Jump to content
!_30

Vrei sa devi un informatician de renume ?

Recommended Posts

Frumos sfat si peste asta, total adevarat. Si eu, ca majoritatea am inceput cautand programe ''care sa sparga pt mine"". Pentru cei care cred ca functioneaza fara o baza de cunostinte in cerebel, NU VA MAI PIERDETI TIMPUL! Nu o sa ajungeti nicaieri sau mai rau, victime. ''Nu poti stinge un incendiu daca nu intelegi focul'' ;)

Link to comment
Share on other sites

Frumos sfat si peste asta, total adevarat. Si eu, ca majoritatea am inceput cautand programe ''care sa sparga pt mine"". Pentru cei care cred ca functioneaza fara o baza de cunostinte in cerebel, NU VA MAI PIERDETI TIMPUL! Nu o sa ajungeti nicaieri sau mai rau, victime. ''Nu poti stinge un incendiu daca nu intelegi focul'' ;)

numa ratati dastia care se cred mari intelepti vad frate..

Link to comment
Share on other sites

Nu ma cred intelept Greywords. Asta a fost experienta mea de incepator, hilara, idioata sau oricum ai vrea tu sau oricine altcineva sa o interpreteze. Daca te-ai uita atent la ultima fraza, este pusa in ghilimele pentru simplul motiv ca nu eu am elaborat-o. Altfel, merci frumos de reply si toate cele bune.

Edited by Jumadedolar
Link to comment
Share on other sites

<div class='quotetop'>QUOTE("!_30")</div>

Asta ar trebui sa citeasca si cei de pe forum care "sparg" forumuri....scuze...care sparg si ei ce prind.Stiti cu totii ce au patit unii "hackeri" de aici...care spargeau forumuri si ce "le-a aflat "parolele Kwerlen.De ce??Pt ca ca nu au tinut cont de sfatul de mai sus al lui !_30.

Daca esti putin precaut...nu prea te poate "sparge"nimeni"...iar daca o face...inseamana ca omu stie meserie si poti sa fii fericit ca te-a hackerit un HACKER adevarat nu un HACKER DE CARTON.

gANDITI-VA DE 2 ORI LA CE AM POSTAT SI IO AICI SI DE 5 ORI LA CE V-A ZIS !_30.

n are nicio treaba una cu alta dat fiind faptul ca aplicatiile in sine sunt de vina ptr ca nu au fost testate cum trebuie sau apar buguri pe parcurs, alea nu tin de tine, tot ce poti face ca enduser e sa ti tii totul cu update la zi, prea putin conteaza daca ala e "hacker adevarat" sau "hacker de carton". si asta e valabila in orice situatie

Edited by SnaK3
Link to comment
Share on other sites

Bun tutorial . Dar un singur lucru ma deranjeaza. Scrie corect romana! Asa ii incurajezi pe invatacei sa invete si romana. Parti ca "scuza-ti expresia" in loc de "scuzati expresia" si o gramada de cuvinte care au un singur "i" in loc de doi la final(gen ochi in loc de ochii) nu-si au locul in dictionarul unui om cu carte. Ne facem de ras aiurea spunand ca stim lucruri elementare, cand nu stim limba romana...

Link to comment
Share on other sites

pe mine chiar m-a incurajat :D:) sincer. vorbe frumoase si adevarate :X app spune-mi si mie denumirea unei carti de informatica pt incepatori :D k mn :)) ma pasioneaza tare securitatea :X un manual ceva :) sti nu pot sa citesc mult la computer.nu stiu cum sa sp imi fug ochi in alta parte :( din carti inteleg cate ceva :) bineinteles dak vrei sa ma ajuti:)

ms mt :) poate imi lasi un e'mail : bad_boy.for_ever@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Am citit postul tau, esenta e buna, se vede ca esti batran ca mine. Ciutanii au ce invata din aceste randuri, o singura remarca am, sa inveti sa scrii gramatical corect pentru ca tinerii sa nu fie indusi in eroare.

P.S. Sa nu crezi ca am zis cu rautate.

De 7 ani de cand e postul o fi invatat. :))

Link to comment
Share on other sites

Frate, esti diabolic . Ca toti ceilalti cand am vazut o pagina de scris am trecut de 10 ori pe langa si am zis PAS ("N-are rost sa citesc ditamai romanu, cine stie ce definitii Science Fiction a pus omu pe acolo si nu are rost sa imi incarc memoria cu ele " ). Intr-un final decis sa citesc rand cu rand , cand am ajuns la Fortran si calculatoare cat camera era sa ma opresc . Mi-l amintesc pe profu meu cand povestea despre astea si ma plictisea groaznic dar am mai dat post-ului o sansa si am continuat. Trebuie sa te felicit pentru ce ai scris acolo dar nu pot sa nu remarc , ori esti profesor ori ai terminat un ciclu master la o facultate in domeniu.Frumos explicat , bine punctat. N-are importanta cum ai scris , din prea multa dorinta de a transpune tot ceea ce gandesti uneori tastatura iti joaca feste si nu observi micile greseli .

Respect

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...