Jump to content
Guest Nemessis

Raiduri RST

Recommended Posts

Guest Nemessis

Veniti cu idei si propuneri. Cele mai bune propuneri vor fi supuse la vot iar cel care castiga cu propunerea lui va conduce raidul respectiv.

E necesar sa si explicati macar in mare masura cum se va proceda si ce efecte va avea raidul.

Fara DDOS si carding!

Link to comment
Share on other sites

vad ca abia a aparut postul si momentati toti o ard pe laba dupa ce au avut o intalnire cu 2 balene pe http://ratati.org/secs.html

ma gandeam de mult la o chestie de genul asta si acum am ocazia....

cine a fost intr-un super market, hypermarket sau ceva gen carrefour, mall sau alte balarii si a cumparat ceva care avea o eticheta sau un anumit pret iar cand a ajuns la casa a vazut ca acel produs costa mult mai mult....

ideea mea de raid este foarte simpla.... pentru cei care au lucrat cu un cititor de bare se stie ca acesta inainte de a putea fi folosit el trebuie configurat si cum altfel decat prin citirea unor coduri de bare, unele fiind mai mult sau mai putin malefice (exista si coduri de bare pentru resetarea tuturor setarilor, cititorul devenind momentan inutilizabil).

raidul se poate descrie astfel:

ALEGEREA TINTEI: ne alegem un mall sau un hypermarket unde avem cat mai multi acces.

DOCUMENTARE: trebuie sa aflam ce fel de cititoare de bare folosesc (usor de realizat zic eu)

PREGATIREA MATERIALELOR: sunt pe net foarte multe generatoare de coduri de bare si manuale de configurare a cititoarelor de bare...

ATACUL PROPRIUZIS: intram in incinta magazinului si lipim pe un produs la alegere codul nostru de bare malitios si mergem sa-l platim... in urma scanarii lui cititorul de bare va fi resetat si casa va devenii inutilizabila... deci ne-am atins scopul :)

PS: sper ca m-am exprimat coerent, mi-e foarte somn... astept feedback din partea voastra, pareri, idei, idei pt alte raiduri...

Link to comment
Share on other sites

jeefo interesanta ideea ta cu blog-urile, ce ar fii sa luam 2-3 blog-uri pe saptamana sa intram toti si sa bagam clipuri xxx sau alte chestii pe blog-urile vedetelor :))) ar fii o chestie super haioasa

Nu prea e funny ca poate pune restrictie sa modereze comm-urile inainte sa apara pe blog si nu e greu sa stergi la ele.

Idei de "raiduri" am cateva dar trebuie sa ma gandesc la mici detalii,revin deseara cu edit sau reply

Veniti cu idei si propuneri. Cele mai bune propuneri vor fi supuse la vot iar cel care castiga cu propunerea lui va conduce raidul respectiv.

Cel mai tare "raid"(observati ghilimelele) ar fi sa vina unu cu o idee buna,sa stabilieasca ora,canalu de irc etc. si apoi sa nu mai apara,sincer m-as distra de minune...chiar mai bine decat v-ati distrat voi cu trilulilu si privtecamz

Link to comment
Share on other sites

Propun ca urmatorul raid sa fie facut pe Undernet.

Avem nevoie de o persoana care stie bine sqli (nu ducem lipsa) care sa scoate caveva usere+parola de pe site-ul oficial (usere care sa aiba acces peste 500 la *, adica helperi sau oficiali cservice) si de o persoana care sa dea ddos la site-ul oficial cservice (de aici pot sterge accesele). In moment ce site-ul este jos ei sunt nevoiti sa sterga manual toate accesele (o sa fie foarte greu, aproape imposibil).

Fiecare persoana care participa la raid sa aiba cate un user inregistrat la cservie (se gasesc usor), iar acest user sa primeasca access maxim la * de la userele furate.

Tinta: sa futem x-u in stanga si-n dreapta pana nu mai stiu helperii de ei, sa se intregistreze canale/sa se dea purge la x de pe canalele mari, etc....

Link to comment
Share on other sites

Propun ca urmatorul raid sa fie facut pe Undernet.

Avem nevoie de o persoana care stie bine sqli (nu ducem lipsa) care sa scoate caveva usere+parola de pe site-ul oficial (usere care sa aiba acces peste 500 la *, adica helperi sau oficiali cservice) si de o persoana care sa dea ddos la site-ul oficial cservice (de aici pot sterge accesele). In moment ce site-ul este jos ei sunt nevoiti sa sterga manual toate accesele (o sa fie foarte greu, aproape imposibil).

Fiecare persoana care participa la raid sa aiba cate un user inregistrat la cservie (se gasesc usor), iar acest user sa primeasca access maxim la * de la userele furate.

Tinta: sa futem x-u in stanga si-n dreapta pana nu mai stiu helperii de ei, sa se intregistreze canale/sa se dea purge la x de pe canalele mari, etc....

+1 Haos total :))

Link to comment
Share on other sites

Propun ca urmatorul raid sa fie facut pe Undernet.

Avem nevoie de o persoana care stie bine sqli (nu ducem lipsa) care sa scoate caveva usere+parola de pe site-ul oficial (usere care sa aiba acces peste 500 la *, adica helperi sau oficiali cservice) si de o persoana care sa dea ddos la site-ul oficial cservice (de aici pot sterge accesele). In moment ce site-ul este jos ei sunt nevoiti sa sterga manual toate accesele (o sa fie foarte greu, aproape imposibil).

Fiecare persoana care participa la raid sa aiba cate un user inregistrat la cservie (se gasesc usor), iar acest user sa primeasca access maxim la * de la userele furate.

Tinta: sa futem x-u in stanga si-n dreapta pana nu mai stiu helperii de ei, sa se intregistreze canale/sa se dea purge la x de pe canalele mari, etc....

asta ar fi mortala :) da nu stiu daca e asa de usor precum pare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...