Jump to content
diablo2323

Cum sa pacalesti tonomatele de cafea - partea a 2a

Recommended Posts

Prieteni, am fost in seara asta cu inca un baiat(are numele pe forum Reliever). La primul aparat (pe care il vizasem de acasa) am avut surpriza cand ajung langa el sa scrie pe display: Momentan Defect si am decis sa ma duc 2 statii mai departe unde mai stiam alt aparat. Totul bine si frumos a functionat. Am filmat dar nu se vede deloc deoarece era intuneric.

Am incercat si la tonomatul de reincarcare cartele telefonice dar din pacate are alt sistem si nu am avut destula banda scoci inafara ca sa poata citi toata bancnota.

Sfat: Lasati o fasie cat mai lunga de banda scoci inafara bancotei.

@Patrunjel Nu castigi doar 1 leu deoarece leul ala il poti refolosi de mai multe ori. In cazul in care faci sa functioneze si la aparatele de reincarcare cartele telefonice castigi zeci de euro cu 1/5/10 lei(poti folosi orice bancnota)

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg cum sa te bucuri la o cafea? e o cafea wtf?

ideea nu e de cafeaua aia, cel putin..cei destepti nu se gandesc la asta.

Pe tonomatele alea de cafea iti faci doar testele, pt ca e mai usor si mai risk free.

Cand si daca esti pregatit si totu' merge, treci la pesti mai serios ^_^

sidenote: foloseste-ti imaginatia.

Link to comment
Share on other sites

Acum depinde si de cititor. Sunt cititoare care la introducerea bancnotei o pune invers adica paralel cu bancnota cum este introdusa la inceput si iti contorizeaza impulsul la momentul cand cade in cutie. Atunci nu mai poti sa o mai scoti.

Foarte bine subliniat.

Sugestii ai cum sa ne prindem care sunt alea? :)

Link to comment
Share on other sites

vezi cat e rRomanul de HARNIC! el isi cumpara CAFEA DE LA TONOMAT! asta da HACK! :))

offf vasile dulap mare ti e gradina! bine hai sa ti dau alta idee, prin tarile mai "calde" poti sa ti cumperi de la "tonomat" si cartele prepay de telefon, si ETC ETC ETC, daca tu stai cu grija la cafea... ai sa mori de tremurici in pula mea

PS: la Benzinariile Non-stop CU CE PLATESTI?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...