Jump to content
bcman

Windows 7 Ultimate Edition Crack

Recommended Posts

Am o mare problema. Am windows 7 ultimate x64, care a avut un crack la instalare. S-au prins ca l-am piratat. Acum nu e genuine.Am folosit Remove WAT. Nu mi-a placut. Se restarta calculatorul o data la 2 ore. Asa ca am dezactivat remove wat-ul. Imi puteti recomanda un crack bun pentru windows 7 ultimate x64? Am cautat foarte mult pe trackere. Multe nu mergea. Am incercat chiar si loadere si activatoare OEM. Nu mi-a mers niciunul. Am incercat chiar si metodele de rearm. Nu stiu ce sa mai fac. Va rog sa ma ajutati.

Link to comment
Share on other sites

iti apare ceva ca windows-ul poate fi contrafacut si te mai pune sa si-l cumperi?

chestia e ca pe cand ii devirusam unui prieten calculatorul de virusul ala cu image.php

mentionez ca si lui ii aparea de geniune si ca era contrafacut si la log-uri mi-au iesit pe langa virusi de messenger si trojan downloader

parerea mea e ca trojanul ala nu statea degeaba, eu cred ca asta e virus de genul lui internet security 2010 si alti...

Link to comment
Share on other sites

Nu se restarteaza pc-ul de la stergerea WAT-ului . Vezi sa nu ai alta problema .

Ca sa eviti pe viitor ,dupa ce activezi cu loader ,stai cu ochii pe update-uri ,urmatoarele nu trebuiesc instalate :

KB971033-x64

KB971033-x86

Daca totusi ai instalat din greseala ,atunci stergi WAT-ului .Totusi dupa un timp ,tot prin updatare ,o sa-ti apara o avertizare ca windows-ul e posibil sa fie piratat .Atunci mergi la dezinstalare programe ,mai sus nitel in stanga e "view installed updates" si de acolo dezinstalezi ultimele update-uri ,pana dispare aia .

Link to comment
Share on other sites

ca bine zici saptamana asta am fost pocnit si eu de KB971033. E update optional parca. A mers dezinstalat si reparat apoi cu RemoveWAT225b2 (google)

interesant ca update-ul asta e datat februarie 2010, ce cauta acuma nu stiu.

Sper ca n-ai versiunea de windows7 de dinainte de octombrie 2009. Am inteles ca aia e facuta sa se restarteze la 2 ore incepand cu 1 martie.

Link to comment
Share on other sites

De acest update stiu. L-am dezinstalat acum cateva ore. De vreo 3 ori :D Am citit pe forumuri ca din cauza RemoveWAT li-se restarteaza PC-ul. Am instalat Windows in marte, pe la mijlocul lunii. Atunci nu se restarta. Acum cateva zile am observat ca scria pe desktop in stanga jos ca windowsul nu e genuine. Normal, daca nu foloseam RemoveWAT azi la 3 expira windowsul. Voi ce crackuri ati folosit?

Link to comment
Share on other sites

imi scria si mie de genuine. Am urmat pasii: uninstall update (poate e important sa faci asta) si apoi removewat. Acum merge perfect. Nu se restarteaza, n-are nici pe naiba.

Nu stiam de el, am dat pe google dupa ce am incercat loaderele. Pan la urma e cam tot ce am gasit.

Aaa am mai dat si cateva system restore pe o zi in urma. Poate ajuta.

Link to comment
Share on other sites

Treaba-i simpla ...

Ai folosit removeWAT, dezinstaleaza-l. Ai folosit loader dezinstaleaza-l si p'asta.

NU au voie astea doua sa fie instalate odata.

Dupa asta, iti recomand ultimul loader a lui Daz.

Totusi cauta pe net SLIC Toolkit (vs3.2) si verifica ce SLIC ai in bios. ATENTIE, verificarea cu SLIC Toolkit o faci pe clean (fara niciun loader sau activator instalat). Daca ai 2.1 nu-ti mai trebuie niciun activator sau loader. Ai nevoie doar de un certificat OEM corespunzator pc-ului tau si o cheie SLP. Si asa il ai activat forever cu drepturi ce update si genuine pe deasupra.

Link to comment
Share on other sites

Am reusit. Am folosit metoda de rearm pe care o gasiti aici

@piratu':

Nu am gasit nicicum certificat OEM pentru FSC.

@loki:

Mergea bine. Am scos WAT-ul si se restarta din doua in doua ore fara drept de apel. Am pus la loc WAT-ul si s-a rezolvat. Am gasit pe forumuri altii care aveau aceeasi problema. Acum, dupa rearm imi apare doar o fereasta cum ca token.dat nu e valid (sau asa ceva) si sa dau repair la Windows din DVD. Stie cineva cum pot scapa de asta?

Link to comment
Share on other sites

Da aveti dreptate, face doar backup si apoi restaurare.

Pentru restaurare aveti nevoie si de fisierul asta.

Se poate face si manual, in safe mode, inlocuind tokens.dat, din locatia asta:

C:\Windows\ServiceProfiles\NetworkService\AppData\Roaming\Microsoft\SoftwareProtectionPlatform

Link to comment
Share on other sites

Salve (de tun) !

Mai bautorilor, am si eu o napasta. Ete, din martie un calc (ipotetic vorbind off course...) se tot restarteaza fix la fiecare 2 ore. Asta dupa ce a dat un blue screen- atunci in martie-, in care anunta ca va da rateuri la fiecare 2 ore pana in luna iunie, cand zicea ca-si va da duhu' printr-un black screen definitiv. Calcu a fost cumparat de nou, iar aia au pus prima data un w7, RC, care atunci -prin oct, nov- era 7100 parca. Era o versiune de 30 de zile de teste care o aveau astia care vand configuratii. Apoi a aparut 7600 si mi-au pus-o aia finala, dar cu activare de la MS. Cand dau un winver zice ca e Windows® 7, Ultimate edition, Windows® 7, Evaluation copy, RETAIL channel, License Status: Licensed, Evaluation End Date: 02.06.2010 fix la 02:59:59, Remaining Windows rearm count: 3, iar un wga check imi zice ca "BIOS valid for OA 2.0: yes, but no SLIC table"...etc.

Am descarcat W 7 Loader vers 1.7.1 by Daz, dar cand sa-l instalez imi da un mesaj naspa de genu "Frankenbuild warning: Detected modified tokens.dat, please either repair your setup or reinstall w7"..."Would you like to continue installation ?. ".... Nu as fi vrut sa reinstalez ca nu am cu ce.... oare se buleste situatia asta (ipotetica..desigur...) daca continui anyway ?.... Am citit ceva articole pe net in care zice ca Loaderul lui Daz nu merge la copii Frankenbuild-uite.... Asa o fi...?!!!. Voi ce ziceti... bem o bere, un ceai, ceva...?!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...