Jump to content
daatdraqq

Stargate Universe

Recommended Posts

stiu ca nu are legatura, dar am gasit azi pe dc++ filmul Caprica si l-am luat sa il vad, pentru cine ii place si seria BatleStar Galactica recomand sa vada si acel film, o sa inteleaga cum au aparut Cyclonii si ce sa intamplat cu 50 ani inainte de cadere...

acum ma bag sa ma uit la ep 10 tocmai se descarca :D

Link to comment
Share on other sites

Repara naveta aia care e mult mai avansata din punct de vedere al sistemului de propulsie si de detectie - urmarire si ajunge din urma pe Destiny.

Sau gaseste in ea harta zonei respective,vede traseul pe unde au trecuit ei si o ia din poarta in poarta pana la urmatoarea escala a navei.

Oricum mai avem de asteptat pana aflam.

Link to comment
Share on other sites

Repara naveta aia care e mult mai avansata din punct de vedere al sistemului de propulsie si de detectie - urmarire si ajunge din urma pe Destiny.

Sau gaseste in ea harta zonei respective,vede traseul pe unde au trecuit ei si o ia din poarta in poarta pana la urmatoarea escala a navei.

Oricum mai avem de asteptat pana aflam.

Poate nava aia o fi una din cele vechi care instalau portile.

sau daca ma gandesc la fatsa lui Rush - e cel mai calificat sa se transforme intr-un wrath ceva.

Hmm chiar is curios, o sa vina cu "imi cer zcuze":)

Da pan la urma de unde se poate sigur cand continua serialul? Nu apare nici in programul Syfy din ianuarie. Citesc baietii forumurile fanilor ca sa se hotarasca in ce fel sa continue pana atunci?

Link to comment
Share on other sites

Astept seria urmatoare ...are idee cineva cand apare??? Eu le descarcam de pe bitsoup.In fiecare weekend aveam cate un episod de luat !!! Mi-a parut mai evoluat celelalte serii.

Shiiii...t acum am vazut ca este deja episodul 11 si 12, se oprise anul trecut in decembrie la 10.

Multam !!!

Edited by ronin33dan
Link to comment
Share on other sites

A vazut cineva toate seriile Star Treck?

Star Treck Enterprise (TNG)

Star Treck Voiager

Star Treck Deep Space 9

Star Treck (old series)

comparativ, SGU aduce ca idee cu ST DS9... se pune accent pe relatiile sociale si pe comunicare la fel ca in DS9... si din cand in cand cate o actiune ca sa mai anime serialul...

ca si comparatie intre ele

SG1 = ST Enterprise (TNG)

SGA = ST Voiager

SGU = ST DS9

voi ce ziceti? cu ce comparati aceasta serie?

Link to comment
Share on other sites

Refuz sa ma uit la asta si la SG:A

SG-! FTW

Ultimul episod a fost fenomenal , nu cred ca mi-ar placea celelalte doua seriale dupa aia .

ultimul episod al sg1 a fost facut mai mult sa bage tehnologia in Stargate Atlantis. Dar daca ti-a placut SG1 finalul serialului este dat de fapt de filmele din 2008: Stargate Continuum (sfarsitul lorzilor sistemului) si The Ark of Trurh (sfarsitul rasei Ori), urmareste-le si pe astea.

Link to comment
Share on other sites

eu din lipsa de altceva am tot cautat seriale sf si am dat de lista completa pe wiki (cu toate serialele sf produse vreodata la holiwood) iar de acolo am ajuns la Watch Firefly online (TV Show) - download Firefly - Watch TV Online, Free TV la care ma uit acum... e interesant, cam tras de par (nu se compara cu cele de gen) dar na din lipsa de alte filme merge sa ma uit si la el pana apare ceva mai bun... nu stiu la ce o sa ma mai uit dupa ce termin seria de acolo probabil o sa caut ceva de actiune ca sf-uri se pare ca am vazut tot ce exista (mai putin doctor who la care nu pot sa ma uit ca e prea tras de par)

Link to comment
Share on other sites

eu din lipsa de altceva am tot cautat seriale sf si am dat de lista completa pe wiki (cu toate serialele sf produse vreodata la holiwood) iar de acolo am ajuns la Watch Firefly online (TV Show) - download Firefly - Watch TV Online, Free TV la care ma uit acum... e interesant, cam tras de par (nu se compara cu cele de gen) dar na din lipsa de alte filme merge sa ma uit si la el pana apare ceva mai bun... nu stiu la ce o sa ma mai uit dupa ce termin seria de acolo probabil o sa caut ceva de actiune ca sf-uri se pare ca am vazut tot ce exista (mai putin doctor who la care nu pot sa ma uit ca e prea tras de par)

ia d-aici seriale online: EZTV - TV Torrents Online Merg rapid pe torente.

nu'sh eu m-am apucat chiar de drWho ca e amuzant in lipsa de ocupatie (ador britanicii).

Alt serial delectiv: cautati Black Adder (Rowan Atkinson, Hugh Laurie etc...) Pentru cine uraste moaca lui MrBean, Rowan are rol total opus exceptand sezonul 1.

New Adventures of Old Christine = alta comedie reusita, pacat ca momentan a fost anulat.

Am terminat Lost si nu stiu de ce sa ma apuc sa fie tot serial de mister similar (nu crime Midsomer, mister gen Stephen King etc). De la ep11 m-am lasat de SGU.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...