Jump to content
CrYsTy4N

Metode de siguranta telecom

Recommended Posts

Am in familie o persoana, caruia ii sunt ascultate telefoanele mobile, de fiecare data cand suna se aude un beep in timpul apelului, pe toate telefoanele, exista vreun soft, care poate sa buruieze intr-un fel sau altul semnalul celor ce asculta?

P.S. : Este medic veterinar, nu are probleme cu legea sau alte cacaturi.

P.S. 1 : Verificat de mine, acelasi beep se aude in continuu in conversatie, si pe al meu si pe ale ei.

P.S. 2 : Sa ne-o bagam in cei care asculta, cred ca-s de la SRI, sa le iau familia :X

Link to comment
Share on other sites

Am in familie o persoana, caruia ii sunt ascultate telefoanele mobile, de fiecare data cand suna se aude un beep in timpul apelului, pe toate telefoanele, exista vreun soft, care poate sa buruieze intr-un fel sau altul semnalul celor ce asculta?

P.S. : Este medic veterinar, nu are probleme cu legea sau alte cacaturi.

P.S. 1 : Verificat de mine, acelasi beep se aude in continuu in conversatie, si pe al meu si pe ale ei.

P.S. 2 : Sa ne-o bagam in cei care asculta, cred ca-s de la SRI, sa le iau familia :X

Beepul se aude la fiecare minut:P

Astazi am patit o chestie ciudata vb la telefon cu o pers si dintr-o data a incepus sa se auda ca o alarma si n-am mai putut tine telefonul la ureche .. se auzea groazinic apoi sa intrerupt ...ciudat=:)

Clar vin extraterestrii pe pamanat

Ps: Telefoanele se asculta,acest fapt a fost facut public, iar inregistrarile se pastreeaza 6 luni parca

Link to comment
Share on other sites

1.Dupa parerea mea aia nu sunt atat de ratati incat sa se dea de gol.

2.Am impresia ca acela este bipul care se aude la fiecare 1 minut scurs din conversatie;

3.Bipul se mai aude atunci cand suni si persoana respectiva s-a portat intr-o alta retea;

4.De cele mai multe ori se aud tonuri ciudate la telefon din cauza retelei (semnal slab,bruiaj,interferente,etc);

5.Daca are abonament,din cate stiu eu abonametele sunt ascultate toate,mai ales daca sunt pe persoana juridica;

6.Daca stai sa te iei dupa ce scrie pe net fiecare isi vinde propriul produs cu propria politica de marketing;

7.Sfatul meu este sa folositi cartele reincarcabile,pe care sa le schimbati la o perioada de minimum 1 an.

Link to comment
Share on other sites

Cand esti ascultat nu se aude absolut nimic .Oricum ,ca idee, nu poti sa bruiezi ascultatul decat daca acesta se face ambiental (cu microfoane externe) .Ascultatul telefonului se face cu ajutorul companiei de telefonie ,nicidecum cu aparatura speciala ,tocmai de aceea nu se aude niciun beep sau alte sunete .

Link to comment
Share on other sites

Guest User Name

Si lu' tata i-au fost ascultate telefoanele ,si inca ii sunt,stie toata lumea despre cazul permiselor auto ,Arges ...are dreptate,se aude un beep,o mica diferenta sonora fata de obicei;Cel mai bun sfat ar fi ca sa folosesti cartela reincarcabila...

Apropo de subiect

Am inteles ca Nokia 1100 nu pot fi ascultate...din soft!Stie cineva de unde pot achizitiona un astfel de telefon?Tin minte ca avea Becali un n95 si un 1100 ,si se lauda el ca nu pot fi ascultate...Ciudat este faptul ca la banii lu' nea' Gigi , nu tinea el 1100.Deci,ce pareri aveti ?

Nokia1100_new.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cred ca e beep`u de 1 minut :) exista telefoane care sunt setate sa faca un beep la 1 min ca sa sti cat ai vb aveam la siemens parca asa ceva si dacae sa fi ascultat de oamenii seriosi aia se duc la provideru tau de telefonie mobila si ia toate inregistrarile , acuma daca te asculta cineva din familie si a cumparat softu ala fantoma de pe net e altceva . :)

Link to comment
Share on other sites

firmele de telefonie nu inregistreaza apelurile in sine si le stocheaza timp de 6 luni.doar datele privind apelurile(numarul apelat, data, ora si durata apelului)nu conversatiile in sine.

@daatdraqq ascultarea telefoanelor nu se face nicidecum cu ajutorul companiei de telefonie

Te contrazic.Ascultarea telefoanelor se face cu ajutorul firmelor de telefonie.Atunci cand esti intr-un cacat cu politia si este nevoie ca proba de un desfasurator al apelurilor,nu o sa apeleze politia la SRI ci la Vodafone,Cosmote,etc.

Link to comment
Share on other sites

Te contrazic.Ascultarea telefoanelor se face cu ajutorul firmelor de telefonie.Atunci cand esti intr-un cacat cu politia si este nevoie ca proba de un desfasurator al apelurilor,nu o sa apeleze politia la SRI ci la Vodafone,Cosmote,etc.

Desfasuratorul si ascultarea conversatiilor sunt 2 chestii total diferite.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...