Jump to content
Nytro

Daca deschizi acest topic esti ratat

Recommended Posts

nytro tu ai deschis topicul si ai facut primul post deci simt nevoie sa-ti atribuim tie acele 2 atribute de care vorbeai... dar acum seriosi fiind inteleg testul pe care il faci si sunt perfect de acord ca pe forum nu prea se mai fac posturi de calitate ci doar stiri, loguri de stealere si altele... persoanele cu anumite cunostinte care faceau forumul sa mearga s-au "sedimentat" si...

chiar zilele trecute am postat cate ceva la ajutor insa nici macar un "google is your best friend" nu am primit :)

sper ca acest forum nu aiba soarta unora dintre predecesorii lui !

Link to comment
Share on other sites

@Nytro

Din cauza celor ca tine am renuntat sa postez pe forumurile romanesti. Mai citesc Softpedia, RST, Ubuntu Romania si TORRENTs. Lipsa de seriozitate isi spune cuvantul. Mai mult, prefer sa apelez la liste de discutii si canale de IRC. Desi sunt tehnologii invechite, lumea macar respecta un regulament.

Oricum, s-a dus si forumul asta.

Toate cele bune,

Rangeut

Link to comment
Share on other sites

nytro tu ai deschis topicul si ai facut primul post deci simt nevoie sa-ti atribuim tie acele 2 atribute de care vorbeai... dar acum seriosi fiind inteleg testul pe care il faci si sunt perfect de acord ca pe forum nu prea se mai fac posturi de calitate ci doar stiri, loguri de stealere si altele... persoanele cu anumite cunostinte care faceau forumul sa mearga s-au "sedimentat" si...

chiar zilele trecute am postat cate ceva la ajutor insa nici macar un "google is your best friend" nu am primit :)

sper ca acest forum nu aiba soarta unora dintre predecesorii lui !

Corect, imi pare rau ca nu am foarte multe cunostiinte, ti-as fi raspuns eu..

Link to comment
Share on other sites

Rangeut: Amice, daca singura categorie care o vizitezi e Offtopic, inteleg de ce nu iti place. Stiu, e mult mai usor sa citesti o bazaconie de aici decat un articol de calitate. Daca o sa cauti, o sa gasesti si lucrui interesante pe aici, dar nu la Offtopic. :)

Ma asteptam la un astfel de val de posturi si vizualizari. "Nu stiu" de ce...

Link to comment
Share on other sites

Daca o sa cauti, o sa gasesti si lucrui interesante pe aici, dar nu la Offtopic.

Cred ca nu ti-ai dat seama. Dar nu se gasesc lucruri interesante pe aici, pentru ca lumea sta numai la "Offtopic". Inchide sectiunea asta vreo 2 luni, pana se echilibreaza raportul dintre discutii tehnice si offtopic.

I rest my case. Pupici. :-*

LE:

@blech

M-am uitat si eu peste topic-ul tau. Nu-l mai gasesc asa ca iti dau un raspuns aici.

In computer networking, an Internet socket or network socket is an endpoint of a bidirectional inter-process communication flow across an Internet Protocol-based computer network, such as the Internet.

Tu cand "dai DoS la un site", de fapt trimiti niste pachete catre un server. Conexiunea respectiva nu poate fi posibila fara sockets. Cauta pe Google niste diagrame cu DoS, ca sa intelegi care e treaba.

Edited by Rangeut
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...