Jump to content
Guest Praetorian

Filme Online

Recommended Posts

Stargate.Universe.S01E01-E02 il am eu cu subtitrare in romana .Lamuriti-ma si pe mine ,atat a aparut deocamdata ca nu dau de restul episoadelor :|

film : FileBox

subtitrare :FileBox

lansarea s-a facut pe 2 octombrie exclusiv pe syfy.com (tine de scifi channel parca). Il vanam cu V1c atunci. Episoadele 1-2 ca pilot (80 minute, AIR 1 si 2). Aparitia pe torente a fost putin mai tarziu si urmarea unei subtitrari italiene a generat una romaneasca de aiurea cred ca folosind google translate. Asta sambata dimineata. Presupun ca la TV va apare pe la noi pe Action Scifi dupa cel putin sezonul unu, adica pe la anu'.

Interesanta schimbarea de atitudine. Multi critica asemanarea cu serialul Lost (parerea mea e ca greseala vine din incercarea unei abordari diferite de Atlantis a unui subiect identic: o echipa trimisa la naiba si asezonata acolo). Avand in vedere conflictele din interior (in lipsa dusmanilor extraterestri - diferit de celelalte serii) as adauga de la mine ca miros o inspiratie Battlestar Galactica. Desi momentan conflictul de decizii militar-civil ramane la fel de prost construit (cel putin copilaresc) ca si in Stargate Atlantis (comparati cu Battlestar Galactica)

De acum urmeaza in fiecare vineri cate un episod de 40 minute - recomand cautare pe torente sambata, ca sa fie si subtitrarile puse pe net (naiba stie in ce limbi). Urmatorul e AIR 3. Asa ca nu va chinuiti ca nu gasiti inca mai multe episoade.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...