Jump to content
yakuza91

ISR Stealer 0.1

Recommended Posts

Eu nu ma bazez chiar daca am win7 + n firewalluri.CRED ca e o jmecherie la mijloc ;)

Ce pot sa zic ? Ai pus punctul pe T ! :D

Normal ca e ceva la mijloc !

Hai sa ne gandim oleaca: altii fac stealere de genu' si le vand pe 30 $ sau 50$ si el ti-l da de-a gata ?! Nu cred ... Nu credeti ca tocmai asta ar fi cea mai bune metoda de spread ??? Mai ganditi-va ! Chiar si Zeus pe care lumea da mii de euro este infectat.

Edited by Krisler12™
Link to comment
Share on other sites

Guest .TinKode.
Ce pot sa zic ? Ai pus punctul pe T ! :D

Normal ca e ceva la mijloc !

Hai sa ne gandim oleaca: altii face stealere de genu' si le vand pe 30 $ sau 50$ si el ti-l da de-a gata ?! Nu cred ... Nu credeti ca tocmai asta ar fi cea mai bune metoda de spread ??? Mai ganditi-va ! Chiar si Zeus pe care lumea da mii de euro este infectat.

1. Prima versiune.

2. Client: FUD (nu va mai fii ca uni smecheri il scaneaza rpd, in loc sa il "verifice" prin alte metode decat rahaturi de scannere)

3. Serverul nu e FUD (asta din cauza ca exista multe cryptere)

4. Altceva cu care sa ne pierdem timpul facand spread nu ai gasit? Mai ales sa furi niste cacaturi de parole de la 1337 hackers.

5. Nu stiu ce parere ai tu, dar eu cel putin nu as pune ceva FAKE la Team Work, e ca si cum ai spune ca http://rstcenter.com/forum/13995-rst-digital-keylogger-v3-3-a.rst a lui Nytro, e defapt un stealer sa iti fure tie conturile extra importante.

6. Nu e cine stie ce, din cauza asta e si public. Urmatoarele versiuni, nu vor mai fi.

Link to comment
Share on other sites

ai d capu meu... mai bn nu postam daca stiam ca le provoc migrene la ratati si la terorizati. SI CHIAR DACA ERA CRYPTAT PLM HACK-eri pwli.. folositi naibi VMWare daca aveti dubii :| tot atatea discutii... ca e cryptat.. ca e stricat.. ca e... PLM :|

IN LOC SA ZICETI MS CA S MAI PUN SI CHESTI MAI NOI...... ca devenise site de socializare imd RST.... cum s posteaza ceva d hack.. sar totzi inaptzii:|

P.S: Tinetiva de sc ca s pare ca n-aveti nici un viitor aici.

Edited by yakuza91
Link to comment
Share on other sites

1z3xto3.jpg

:)

Sa-mi trag palme, a trebuit sa intru eu aici sa vad care e treaba ..

@ "Executions: This file can execute other file"

Total de acord, doar folosesc resource hacker pentru a adauga 3 resurse in server, resursele care contin:

Dvclal -1 = setari

Dvclal -2 = sqlite3.dll @google chrome

Dvclal -3 = fisier bindat

Dvclal 2 si 3 sunt adaugate numai daca aceste optiuni sunt folosite.

Ce altceva mai vrei /vreti sa stii ?

Btw, in versiunea 0.2 am adaugat si Opera.

Edited by B3st
Link to comment
Share on other sites

Guest .TinKode.
Ce atata scandal pentru un stealer ?

@BUNNN e logic cand faci ceva sa te astepti si la reprosuri, nu numai wooow magnific cum ai primit pe isr:)

Pe isr nu a primit numai wooowww si cacaturi de genu, ci mai multe sugestii, bug-uri, etc. Aici ratati sar in sus ca e reclama, ca e stealer s.a.m.d

Nu are rost sa mai explic.

Link to comment
Share on other sites

Descarcati cu incredere gj autorului (BUNNN)

@zippy vezi ca in rezultatul scanarii tale kaspersky il detecteaza dar la la mn in pc i-am dat scan, nu a gasit nimic kaspersky, l-am rulat si merge perfect insa serverul este detectat:|

File Info

Report date: 2010-07-22 12:26:25 (GMT 1)

File name: ISR_Stealer_0.1.exe

File size: 1081344 bytes

MD5 Hash: 1b42f3b028d6817c0bc18eab1420b4c5

SHA1 Hash: 75354000030000007b304000f0f91800c0304000

Detection rate: 8 on 16 (50%)

Status: INFECTED

Detections

a-squared - Virus-Kit!IK

Avast - Win32:Malware-gen

AVG -

Avira AntiVir - KIT/Ste.ap.181344

BitDefender -

ClamAV - Trojan.Spy-75634

Comodo -

Dr.Web -

F-PROT6 - W32/VBTrojan.19D!Maximus

G-Data - Win32:Malware-gen B

Ikarus T3 - Virus-Kit

Kaspersky -

NOD32 - Win32/Spy.VB.NHE

Panda -

TrendMicro -

VBA32 -

Scan report generated by

NoVirusThanks.org

Edited by zoondark
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...