Jump to content
Kev

Samsung Grand Prime Remove Google Account

Recommended Posts

Salut 

 

Am primit cadou un telefon de la o bătrânică, Samsung Grand Prime (nu stiu modelul) nu pot accesa meniul, am incercat cu Hard Reset, nimic, am incercat cu software-uri insa toate au PUA/Generic etc...

 

Cum il poate aduce in starea din fabribricatie?

 

Doarme cand o sun sa-mi trimita G-xxx, am incercat ore

 

Edit/ Model: Samsung sm-g531f

Edit// Am incercat si cu Odin, nu gasesc Firmware, baba nu stie password-ul de la e-mail, incerc sa-i dau un Flash

 

Multumesc

Edited by Kev
Link to comment
Share on other sites

Nu mai incerca hard reset etc ca e posibil sa ii arzi placa de baza . Du-te la un service gsm si in 5 minute e gata, ii dai 50 de lei si aia e . 

Sunt o gramada de tutoriale , dai un search pe google si incearca tot ce gasesti dar nu mai incerca sa dai comenzi din butoane gen hard reset ca ii arzi placa . 

Iti las un video ca si ex 

 

 

 

Uite inca un video :

 

 

Am vazut ca in al 2-lea video e faza cu L si google talk etc , in cazul in care e nevoie sa instalezi un program , sursa trebuie sa fie pe card si sa aibe permisie de modificare instalare pula mea .. nu m-am atins de vreo 2-3 ani de asa ceva si nu mai stiu exact , daca l-as avea in mana mi-ar fi usor sa il fac . 

 

+ Nu te lua neaparat dupa metode in care precizeaza ca sunt pentru modelul X , Y , Z pentru ca nu merg intotdeauna , incearca metode pentru toate modelele , pt j3 j5 j6 j7 , young , prime , in principiu modele under 2018 .

Edited by mannnu
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kev said:

@mannnu in primul video indianul cere 2k, 3k, mai mult decat telefonul, il folosesc pentru uz personal

 

al II-lea video nu ma intereseaza, il vreau ca din fabrica, daca nu il predau.

 

Multumesc oricum

Intai remove gmail account apoi reset cum vrei si e ca din fabrica . Sunt programe similare free dar ti-e lene sa cauti . 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2022 at 6:05 PM, mannnu said:

Intai remove gmail account apoi reset cum vrei si e ca din fabrica . Sunt programe similare free dar ti-e lene sa cauti . 

 

Nu mi-e lene, majoritatea au PUA/Generic etc... 7/36 in virustotal

 

Edit: nu inteleg cum trimite SMS de confirmare din moment ce nu are SIM, nici WiFi, iar programele mentionate ^ nu rezolva nimic, am reusit sa intru in el prin Smart Switch

Edited by Kev
Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2022 at 4:40 AM, Kev said:

 

Nu mi-e lene, majoritatea au PUA/Generic etc... 7/36 in virustotal

 

Edit: nu inteleg cum trimite SMS de confirmare din moment ce nu are SIM, nici WiFi, iar programele mentionate ^ nu rezolva nimic, am reusit sa intru in el prin Smart Switch

Daca ai reusit sa intri , incearca sa adaugi gmail-ul tau , install orice aplicatie din playstore , delete ur gmail account , reset & done . Cand se cere verificare baga gmail-ul tau si aia e . 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

geometry dash subzero

On 11/4/2022 at 7:51 PM, mannnu said:

Nu mai incerca hard reset etc ca e posibil sa ii arzi placa de baza . Du-te la un service gsm si in 5 minute e gata, ii dai 50 de lei si aia e . 

Sunt o gramada de tutoriale , dai un search pe google si incearca tot ce gasesti dar nu mai incerca sa dai comenzi din butoane gen hard reset ca ii arzi placa . 

Iti las un video ca si ex 

 

 

 

Uite inca un video :

 

 

Am vazut ca in al 2-lea video e faza cu L si google talk etc , in cazul in care e nevoie sa instalezi un program , sursa trebuie sa fie pe card si sa aibe permisie de modificare instalare pula mea .. nu m-am atins de vreo 2-3 ani de asa ceva si nu mai stiu exact , daca l-as avea in mana mi-ar fi usor sa il fac . 

 

+ Nu te lua neaparat dupa metode in care precizeaza ca sunt pentru modelul X , Y , Z pentru ca nu merg intotdeauna , incearca metode pentru toate modelele , pt j3 j5 j6 j7 , young , prime , in principiu modele under 2018 .

Al doilea videoclip al tău este atât de bun. Mă ajută să elimin blocarea Google fără Knox. Asa de bine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...