Jump to content
adr3nalin

Cum ascunzi un .exe

Recommended Posts

Da , trebuie sa ruleze un exe ( un reg de fapt ) care sa modifice in registry cu ce sunt deschise fisierele cu o anumita extensie , in cazul nostru jpg , apoi ce are extensia jpg va fi tratat ca executabil , deci va rula . A , pe acel pc nu vor mai merge jpg , cred ca la deschiderea unei poze : is not a valid win32 application .

Link to comment
Share on other sites

Da , trebuie sa ruleze un exe ( un reg de fapt ) care sa modifice in registry cu ce sunt deschise fisierele cu o anumita extensie , in cazul nostru jpg , apoi ce are extensia jpg va fi tratat ca executabil , deci va rula . A , pe acel pc nu vor mai merge jpg , cred ca la deschiderea unei poze : is not a valid win32 application .

omu` a intrebat care daca se poate ascunde :) nu care sunt consecintele :P

Link to comment
Share on other sites

asta se poate in .jpg am si programul care poate face asta...dar nu il impart :P

si atunci de dracu mai postezi? :lol:

de dragul artei frate...sa te enervez pe tine ;) asta era scopul :twisted:

sincer nu aveam eu nevoie

dar ma intreb asa

cat de Taran poti sa fii sa postezi ca ai ceva si sa zici sa nu il dai

dai pm la om si ajutal daca tot zici ca il ai

milogule

:)

Link to comment
Share on other sites

doamne ce offtopic

depinde unde il ascunzi.

windows si asa nu iti arata extensia in mod normal. Ii faci o iconita.

Mai e tutorialu lu neme pe undeva de trimis pe messenger un exe cu spatii pana la extensie.

Cred (nu sunt sigur) ca poti seta windowsu sa vada fisiere cu extensii custom ca exe din registri. Faci fisierul mijto.pula si dai in registri ceva gen"*.pula=application/excutable". Si nu sunt sigur daca asta nu se poate face si din javascript cu un xss.

Link to comment
Share on other sites

Am citit undeva ca din comand prompt (cmd) iti deschide fisierul dupa header-ul lui, nu dupa extensie, am incercat ceva dar mergea doar local - prin crearea unei scurtaturi la fisierul exe si asa in loc sa trimiti un fisier, trebuiau doua. Pana la urma tot la un executabil ajungi cu o alta extensie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...