Jump to content
CODEX

RST Center un loc pentru copii ? Lol

Recommended Posts

Deci de ceva vreme tot dau de "Hack3ri" asa se recomandau ei

si i-am intrebat pe cativa pe ce situri umbla /forumuri

si spre suriprinderea mea multi au zis ca pe forumuri gen h4cky0u in engleza sau in romana

din astea pe 3xforum sau altele

Dar de RST ati auzit ? E cel mai tare site de hacking din Ro

Raspunsuri :

- nu stau pe ala ca is numa c8tii mici si toata lumea cauta sa sparga iduri

- da am cont acolo da nu prea intru ca in general is numa din astia mari hackeri ce sparg IDuri :))

mai mult de 5 copaci au raspuns asa de aia m-am gandit sa deschid acest topic

Acest Forum e pt copii mici care cauta cqkillere si chaturi si programe sa sparga ID-uri ? A ajuns chiar sa fie considerat asa ?

Eu zic ca ala cu broastele nu a fost deajuns ar trebui sa luati exemplu seopedia

http://forum.seopedia.ro/regulile-si-politica-noastra/8147-inregistrarea-unui-cont-scrisoare-de-intentie.html

Cine vrea sa se inregistreze sa trimita scrisoare de intentie la un mail ! De ce ? Citit acolo

Aia chiar au initiativa

Si sincer mie nu imi place sa ma chinui sa fac tutoriale iar alti nobi intra copy/paste pe alte forumuri fara sa dea credite si nici macar ms nu zic asa ca nu are rost

Sincer caut un forum roman de hacking sa zic asa dar nush..

Sper ca nu v-am plictist mi-am zis propia parere

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Ma , chiar si testul ala cu broastele sa stiti ca atrage copiii.Ala e un joc pentru copii si ai ocazia ca un om serios care vrea sa se inscrie pe forum sa se lipseasca tocmai din cauza jocului ala .Nu inspira seriozitate .Dupa parerea mea rezolvarea este :

1)in loc de broaste un test de cultura generala sau intrebari gen "test psihologic " si rezultatul sa fie reflectat intr-un punctaj .Cei care nu l-au trecut din 3 incercari -ban pe ip

2)celor care fac cereri gen "vreau cqkill plsssss" sa nu le raspunda nimeni -sters post- ban (pe ip ca altfel isi face alt cont )

3)sa dam dovada de mai multa seriozitate,interes si respect

Oricum eu pe unde am citit de RST sa stiti ca lumea in general are o idee buna sau fabuleaza .De rau inca nu am vazut sa se vorbeasca .

edit : 4)Sa avem grija de userii care intradevar fac ceva ex : neox ,nu l-am mai vazut de foarte mult timp pe forum .Omul chiar stia ce face si facea bine .Asemenea oameni trebuie tinuti aproape ;)

Link to comment
Share on other sites

peste tot sunt astfel de exemplare , doar ca in alta parte sunt "redusi la tacere" mai repede.

cate situri din zona hacking/pen-testing au teste de admitere ?

o alta alternativa este sau cel putin era un "crew" care dezvolta singur diferite metode exploituri si tooluri .

acum eu intreb cati din cei ce sunt acum pe rst si se bat cu pumnul in piept ca fac ei tutoriale si mai stiu eu ce sunt in stare sa faca ceva ce poate conta cu adevarat?

nu ma refer la admin pt ca pana la urma ei sunt admin si pot sa faca si goblenuri daca vor pt ca pot dar restul... + subscriu la ceea ce a zis daatdraqq

Link to comment
Share on other sites

Asa as avea eu o propunere. Cateva intrebari:

1) Cati ani ai?

2) De ce vrei sa iti faci cont aici?

3) Ce e ala un mouse?

Si asa mai departe... Iar cineva valideaza conturile. Dar nu cred ca e cazul, eu nu am prea mai vazut obsedati de CQ si de parole de mess sau alte prostii.

Edit: Sunt multi leecheri, care nu fac nimic, nu posteaza nimic. Cel mai bine, sa primeasca ban cei care au sub 10 posturi. Pentru ca nu are rost sa fie sterse conturile. Si daca ar mai fi si acea optiune de validare dupa cateva intrebari ar fi perfect...:)

Edited by Nytro
Link to comment
Share on other sites

1) Cati ani ai?

Christ , nu poti judeca un om dupa varsta ....

Nimeni nu e perfect, toti am inceput de undeva , nu ne-am nascut invatati ... gandeste putin cum ar fi daca nu ar exista pe forum persoane gen doomclip sau _nobodY_ pe cine ati mai bana a ?

Userii cu un coeficient de inteligenta mai redus trebuie acceptati si ei , nu marginalizati.

Link to comment
Share on other sites

Nu m-am referit neaparat la coeficientul de inteligenta, dar acesta, de cele mai multe ori depinde strict de varsta. E totusi un criteriu pentru selectie dupa parerea mea, spre exemplu majoritatea celor care voiau CQ nu prea cred ca aveau mai mult de 12 ani.

Link to comment
Share on other sites

Nu m-am referit neaparat la coeficientul de inteligenta, dar acesta, de cele mai multe ori depinde strict de varsta. E totusi un criteriu pentru selectie dupa parerea mea, spre exemplu majoritatea celor care voiau CQ nu prea cred ca aveau mai mult de 12 ani.

Exista exceptii , nu poti sa ii bagi pe toti intr-o galeata...

nullbyte e unu..

pot sa zic ca si eu pax doi.. :\

Link to comment
Share on other sites

Nu m-am referit neaparat la coeficientul de inteligenta, dar acesta, de cele mai multe ori depinde strict de varsta. E totusi un criteriu pentru selectie dupa parerea mea, spre exemplu majoritatea celor care voiau CQ nu prea cred ca aveau mai mult de 12 ani.

Eu am 15 ani. Sunt pasionat de programare, securitate ?i de muzic? în general (compozi?ie, audi?ie etc.). Un alt tip de vârsta mea e obsedat de CS, nu ?tie s? vorbeasc?, s? lege dou? cuvinte... Se d? interdic?ie de vârst?... eu cu ce am gre?it s? iau ban din cauz? c? cealalt? persoan? are tot 15 ani?!

@black_death :P

Link to comment
Share on other sites

Nu poti judeca dupa varsta. Tocmai ce m-am intors de la ONM si era un tip de clasa a 7a care a participat la a 9a si a luat maxim de puncte (si normal locul 1 pe tara). Se profileaza pentru el rapid si un loc in lotul Romaniei la IOM (International Olympiad of Mathematics). - tipul nu e la prima faza de genul asta, dupa ce anul trecut, clasa a 6a fiind, a luat maxim la clasa a 7a (la clasa a 6a nu exista ONM).

Exceptiile de genul asta (chiar si la info - eu zic ca exista/vor exista) pot ajuta foarte mult un forum.

LE: Anul viitor va participa la clasa a 11a.

Link to comment
Share on other sites

nu stiu de ce va plangeti atat.. nici cel mai bun programator/hacker din tara nu s-ar chinui sa dea "atestate" ca sa intre pe rst pentru ca nu merita. mai intra vreo 2-3 copii de 14 ani care cica vor sa invete si deja sunt prea multi retardati pe forum?

rst e aproape mort oricum.. acum vreo 3 ani cand terminam de citit toate topicurile noi deja se mai postau 50.. era aproape imposibil sa stai la curent cu tot, atat de activa era comunitatea... acum la sfarsitul zilei iti ia 10 minute sa citesti tot si majoritatea posturilor oricum sunt degeaba.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic :

1. Testul cu Tower Defence

Eu unul sunt pentru acest joc deoarece demonstreaza logica pe care o ai.

2. Un test de IQ.

Calitate, nu cantitate.

3. Un test de limba romana

Ca sa-i eliminam pe mircari si cei cu tz si sh.

4. Un test de IT

Acesta e (pana la urma) un forum de securitate. Cateva intrebari din diverse aplicatii (CMD, Pascal, VB6, AutoIT etc). Utilizatorul va trebui sa mentioneze la ce se pricepe el cel mai bine.

5. O creatie personala

Un programel ca sa demonstrezi ca sti sa programezi (nu va luati de runer-ul meu, o sa scot gui-ul curand)

6. Un eseu despre exacerbarea modificarilor semnificante produse de structuralism ce au provocat distinctii categoriale in urma intrarii in societatea cibernetica si în civilizatia electronica.

7. Amprenta, semnatura, cod numeric personal...

Link to comment
Share on other sites

Gresesti nu ca nu mai intra ei , au ban toti , cum veti primi si voi daca mai faceti topicuri de genu asta.

Ok atunci va salut pe toti Bine a zis si Spiry ce a zis

Stii de ce se fac topicuri din astea? Pentru ca cineva care vrea binele uniu site .

Arividerci Puteti si inchide daca nu va intereseaza

Link to comment
Share on other sites

Nu te supara, intentia ta a fost buna, offtopicul a fost distractiv. Bebexar cred ca grabit sau ... sa stii ca e enervant pentru admini sa primeasca o lista de sugestii care suna "cam asa ar trebui sa fie", topicuri noi pe teme gen "tre sa faceti ceva" ca idee, am simtit pe pielea mea in alte forumuri unde administram. De aia mai trebuie sa inghiti cate un comentariu dinasta, asta e, merge cu sare.

EDIT: dupa ce am scris am vazut ca te deranja un post si nu offtopicul. Da nu imi refac postul, ramane ce am zis:

Acuma serios, raspuns la primu post: scrisoare de intentie doar daca vrei sa verifici fiecare persoana care intra. Cand vin de-a valma 100 de prosti nu ai timp sa ii sortezi. Poate gasesti 3 scrisori copiate unu de la altu.

- test de hacking? Exista rubrica programare, poate un programator pica testul

- test de programare? pentru un xss sau sqli nu tre sa stii mai mult decat formule.

- test de IQ, logica, broaste, etc? Ii va cauta walkthru pe net.

Toti vrem o metoda de a scapa de purici dar nu tre sa te superi ca discutia a deviat. Personal prezentandu-ti motivele de mai sus nu sunt de acord cu SEO. Doar daca vrei 10 useri (si buni, ai zice) noi pe saptamana, ca sa ai timp sa le verifici scrisorile. Ei, nu ai sa ai timp, iar la oboseala ii vei sari pe cei care stiu sa sparga conturi da au probleme de exprimare. Metodele automate sunt de preferat+banurile manuale.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...