Jump to content

daatdraqq

Active Members
  • Posts

    4537
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    32

Everything posted by daatdraqq

  1. Clientii operatorilor de telefonie mobila care calatoresc sau locuiesc in zona granitelor tarii, mai ales cele cu Serbia, Republica Moldova si Ucraina, trebuie sa stie ca pot avea neplacuta surpriza ca telefonul lor mobil sau dispozitivul de conectare la servicii mobile de date sa se conecteze automat la retele de telefonie mobila din tarile vecine. Aceasta posibilitate a intrarii neintentionate in roaming exista in cazul in care selectarea retelei este setata pe modul «automat», iar terminalul nu este deservit de reteaua de origine, respectiv nu are semnal. Vor fi utilizate astfel serviciile operatorilor vecini la tarife de roaming, acestea fiind, de regula, mult mai ridicate decat in cazul utilizarii telefoanelor in retelele operatorilor din Romania. Daca se intampla acest lucru, utilizatorul achita convorbirile initiate la pret de roaming, platind de asemenea si pentru apelurile pe care le primeste, au atentionat reprezentantii Autoritatii Nationale pentru Administrare si Reglementare in Comunicatii (ANCOM). Pentru a evita aceste situatii, ANCOM le recomanda utilizatorilor de servicii de telefonie mobila sa isi configureze in meniul telefonului optiunea de selectare manuala a retelei, pentru ca telefonul sa nu mai utilizeze automat retelele altor operatori. De asemenea, ei pot solicita operatorului ca activarea serviciului de roaming sa se faca numai la cerere. "Atenti trebuie sa fie mai ales utilizatorii de cartele preplatite, care au activat serviciul de roaming in mod automat", au mai declarat specialistii ANCOM. » Tarifele de roaming sunt mult mai ridicate decat in cazul utilizarii telefoanelor in retelele operatorilor din Romania. sursa : Romania libera: Editia online
  2. Au fost fro doua da' le-a luat politia
  3. si cine vi le leaga ma ?
  4. Farsa la telefon la 5.30 dimineata ,penal rau
  5. Uite asta le face cheater Farsa cu repetitie Videoclip - jocuri-clip.ro
  6. Era o "fraza dintr-o scrisoare" care circula mai demult ,trimite unu o scrisoare cuiva in care scrie ceva de genu' :" tata are cancer ceea ce-ti doresc si tie ":))
  7. dar a pus ”/; in coada si nu se face redictionarea corect
  8. daatdraqq

    Spam

    Mie imi trimite sms-uri o firma de distributie ,cu care lucrez intradevar ,dar nu au numarul asta ,au alt numar al meu in baza de date ...Cred ca sunt oameni in companiile de telefoanie care fac bani frumosi "neimpozitabili"
  9. daatdraqq

    LoLman

    on: Bine ai venit ! off:Pune-ti o centura de castitate ca noi bem tuica .
  10. L-a luat tigarea ma ,e clar
  11. sau sa o faci posta cu 2 prieteni ,e ceva nou va tine flacara aprinsa
  12. O trimiti in dormitor si va dati beep-uri
  13. Te asteptai ca toata lumea sa inceapa sa se roage de tine sa pui codul sursa ? Pune-l direct daca vrei sa-l pui ...
  14. invelit in plapuma cu Armadillo , nu functioneaza in sandboxie =backdoored
  15. I doare fix in lavaliera pe baietii astia de criza
  16. Exista da' se duce la curve
  17. Nytro scoate purceaua aia neagra din poza ca strica toata joaca ,pune si tu o poloneza draqq
  18. uite l-am pus din nou FileShare Download tutorial.rar http://fbx.ro/5z4an36nn4oqsvi1
  19. Eroarea este datorita faptului ca nu ai instalat in pc net framework.Nu te conectezi la server ,il setezi sa trimita parolele gasite catre un ftp ,email ..Eu iti spun teoretic ,nu am incercat stealerul asta . EDIT :eXcEssz0r e facut de tine asta sau l-ai luat de undeva ,vad la fake error ca scrie "Titel", nu cumva trebuia "Title" ?
  20. Americanii sunt ciudati rau ma ,sunt o rasa corcita ..niste ciudati incepand de la copii pana la judecatori si presedinte .
  21. turkojan inghite tot ,la el nu conteaza ca e virusat sau nu ...el ia acolo ..sa fie
  22. Nytro link-ul tau duce tot catre versiunea 9 .Link-ul catre 10 beta este asta Yahoo! Messenger 10 Beta
  23. Dependent de net
  24. logic ca nu merge
×
×
  • Create New...