Jump to content
loki

who am I

Recommended Posts

Eu sunt curios de ceva... si am zis ca un challenge ma lamureste:

scrieti tot ce stiti despre mine. Cine sunt, adresa, telefon, nume, parole, ocupatii, credite, CC, etc, Motoare de cautare, etc.

Am fost genul care nu m-am ascuns asa ca is curios cat de mult nu am facut-o.

Stiu ca e in folosul meu ce scrieti. Dar ce postati reflecta cat puteti afla despre un banal user de pe net. Aplicati inginerie sociala sau ce va trece prin cap.

Scrieti orice nimic ce vi se pare important.

Premii in... ma gandesc. Propuneti.

PS: shefu meu, parola shefului meu, etc.... :D

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Data nasterii 6 martie 1978.

Absolvent Liceul Economic "Anghel Rugina" din Vaslui in anul 1997.

Student la Spiru Haret.

Ai sau ai avut unele probleme cu greutatea corporala si vrei sa le rezolvi.

Probabil va trebui sa renunti la bere ca sa reusesti. Oricum nu pari a fi gras.

Nu doar ca iti place sa faci chestii grafice dar si lucrezi/ai lucrat in domeniu.

Stare civila: casatorit cu Ana Maria *BEOING* (30 ani).

Profesia sotiei: farmacist (salariu 1200 ron).

Acum ma bazez doar pe intuitie cand spun ca ai lucrat sau lucrezi la Libertatea. Daca nu lucrezi probabil ai ceva amici pe acolo.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Nume: Andrei *BEOING*

Specia Homo Sapiens Sapiens, genul mamifere

Denumire stiintifica: Locipacus Melanogaster

Subrasa: Negru de Vaslui

Alcatuire: cap, trunchi si picioare

Compus din 90% apa minerala cu hamei si malt

Intalnit de obicei pe autostrada virtuala, loc de adapat: forumul RST

Hrana: salam si alte animale moarte

Inaltime: 1.70-1.75

Greutate: 90 - 100 kg

Mers: usor schiop, tendinta inclinare dreapta 15 grade

Marime papuc: 41- 42

Miros: usor intepator

Ph: acid

Culoare preferata: culoarea cremei de galbenele

Pozitia de dormit: pozitia fatului

Carte preferata: Biblia dar si dama de pica

Ii displac braconierii

Ii plac numerele binare din doua cifre pentru ocultismul lor

Coi preferat: cel din stanga, ca e mai mare

Doi ochi

Model in viata: Cristoiu

Edited by loki
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

lol multe nu fac parte din cautari ci din declaratii.

Photoshop+3dsmax=grafica, da. Si joburile actuale sunt in domeniu.

@nemessis

bravo faza cu libertatea, putini ar face legatura. Un coleg de aici colaboreaza si a facut o statistica despre salariile pe vaslui, astfel, la mishto, a bagat-o si pe ea (apropos nu are 30 de ani).

Greutate: de la laptop si lasat de fumat :) ca de la bere nu s-a simtit.

@black:

nu sunt microbist

nu sunt din iasi

brunet - te referi la par cred, nu la "rasa" :) - saten

nu sunt cu bong-uri, sunt cu narghilele si tigari de foi (rar)

zi si mie prima litera a parolelor ca m-ai facut curios... :D (is 5 da una o uit tot timpu)

@pax nu cenzura mailu ca e in profil :D

@hertz: m-am lasat de mult de UAIC Iasi, da mai apar pe net cu ea.

@escalation666

1.69 cu 77kg cu 43 papuc, restu e ok. :) :)

@kafka: lol, nu fac medicina la ID.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Am facut cam asa:

Prima data am gasit numele tau pe Colegi din RO, colegi scoala, armata, firma, cauta fosti colegi pe ColegiiMei.ro. Acolo am vazut ce liceu ai absolvit si anul in care ai terminat liceul ('97). Desigur ca cel mai important e sa pui cifrele cap la cap si sa le confirmi. Asa ca am ajuns pe un alt site care nu mai am idee cum se numeste exact unde am gasit data nasterii. Dupa mici calcule totul s-a potrivit. Data nasterii si anul absolvirii liceului se potriveau. Pe site-ul respectiv tin minte doar ca aveai o poza cu tine pe un cal sau erai imbracat in cavaler. Ceva de genul.

Totusi puteam sa aflu mai usor data nasterii folosindu-ma de datele pe care le-ai lasat tu pe hi5, dar nu remarcasem ca ai id-ul pus pe RST ca sa dau un mic search. In fine, trecem mai departe.

"Nu doar ca iti place sa faci chestii grafice dar si lucrezi/ai lucrat in domeniu." - asta am aflat de pe blogul tau, unde povesteai o intamplare despre nu stiu ce patron de ziar care te sfatuia sa folosesti Corel. Am dat un simplu search pe blog la cuvintele cheie gen "servici", "munca", "job", dar mi-a fost sila sa stau sa citesc toate rezultatele pentru ca era mult prea usor sa aflu atatea chiar de pe blogul tau si imi strica tot cheful de cautare.

Student la Spiru Haret - simply Google.

Starea civila si numele sotiei le-am aflat de pe Facebook folosind Google si diferite combinatii de cuvinte "*BEOING* vaslui", "*BEOING*" etc.

Afland numele sotiei am confirmat si rezultatele aflate in articolul din Libertatea unde spuneau profesia si salariul ei. Pana sa gasesc contul de facebook nu stiam daca exista vreo legatura intre Ana *BEOING* farmacista si tine, dar am comparat pozele din sursele diferite si astfel am tras concluziile.

Tinand cont de faptul ca ai colaborat cu un ziar (vezi mai sus ce am scris), iar sansele ca sotia ta sa ajunga intamplator in Libertatea erau destul de mici, am presupus ca ori ai colaborat cu acel ziar, ori cunosti pe cineva de acolo. Recunosc ca stiam ce metode folosesc "ziaristii" de la Libertatea si cum apeleaza la cunoscuti pentru a fabrica majoritatea articolelor de 2 lei.

Despre greutatea corporala e usor zic eu sa tragi niste concluzii. Puneai intrebari pe un site de hipnoza. Lucrul asta denota o grija mare din partea ta cand vine vorba de greutate, pentru ca hipnoza e privita cu scepticism de majoritatea oamenilor si in general e folosita doar in ultima instanta pentru diferite tratamente.

Inca o chestie pe care am uitat sa o spun. Nu aveti telefon fix acasa sau daca aveti e pe numele proprietarului iar voi stati cu chirie sau la soacra ta. Asta pentru ca nu ai avea de ce sa iti tii numarul de fix la secret. Astept sa imi confirmi tu asta :P

Avantajul celor care vor sa afle mai multe despre tine este de fapt numele tau de familie. *BEOING* e un nume destul de unic in Romania.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Felicitari! Imi amintesc cam de jumate din siturile de care ai scris, (uite ca am uitat de faza cu patronu corel - am inceput sa rad de unu singur ca mi-ai adus aminte de el.)

Poza cu calul e dintr-o colectie de 5 poze facute dupa Lord of the Rings in photoshop. Scoase la foto par si reale.

Uite, chiar ma mir ca nimeni nu stie ca am avut blog (nu am mai avut chef sa ma tin de el si l-am lasat acolo) desi un alt cuvant la fel de rar ca numele de familie e si lokipaki (intamplarea face ca un singur rus mi se pare ca neonazist are acelasi ID - ciudat ca pe mirc acu 10 ani m-a cautat unu ca imi stie numele asta)

Ma gandeam ca de greutate te-ai legat de niste comentarii de ale mele pe chat in care ma laudam ca am burta :D De fapt ma interesa mai mult autohipnoza in sine, programarea neuronala, daca e practica :) dar cautam totodata metode de lasat de fumat, relaxare, slabit etc toate folosind mp3-uri. Pe situ ala eram curios cum suna unu in romana ca in engleza am testat fara succes.

Ai vrut sa imi dai telefon? :) Am fix RDS, nu am precizat niciodata sa fie la secret dar nici nu stiu daca m-au trecut prin paginile lor - nu stiu daca nu tre sa le cer eu asta.

Mai demult aveam server wow, aveam IBANu pe google etc... vad ca au cam disparut :). E bine. Se pare ca nici playeri nu sunt pe rst. Mai am si vreo 10 situri sociale pe care m-am inscris doar pentru un proiect de soft social si de care nu mai am habar (decat linkedln).

Felicitari inca o data ca nu te-ai folosit de nimic din sectiunea admin... eram cam sceptic.

-------

PS: acuma pana vine nenea gogle pe aici mai las oleaca si o sa cenzurez zilele viitoare cate ceva din topic sa se chinuie si altii sa ma caute daca au nevoie.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Am cautat numarul folosind paginialbe.ro. Am cautat doar ce parea mai hardcore la prima vedere asa cum fac in general cu oamenii pe care vreau sa ii bag in sperieti si am incercat sa ma rezum la informatiile legate de numele tau real, pentru ca de obicei acele informatii scot la iveala chestiile interesante si personale, nu cele aflate de pe urma nickname-ului.

Oricum daca cineva e cu adevarat interesat de tine poate sa gaseasca mult mai multe detalii. Eu am pierdut doar 20 minute ca sa gasesc ce mi s-a parut mai interesant.

Link to comment
Share on other sites

apropo, de faza cu Libertatea s-a speriat nevasta-mea. I-am zis amuzat dar mi-a zis ca a mai auzit de la o colega de-a ei si devenise curioasa ce anume are ea pe net :) abia acu a facut legatura cu articolul respectiv.

Am dat replace doar la nume cu *BEOING* pe tot topicul.

Nu imi place sa dau credit la gugle! Sunt banat pe viata la ei, sa le fie de bine!

Nu-i asa ca e un concurs fascinant? Cine se ofera urmatoarea victima?

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...