Jump to content
yceman

Site-ul Forţelor navale regale britanice, atacat de un hacker român

Recommended Posts

Site-ul For?elor navale regale britanice, atacat de un hacker român

Ministerul britanic al Ap?r?rii a fost nevoit s? suspende site-ul For?elor navale regale dup? ce a fost atacat de un hacker român, la câteva s?pt?mâni dup? ce Guvernul eviden?iase riscul unor atacuri cibernetice, informeaz? Daily Mail în edi?ia online, citat? de Mediafax.ro.

Portalul For?elor navale regale a fost închis dup? ce un hacker a anun?at c? a p?truns în baza de date a site-ului.

Într-o postare pe propriul blog, hackerul - un român identificat cu numele TinKode - sus?ine c? a p?truns vineri seara în site-ul For?elor navale regale britanice.

Ministerul britanic al Ap?r?rii a negat c? hackerul ar fi accesat vreo informa?ie clasificat?. Cazul pune într-o situa?ie delicat? Guvernul britanic, dup? ce acesta anun?ase în urm? cu câteva s?pt?mâni c? opera?iunile de contracarare a atacurilor cibernetice sunt prioritare.

Zeci de mesaje de felicitare i-au fost trimise hackerului român pe blog de c?tre al?i pasiona?i ai Internetului.

Felicitari tinky :)) ! Se pare ca e plin rst`u de ziaristi care stau geana nu mai zic de ariciometrii in uniforma

sursa: cugetliber.ro

Edited by yceman
Link to comment
Share on other sites

buleste pe dracu...bagator de seama.. vrajeam si eu deastea pe mirc ca spargeam nasa cand aveam 12 ani.

:)))) al dracu de bou.eu cred ca tu erai ala care se milogea meereu pt. bnc free si alea.app. pe mirc fac numa chat?du-te la munca ca esti om batran cred si stai toata ziua pe forum.eu is teenger eu pot dar tu?lasa ajutorul social si tigarile ca asa ii greu sa traiesti prin tinkode si plm..vezi ca se ia NASU de tine :))))

Link to comment
Share on other sites

hai ca facem cam mult offtopic...sa iti reamintesc cine esti ?

jicu ...acel tip care a picat intr`un stealer si miorlaia cu 1000 de topic`uri ca isi vrea useru inapoi ? plangea pe la benny ca vai doamne i-ar fi furat parola

concluzie: Da-i drumu..mai sparge ozn`uri nu ne mai sparge noua nervii

atat am avut de zis !

Link to comment
Share on other sites

Multe, multe, multe felicitari lui TinKode.Neo(n) al Romaniei.Tine minte, defapt nu-i nicio lingura acolo.Daca nu merge nici asa, fute-i una la chelu' ala ca are cheat (

)

Lasand gluma la o parte,felicitari si la mai mare!

Mai e vrun romanas de-al nostru care face chestii de genu? (Inafara de Danut, daca nu ma insel, care s-a jucat cu nustiuce server NASA si i-au intrat mascatii in casa :P )

Edited by Patrunjel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...