Jump to content
Orlandino

[TUT] Conversie *. torrent fişier în *. exe si download la viteza maximă [Tut]

Recommended Posts

Step :- 1

Mergi la Website

Quote: Torrent2exe

4s1ox3.jpg

Step :- 2 - Gasiti pagina de download torrent apasati click dreapta si selectati obtiunea "Copy Link Location".

nf2oa9.jpg

Step :- 3 Acum copiaza acel link la torrent2exe url option.

Nu ai nevoie sa descarci torrentul in PC.

16jm3o6.jpg

Step :- 4 Nu schimba nimic.

Step :- 5 Acum apasa Start Download. Va aparea Windows Security Aler. Bifeaza toate casutele apoi apasa ALLOW ACCES

2js4ds.jpg

Acum downloadul a inceput

Spor la download.:)

Link to comment
Share on other sites

nu stiu cata incredere putem avea in tine + ca ai 14 posturi doar, deci esti nou venit si stim sigur ca vrei sa ne tepuiesti asa ca... go and try this in alta parte :))

Fratioare ... nu stiu de ce vorbiti doar ca sa aflati in treaba . Poate omu' chiar vrea sa ajute + ca nu ti-a zis : da-mi mie torrentul si-ti dau eu .exe-ul .

Intelegi unde bat ? :) Testeaza si apoi vorbeste .

Link to comment
Share on other sites

Daca nu intr-u timp de 10 minute pe rst inseamna ca sa dus windows-ul :).Revin si eu cu un edit.

EDIT:Mama da cum a sarit kaspersky pe el.Acum la-m dezactivat si mai incerc inca odata.

EDIT2:Mie sila sa astept sa se termine download-ul din cate vad merge.Nu stiu ce face dar imi gaseste foarte multi sideri fata de utorrent.

Edited by sharkyz
Link to comment
Share on other sites

Can't open remote file. Maybe the URL of the torrent file is wrong or server is unavailable. Please return to the main page and try again. (torrent de pe TPB)..mai incerc si revin cu edit

LE: Daca dau pe normal size imi da eroare iar daca dau pe small size se downloadeaza dar sare antivirusu' : http://i53.tinypic.com/es24j9.png .Virus sau false positive? (Small size, additional program components will be automatically downloaded on first start (no user interaction required)

:-?

Link to comment
Share on other sites

nu merge cu torrentele de pe filelist... cred ca merge doar cu cele de pe trackere publice (cel putin mie mi-a dat erroare la un torrent de pe filelist)

P.S: nu am mai facut edita la postl dinainte pentru ca am uitat... m-am luat cu o emisiune :))

tracker-ele private folosesc passkey-uri... clar ca la unele nu merge... asta e bun pentru torrente publice cand nu ai seed-eri si ai un singur tracker in lista...

Link to comment
Share on other sites

facem acum o analiza sa vedem ce si cum :) revin cu edit dupa ce termin

le: am terminat o analiza scurta, se pare ca nu e nimic periculos (cel putin dupa cunostintele mele)

mai jos link-urile pentru chestiile pe care le-am salvat

wireshark captura aici

spy me tools, monitor schimbari pe disc, fisiere create, sterse, redenuminte modificate smd aici

comparati modificari registri, de retinut, o parte din modificari au fost facute si de catre programele rulate(wireshark, spy me tools, ARM(advance registry monitor) reg shot 1.8

Comparatie reg shot 1.8 aici

daca e ceva va puteti da si voi cu parerea :P

Edited by nedo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...