Jump to content
Nytro

Pentru ce puteti primi avertisment [ warn ]

Recommended Posts

ACTUALIZARE: AICI.

Lista cu motivele pentru care puteti primi un avertisment [ warn ]:

- Offtopic

Cel mai intalnit avertisment dat ( de mine cel putin ). Primiti un avertisment pentru offtopic daca postati ceva care nu are legatura cu topicul in care postati, daca deviati subiectul.

- Post dublu

De asemenea, foarte intalnit, daca ultimul raspuns la un topic este al vostru, si doriti sa mai scrieti ceva, folositi butonul "Edit", nu faceti un alt post.

- Post inutil

Se va primi de catre cel care, desigur, va posta ceva inutil, gen: "Vezi Google", sau orice altceva care nu ajuta cu nimic si nu are nici un rost.

- Semnatura

Daca cineva foloseste imagini generate de scripturi PHP, semnaturi prea lungi, care contin tot felul de prostii sau altele va fi avertizat.

- Redeschidere topic

Inainte de a posta dupa ce ati cautat ceva pe forum, verificati data ultimului post. Daca postul e de acum 2-3 ani, desigur, link-urile nu mai sunt bune, sau probabil ce ati gasit nu mai functioneaza. De asemenea si daca veti redeschide un topic vechi pentru a multumi sau a felicita autorul postului veti primi un avertisment.

- Limbaj de mIRC

Se va acorda celor care nu stiu sa scrie corect in limba romana, care folosesc "sh", "tz", "y" in loc de "i" sau altele.

- Reclama

Nu aveti voie sa faceti reclama altor site-uri sau bloguri de securitate/hacking, indiferent ca sunt ale voastre sau nu.

- Insultare membru

Nu aveti voie sa insultati membrii forumului, indiferent de cunostintele lor, sau de ce au facut.

- Limbaj inadecvat

Nu vor fi tolerate posturile care contin cuvinte obscene/injuraturi sau altele ( gen "Sa-mi bag ...").

- Nerespectare reguli

Pentru ceva general, pentru care nu exista nu motiv mai sus.

Avertismentele sunt permanente, nu expira niciodata!

La 3 avertismente aveti ban ( temporar sau permanent in functie de vechime, activitate pe forum, starea de spirit a celui care va da banul sau cat de baut e kwe... ).

Edited by tromfil
Link to comment
Share on other sites

De acord.

Apropo, ca tot sunt 10 reguli cred ca warn-urile ar suna "Ai incalcat porunca a 6-ea a lui Nytro: sa nu preamircuesti. 3 Inger ingerasu si 2 zile pauza" :) :)

De retinut! ;)

EDIT: pentru o mai buna memorare:

1) Sa nu te preaofftopici.

2) Sa nu-ti dublesti vorbele

3) Sa nu te comporti inutil in fata forumului si a aproapelui dinaintea ta.

4) Sa nu iei numele scripturilor in zadar

5) Sa nu profiti de magia invierii topicurilor

6) Sa nu preamircuiesti

7) Sa nu iti faci chip cioplit cu situl altuia

8) Sa nu-ti insulti aproapele din topic

9) Sa nu citezi din Tourette

10) Sa nu fii o exceptie.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Bine spus loki :D

Asa, am adaugat banuri automate. Asadar la 3 avertismente, se primeste ban 3 zile, la fel si pentru 4 si 5 avertismente, cate 4-5 zile ban, iar la 6 se primeste ban permanent.

http://i47.tinypic.com/313n89j.png

Eu insa mai dau cateodata si ban cateva zile in loc de avertisment, sa se calmeze omul...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...