuri

greu greu

critica gramaticala:

cuvantul mortii si mata se repeta de prea multe ori si deja devina banala propozitia ta fara reguli gramaticale si restul de cacofonii

Link to comment
Share on other sites

critica gramaticala:

cuvantul mortii si mata se repeta de prea multe ori si deja devina banala propozitia ta fara reguli gramaticale si restul de cacofonii

pentru ~Xenoger tovarasu meu... fara numar

nu te inteleg

pe ~Xenoger da il inteleg

stii cum e aia

radem glumim futem platim

oricum el glumeste glumeste dar cand e vorba de ceva serios raspunde serios

de ce ai atatia nervi?

presupun ca ma auzi acum =))) zise cheloo

Link to comment
Share on other sites

~Xenoger de mult de asteptam. fututi rasa matii si mortii matii bagamias pula in rasa matii de distrusi care nu aveti dupa ce bea apa. ce pizda matii tot vi tu cu figuri pe forumu asta ma fututi mormantu matii si mortii matii fututi rasa matii si natia matii. ba tu cine pula mea te crezi bai cacatule s-o iau pe mata in pula si dupaia sa ii dau foc fututi mortii mati de retardat bagamias pula in casa ta si in monitoru taude prost si in mintea ta bolnava care se gandeste cum sa isi bage pula in mata. ba neamu mati si natia matii sa ma cac pe tine sa iti dau la muie si tie si lu mata si sa va fut in cur pe toti de zdrente ce sunteti ai inteles? ba pula mea in gura ta stiu io dc am intrebat de amd. ce te fute pe tn girja, plus ca nu stiam ce model de laptop e. ia mai date in mortii matii si sa imi bag pula in familia matii si in tot ce ai tu mai scump sa va fut in gat pe toti si sa imi sugi pula si cu curu si cu gura homosexual imputit ce esti fututi mortii matii si neamu matii de saraci ologitzi in cap ciocanitzi. hai jet in mortii matii.

Inteleg ca esti ratat , insa totusi era nevoie sa te repeti de atatea ori ?

De regula , persoanele care prezinta o inferioritate intelectuala recurg la astfel de modalitati prin care considera ca se fac respectati , insa te inteli amarnic.

Ce vrei sa dovedesti prin acest limbaj de pantofar , ca esti ruda cu Guta ?

Te lauzi ca nu sugi pula , da pe domnii generosi nu ii refuzi nu ? Asta se intampla cand te arzi in anus cu salahorii pe cutii de pateu , incepi din cel in cel mai mult sa te comporti ca un gaozar cu vocabularul de 4 cuvinte.

Iti multumim ca ne-ai dovedit ca inca mai exista specimene care au avut probleme in timpul evolutiei de la maimuta la om , care nu s-au adaptat complet.

Link to comment
Share on other sites

Ndrey iarasi scrii 15 randuri?:))

:)))) lasa-l sa respire putin , e transpirat tot saracu` om ! Ndrey daca tu consideri ca eu m-am laudat ca folosesc linux or ca is smecher ca stiu sa fac un CD cu linux atunci poti sa te arunci pe geam fara ajutorul meu.

Cum poti sa te consideri "stiutor" or cunoscator in domeniul IT cand tu lingi anusurile pe pm cu cereri "vreau si eu CQkiller , promit ca fac anal pe el".

Ce zici , ne faci un oral sa te iertam ?

Link to comment
Share on other sites

Ndrey iarasi scrii 15 randuri?:))

:)))) lasa-l sa respire putin , e transpirat tot saracu` om ! Ndrey daca tu consideri ca eu m-am laudat ca folosesc linux or ca is smecher ca stiu sa fac un CD cu linux atunci poti sa te arunci pe geam fara ajutorul meu.

Cum poti sa te consideri "stiutor" or cunoscator in domeniul IT cand tu lingi anusurile pe pm cu cereri "vreau si eu CQkiller , promit ca fac anal pe el".

Ce zici , ne faci un oral sa te iertam ?

si tu ce rasa ma-tii vrei sa demonstrezi ba ratatule. crezi ca daca te gandesti nitel mai mult si iti ies doua vorbe nitel mai legate decat limbaju tau de florin salam tu crezi ca asa castigi respect ma? ba rasa ma-tii nu ai inceput tu sa injuri? am repetat de atatea ori ca sa iti intre in capu ala prost al tau ;) ca daca iti vorbeam normal cum s-a intamplat pe topicu cu windows 7 incepeai tu sa te dai in stamba. asa ca mai date-n mortii matii.

Link to comment
Share on other sites

Ndrey iarasi scrii 15 randuri?:))

:)))) lasa-l sa respire putin , e transpirat tot saracu` om ! Ndrey daca tu consideri ca eu m-am laudat ca folosesc linux or ca is smecher ca stiu sa fac un CD cu linux atunci poti sa te arunci pe geam fara ajutorul meu.

Cum poti sa te consideri "stiutor" or cunoscator in domeniul IT cand tu lingi anusurile pe pm cu cereri "vreau si eu CQkiller , promit ca fac anal pe el".

Ce zici , ne faci un oral sa te iertam ?

am repetat de atatea ori ca sa iti intre in capu ala prost al tau ;).

Zise el cu bucile spalate.Dovedeste asta !

De ce te agiti ca sampania daca zici ca nici gaozu` nu l-ai spart dar nici oral n-ai luat ?

Dovedeste-mi ca in afara de vorbit ca un smintit mai stii si altceva.

Link to comment
Share on other sites

Ndrey,mai bine te dai batut si pleci. Momentan esti sub Xenoger.Probabil tu ai luat in considerare doar posturile in care el injura si plm stie ce facea,dar pe cele care erau chiar la subiect si a raspuns asa cum trebuie nu le-ai vazut,sau nu ai vrut sa le vezi.Daca el isi permite sa injure,isi permite...e fanu' lu' flama si asa nu primeste ban..:D..Zbori puiule zbori!!!

Link to comment
Share on other sites

ce-a degenerat discutia :))

Cdupof dupa cum spui cred ca e o problema de supraincalzire, iti recomand sa verifici caile de aerisire si ventilatoarele daca functioneaza. Si inca un lucru important e (in caz ca nu sti) sa ti laptop-ul pe o suprafata plata (nu pe patura, perna, pat) deoarece el isi trage de pe dedesubt aer iar daca e obturat e posibil sa crape. Eventual instlaleaza-ti un tool de monitorizare a temperaturii gen http://www.almico.com/speedfan433.exe si fi cu ochii pe el. In caz contrar ... memtest ... linux live cd.

Link to comment
Share on other sites

Doamne, de la ce v-ati luat!...

majoritatea laptopurilor au procesoare intel, nu amd sau n-am vazut in viata mea laptop cu amd.

Poate i s-a ars omului o memorie si o sa simta la un reinstal windows.

Uf... natzie de genuine

EDIT iar topic din aprilie????? acu observ si io

Link to comment
Share on other sites

daca ai laptop cu monitor de 15" sa stii ca de aia ai probleme cum am avut eu, am patit la fel cu laptopul, doar ca eu cand dadeam restart, nu`mi mai boot-a windows`ul....am fost frumos cu laptopul la service, l`au desfacut, si surprizaa...praf cat capu meu de mare avea pe canalele de aerisire de la procesor,(ceea ce banuiam, am windows vista, si cat timp imi facea probleme i`am facut update LA BASE SCORE, SI mi`a scazut rata la procesor) si uite asa mi`am stricat bluetooth`ul si dvd-rw la laptop, deoarece, aerul nefiind dat afara, se "racorea" prin laptop si facea minuni,...asa ca aveti grija in viitor ce va cumparati, eu unu m-am saturat de 15", ideal ar fi sa-ti cumperi un fan cooler, pui laptopul pe el, si joci Crysis pana behai :)) de recomandat ar fi sa va luati un laptop cu 19-21", cele de 15" sunt cu bube si se incing repede, si cel mai important lucru e sa aiba placa video puternica, procesorul mai putin conteaza, e dual core, la laptopurile noi, iar ram`ul vi`l schimbati in timp, bafta !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...