Jump to content
Guest Nemessis

Raiduri RST

Recommended Posts

Ma bag aiurea.. stiu, probabil ca era o idee mai buna sa-mi tin gura. Dar de ce va tineti voi de copilariile astea?

N-am fost niciodata de acord cu atacuri la modul "doar pentru ca se poate". Lipseste motivatia.

Doar pentru fun nu cred ca e de ajuns. E ca si cum ai da intr-una palme peste ceafa celui mai prost din clasa .. ca doar e mai mic si are o moaca de idiot.

Ar fi fost ceva interesant daca in schimbul acestor raiduri faceati alte activitati cu tenta de anarhism. Dar mai intai sa va stabiliti anumite targeturi ce contravin credintelor voastre, indiferent care sunt acestea fie ele politice, religiose,rasiste etc... doar sa aveti un motiv clar pentru care faceti asta. Asa poate ca veti avea si mai mult succes si se vor alia si mai multe persoane.

Link to comment
Share on other sites

Idee. Ziua fara ziare online. 24 ore in care toate publicatiile mari din online sa fie jos. Necesita DDOS si e ilegal. Opinii?

majoritatea site-urilor online sunt vulnerabile la sqli, luam acces si postam o stire falsa sau un deface fermecator, in cazul asta o sa scrie si alte ziare, ce ziceti ?

Link to comment
Share on other sites

problema este ca daca vom face DDOS, suntem obligati sa ne ascundem IP-ul dupa care atacam.

Ce zici tu benny_loppa e doar un site, insa ideea lui nemessis este mult mai exstinsa, daca o vom pune in practica e posibil chiar sa apara o stie la tv. Dilema este sa nu ne inchida forumul.

Link to comment
Share on other sites

problema este ca daca vom face DDOS, suntem obligati sa ne ascundem IP-ul dupa care atacam.

Ce zici tu benny_loppa e doar un site, insa ideea lui nemessis este mult mai exstinsa, daca o vom pune in practica e posibil chiar sa apara o stie la tv. Dilema este sa nu ne inchida forumul.

daca tot o faceti, macar inchideti accesul la forum o luna sau ceva. doar userii inregistrati sa aiba acces.

Link to comment
Share on other sites

problema este ca daca vom face DDOS, suntem obligati sa ne ascundem IP-ul dupa care atacam.

Ce zici tu benny_loppa e doar un site, insa ideea lui nemessis este mult mai exstinsa, daca o vom pune in practica e posibil chiar sa apara o stie la tv. Dilema este sa nu ne inchida forumul.

esti sigur ca numai un site, de ce va treziti sa postati aiurea nu inteleg, sunt enorm de multe site-uri vulnerabile, daca gandesti strategia cum trebuie poti face foarte cunoscut raid-ul, la ddos trebuie sa dai pe mai multe site-uri, stii cumva tu la cat o sa cada un anumit site sau daca o sa cada ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Nu orice site poate fii spart, dar orice site poate trece pe offline. E buna si ideea cu articole false, am mai discutat despre asta. Problema e ca asta ar limita atacul probabil la 2-3 site-uri maxim.

Link to comment
Share on other sites

Nu orice site poate fii spart, dar orice site poate trece pe offline. E buna si ideea cu articole false, am mai discutat despre asta. Problema e ca asta ar limita atacul probabil la 2-3 site-uri maxim.

Am putea programa raid-ul sa zicem peste 2 saptamani, si in acest timp sa caute toti pe siteuri de presa vulnerabilitati, etc. Le posteaza aici, dupacare atacul va fi floare la ureche.

Totusi tin sa inchidem forumul userilor neinregistrati sau daca este posibil sa se puna invitatii pentru creare de cont. Daca e sa ajunga in presa ... forumul acesta ar trebui sa ramana anonim sau macar sa nu poata fi citit de oricine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...