Jump to content
ZeroC00l

Electricitate pe GRATIS, fa-ti si TU !!!

Recommended Posts

Aici sunt niste tutorialuri grozave de pe youtube care te pot ajuta sa obtii electricitate GRATUITA cu iteme din casa ta. Principiile pe care le folosesc aceste tutorialuri se bazeaza pe: unde radio, magnetism, electricitate statica...

youtube version

-=Free Energy - Power Generator=- Hard to make good results - TUT 1 adfly version

http://www.youtube.com/watch?v=NCY7tYDjXhI

-=Free electricity=- Electricity from air with simple circuit board - TUT 2 adfly version

http://www.youtube.com/watch?v=KnJFonvzr1E

-=Free Energy "One of a Kind Device"=- Probably the easiest and the best - TUT 3 adfly version

http://www.youtube.com/watch?v=Kdup42Epq0o

As aprecia foarte mult daca ati apasa pe linkurile cu adfly, dar pentru cei care nu vor, am pus linkurile originale de pe youtube. Nu cred k v-ar ajuta cu nimic daca dati pe linkurile adfly dar ma va ajuta pe mine FOARTE FOARTE Mult... Multimiri anticipate ;)

Edited by ZeroC00l
Link to comment
Share on other sites

daatdraqq :e la adunatii copaceni ala.dar ca traim in romania a stat vreo 16 luni sa primesca aprobare de la PATRIARHIE ROMANA .. ca cica si astia dau acordul la chestiile vizibile .. un fel de e ok .. nu e nici un semn care sa influenteze lumea.dupa ce si-a luat toate aprobarile ENEL (fostul RENEL) nu ii da voie sa se lege la reteaua de electricitate ... ca ce e surplus de energie sa il dea mai departe in retea.si asa ca ii trebuie niste acumulatori .deci degeaba ai facut eoliana daca nu ai unde sa stochezi energia

Link to comment
Share on other sites

Tot ce pot sa zic este ca avem in prostie scurgeri de electricitate de care se poate profita, poate nu pentru cele mai mari aplicatii, dar pentru cele precum: laptop, phone charging, si alte chestii marunte, este ok sa profite de aceasta "sursa gratuita" de energie. Cred ca ultimul vid este cel mai practic (TUT3), numai ca este problema stocarii energiei... prea scump sa iei baterii, poate niste condensatoare mari (homemade lieden jar'uri) dar foarte riscant, in caz de descarcare poate aparea moartea... SAU electroliza in sange si apoi moartea. Poate daca ai un 1310 vechi poti sa-i scoti bateria si aia ar fi destul de buna pentru stocare (hmmmm...)

Oricum chestia asta ii mai mult de experiment ca nimeni nu cred ca poate trai pe seama acestor surse...

Anyways ms din nou pentru cei care ati dat pe adfly'uri si experimentare placuta in continuare ;)

Edited by ZeroC00l
Link to comment
Share on other sites

@daatdraqq ce eoliana frate?? e ditamai eolionu:)) l-am vazut si eu acum 1 saptamana cand ma intorceam din vacanta; tipul nu a avut ce face cu banii...

acum nu stiu daca vorbim despre aceeasi eoliana...nu zici de aia de pe langa centura Bucurestiului? shao are o vila portocalie nu?

Link to comment
Share on other sites

"in caz de descarcare poate aparea moartea... "

Si cum apare? asa, subit? bate la usa? :))))))))))) prea tare! prea tare!!

Momentan tehnologiile astea nu sunt rafinate, iar companiile gen electrica&co. au sa te/ne futa in cur daca vrem sa facem asa pana ne iasa ideile pe nas ...

Ca si cu masinile electrice... cu greu greu au aparut, ca doar au fost inventate prin 1920 ... dar numa de cativa ani buni sunt pe piata, dar na.. au aparut.. si totusi ... preturi exorbitante, si producatorul de ia la 14 metri ca .. na ... nu poti doar 100km sa mergi, rahat ... acu au inceput sa isi dea drumul si baterii inventate tot acu zeci de ani, ceva nemti au facut saptamana trecuta... o sec sa gasesc link, dap : DBM Energy's electric Audi A2 completes record setting 372 mile drive on a single charge -- Engadget

Audi ul asta merge 600km. Ceea ce incepe sa se ridice la un randament bun, nu ca si pana acum, si sunt convins ca bateriile astea au sa aibe un cost ENORM, desi tipii de acolo zic ca virgula costul lor de productie va fi mult mai mic ca si la cele conventionale.

Aveam la un moment dat toate patentele lui Tesla .. si ma uitam ca rama la sudura ... dar erau chestii pe acolo care chiar si pentru mine care nu prea inteleg tot ce vrea el sa comunice, ramai putin mut ce tehnologii sunt inventate de acu 60+ ani.

Anyhow, it's all a big conspiracy :)) Ce infantil suna :)) ... Si daca ai gasi tehnologia, sau sa o inventezi, te vei lovi de primaria X, Enel, RahatPROM s.a.m.d. Suntem niste consumatori .. nu avem voie sa consumam de altundeva decat de la ei...it's simple:

OBEY!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

am încercat ?i eu practic acum vreo 4 luni s? fac un perpetuum mobile de spe?a a 2-a dar nu a mers. Am folosit o ramp? la 45 de grade cu 2 magne?i care alunecau în jos ?i antrenau ni?te bobine care teoretic prin fenomenul de induc?ie electromagnetic? trebuia s? resping? magne?ii în contratimp. Dar practic n-a mers teoretic mi-a dat ceva vise. Cine v-a g?si s? scoat? m?car randament 101% din ceva v-a fi fondatorul unei noi lumi. Dar se pare c? înc? nu este cine....

Link to comment
Share on other sites

O idee ce vreau sa o pun in practica in viitorul apropiat: un panou solar montat in balcon si doua baterii cu Pb inseriate sau cateva elemente Li-ion. Pentru a-mi incarca laptop-ul, un viitor server pentru niste maruntisuri.

Si ca tot veni vorba de electricitate ce ziceti de 750 cai putere electrici ?

Link to comment
Share on other sites

O idee ce vreau sa o pun in practica in viitorul apropiat: un panou solar montat in balcon si doua baterii cu Pb inseriate sau cateva elemente Li-ion. Pentru a-mi incarca laptop-ul, un viitor server pentru niste maruntisuri.

Si ca tot veni vorba de electricitate ce ziceti de 750 cai putere electrici ?

Nu vreau sa iti stric visul dar este posibil sa ocupi tot balconul cu acel panou solar pentru ca trebuie sa "rupi" incarcarea respectiv daca ai in cap sa incarci o baterie de masina iti cam trebuie un ditai panoul. Nu stiu sa iti spun mai multe detalii dar eu am un panou solar mititel care nu reuseste sa incarce o baterie de ups. reusea inainte sa se descarce complet dar acum ca este descarcata complet numai are putere sa o incarce.

Sper ca baietii mai destepti pe tema asta sa te lamureasca dar cum spuneam asteapta-te la ceva dimensiuni mai mari si nu uita iarna nu prea ai nici 2 ore de soare. Iar panoul se degradeaza in timp stiam ceva de 50% putere pierdute in 10 ani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...