Jump to content
underzero

Spune si tu !

Recommended Posts

topicul ar trenui sa aiba numele frizuri la scoala,btw desi nu sunt adept al parului mare dar mi se pare o prostie aceasta regula,la fel ca regula ce impune uniforma,dar ce sa le faci la comunisti,tot ce vor e regula si disciplina

Cat despre spune si tu.ro mi se pare o idee buna(sper ca este vorba de site aici) dar politicenii stiu ei problemele din tara desul de bine,nu era nevoie de asa ceva,masuri nu se vor lua oricum

Link to comment
Share on other sites

imediat dupa revolutie s-au scos uniformele. Imediat dupa s-au bagat inapoi. De ce? Pentru ca e bine.

Am aflat pe pielea mea cand am fost rugat sa tin locul unui profesor pentru o zi ce inseamna de fapt sa tii in frau 30 de elevi. Nu tine totul de "tinuta de respect", mai tine si de acordatul unei libertati si de luatul in cap, pan la urma oi fi eu rocker dar a veni cu lanturi la scoala o faceam doar ca sa ma dau mare ca ma accepta profu sau ca ii dau o replica buna si de laudat de cei din jur. Ca sa fiu mandru ca am dat un prof afara. Inmultiti atitudinea cu 30 - inseamna ca profu deja reprezinta materie insignifianta.

Initial, cu uniforme, am fost o clasa de renume, multi colegi au ajuns mai departe decat mi-as fi imaginat.

Apoi am invatat 2 ani la alt liceu unde nu te tundea si nu purtam uniforme. M-am lamurit ca libertatea era de fapt pentru ca nu se ocupa nimeni de tine, era o clasa mai libertina de care fugeau toti profii. 90% din clasa de info au ajuns capsunari.

Am fost si eu elev si nu mi-au convenit multe. M-am bucurat ca mi-au lasat pleata in pace intr-a 12-a si am multumit in felul meu cu un comportament decent.

Aveam un prof de geografie care ne-a spus simplu: "scoala e scoala. Dupa aia merg cu tine, ne asezam pe bordura, scoatem o vodca si ne imbatam pula. Da cat suntem la scoala 6 ore e scoala."

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Mai bine fara uniforme.Dar sa va zic la ce e buna uniforma : Pentru parintii care nu au bani sa ia la copil haine care sa le imbrace de zi cu zi la scoala , mai bine i-ar lua o uniforma si ar merge cu ea 1 an - 2.Asta se intampla la mine in clasa , se pune problema uniformelor ca nu le convine la unii parinti ca nu este uniforma.

Î:La ce e bun? uniforma scolar? ?

R:S? te faci de râs.

Edited by underzero
Link to comment
Share on other sites

Mai bine fara uniforme.Dar sa va zic la ce e buna uniforma : Pentru parintii care nu au bani sa ia la copil haine care sa le imbrace de zi cu zi la scoala , mai bine i-ar lua o uniforma si ar merge cu ea 1 an - 2.Asta se intampla la mine in clasa , se pune problema uniformelor ca nu le convine la unii parinti ca nu este uniforma.

Î:La ce e bun? uniforma scolar? ?

R:S? te faci de râs.

ciudat, unii parinti tocmai din acest motiv nu erau de acord cu uniforma - e o cheltuiala in plus la inceput de an, chiar daca e de durata. Daca nu au bani de haine noi nu e problema sa le spele pe cele vechi... nu toti isi cumpara haine saptamanal.

Link to comment
Share on other sites

La mine la liceu uniforma era costumul, putin cam exagerat zic eu, dar nu am regretat, am luat-o ca pe un test pt mai tarziu, considerand ca in majoritatea joburilor este nevoie de costum, de la unu care lucreaza la vodafone de face abonamente pana la un om de afaceri si tocmai bine ca m-am obisnuit cu el si chiar imi place.

Incercati sa vedeti in reguli partea buna a lucrurilor si dupa o selectie fentati ce e de fentat ce nu, nu.

...gen...cine stia ca in loc de sprite am alexandrion si ce au colegii de nu mai pot de cald in toiul iernii...sau nu se mai tin pe picioare la ore ;)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...