Jump to content
killerboy

scutiri,stampile medicale!

Recommended Posts

Nu va jucati cu asa ceva , pentru ca daca veti fi prinsi cel mai probabil veti fi exmatriculati ! Daca medicul va elibera motivari pentru nici un motiv medical poate fi acuzat de abuz în serviciu si fals intelectual ! Cel mai indicat in cazul in care trebuie sa lipsiti de la ore este sa rugati parinti sa apeleze la diriginte pentru a preciza motivul absentei iar acesta este obligat sa motiveze acea absenta prin noua reforma a invatamantului !

Link to comment
Share on other sites

da.. are dreptate.. oricum.. nu-l asculta.. dak nu gasesti(oricum gasesti) dar dak nu gasesti ti-o tragi..(nu te gandi la tampenii) la imprimanta..(o scanezi, o bagi in photoshop, o modifici, o faci frumoasa si printezi de-ti sar capacele :D) hey... topicu e pus pt a-l ajuta pe user.. nu pt a-l impiedica... adica.. el decide.. sunt sigur k e suficient de sigur fata de diriginte.. adica sa fim seriosi.. si eu fac asta.. (chiar daca e fals si uz de fals si kakakaka ugly shit).. mai aveti umpik si-i spuneti "nu uita sa folosesti prezervativul".. good luck :D

Link to comment
Share on other sites

Frate da ce va complicati atata cu pachete de tigari, cu falsuri, photoshop etc

Cel mai simplu: ii rapesti familia la diriga-tu/-ta si ii zici ca daca mai vrea s-o mai vada vreodata sa iti motiveze toate absentele pe toata perioada scolii/liceului.

Si gata :P !

Link to comment
Share on other sites

Frate da ce va complicati atata cu pachete de tigari, cu falsuri, photoshop etc

Cel mai simplu: ii rapesti familia la diriga-tu/-ta si ii zici ca daca mai vrea s-o mai vada vreodata sa iti motiveze toate absentele pe toata perioada scolii/liceului.

Si gata :P !

Mai simplu...io futi pe ficasa

......si poate o lasi si bortzoasa...

Link to comment
Share on other sites

Frate da ce va complicati atata cu pachete de tigari, cu falsuri, photoshop etc

Cel mai simplu: ii rapesti familia la diriga-tu/-ta si ii zici ca daca mai vrea s-o mai vada vreodata sa iti motiveze toate absentele pe toata perioada scolii/liceului.

Si gata :P !

Mai simplu...io futi pe ficasa

......si poate o lasi si bortzoasa...

si-i soptesti dulce la ureche sa iti zica parola de hi5 si yahoo spunand ca te excita

Link to comment
Share on other sites

consultatia parca e 5 (sau trimiterea la un cabinet pentru analize care iti salta si ei chiar si 20 de roni pe o analiza). Dar poate nu te-a recunoscut, sau nu ai precizat, ca medic de familie intr-adevar stiam ca e gratis. Inscrie-te la alt medic :P

Legat de stampile e reclama aia cu copiatul stampilei cu un ou fiert, oare merge? :D

Link to comment
Share on other sites

eu aveam nevoie doar sa zica ca sunt bun de munca ca imi ceruse de la munk am inebunit cand a zis 10 ron stie cineva s-a facut pixu 10 ron sau coala de hartie trebuie sa existe o explicatie sa expludem parte cu 10 ron la buzunar :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

io stau in spania si la fiecare sfarsit de trimestru ne dau un plic cu notele la fiecare materie io am luat pliku iam zis lu tata ca se trimite prin posta si lam bagat la scanner si cu photo impact 3x am pus ce note vroiam io ...vrajeala a mers ( cu toate ca notele au iesit umpic cam albastre ca nu mai aveam cartus negru :)) a mers cam o luna si ceva pana ai mei saU dus la scoala ca ia chemat dirigu :))

app:NU AM FOST EXMATRICULAT!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Guest ZakutaRanmaru

o.O mie mi le faceau baietii de la mami de la servici, era domnie, dupa ce s-a bagat noua regula(adica daca vrei sa motivezi vre-una, cerere sau scutire insotita de cerere, adusa la secretariat de un "membru" al familiei :)) ) ne-a fost ce ne-a fost frica dar in final iar am reusit sa facem cumva sa le motivam, deci mereu e o cale, la noi nimeni nu a ajuns cu probleme din cauza scutirilor false

Link to comment
Share on other sites

o.O mie mi le faceau baietii de la mami de la servici, era domnie, dupa ce s-a bagat noua regula(adica daca vrei sa motivezi vre-una, cerere sau scutire insotita de cerere, adusa la secretariat de un "membru" al familiei :)) ) ne-a fost ce ne-a fost frica dar in final iar am reusit sa facem cumva sa le motivam, deci mereu e o cale, la noi nimeni nu a ajuns cu probleme din cauza scutirilor false

PS : Daca esti olimpic la o materie ti se permite sa lipsesti ( te motiveaza ).

Cateva zile in caz de etapa judeteana.

Chiar saptamani daca e etapa nationala.

Link to comment
Share on other sites

I-a priviti aici:))

o hartie ceva-->> Click Vizualizare

evidenta pentru boala-->> Click Vizualizare

registru gravide-->> Click Vizualizare

certificat medical prenuptial-->> Click Vizualizare

certificat medical constatator al decesurilor-->> Click Vizualizare

bilet de trimitere pentru analize medicale-->> Click Vizualizare

bilet de trimitere-->> Click Vizualizare

bilet de trimitere pentru analize decontate de...-->> Click Vizualizare

adeverinta medicala-->> Click Vizualizare

fisa de consultatii medicale copii-->> Click Vizualizare

fisa de consultatii medicale adulti-->> Click Vizualizare

tabel ceva-->> Click Vizualizare

condica de prescriptii medicamente si materiale sanitare-->> Click Vizualizare

ceva interesant-->> Click Vizualizare

carnet sanatate-->> Click Vizualizare

IMPORTANT: NU SUNT AUTORUL ACESTOR IMAGINI SI NU EU LE GESTIONEZ, PUR SI SIMPLU AM GASIT IN FTP LA ACEL SITE... COPIATI ACESTE MATERIALE PE PROPRIA RASPUNDERE...

nu au claritate mare dar asta e, sper sa va ajute la ceva...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...