Jump to content
Gonzalez

Maresteti viteza la internet

Recommended Posts

Ati incercat sa deschideti mai multe porturi cu XP Antipy? Am vazut mai demult un tutorial in care deschideai mai multe porturi, de ex: windowsul are deschise doar 50 si cu acea aplicatie poti sa deschizi peste 500 cu riscul de a te infecta mai repede, dar crestea viteza pe torrent si odc++, cel putin eu am simtit schimbarea. Incercati si voi :)

Link to comment
Share on other sites

Mareste viteza la net -> ia o banda mai mare!!!!

Hmm, legat de asta am putea face o chestie destul de interesanta... umplem forumurile cu programu x care cik mareste viteza, ba chiar putem sugera sa il dea si prietenilor si ne folosim de asta pt a raspandi trojans and stuff...

Link to comment
Share on other sites

Nu ai cum sa iei cu mai mult decat iti permit ei, de unde ai net.

Daca cauti pe google gasesti 100 000 000 de metode cu care iti maresti viteza la internet. Nu cred ca asa ceva este posibil, atata timp cat tu ai abonament de exmplu de 8 MB/s nu cred ca poti sa cresti la 9MB/s pentru ca viteza ta este limitata la 8. Parerea mea:)

Link to comment
Share on other sites

Niciodata nu ai cum sa maresti tu viteaza la internet !!!!

ba da poti ... depinde de mai multi factori cum ar fi distanta... de la 1 metru la 1000 km , bandwidth-ul alocat (1mbps - 5 gbps ) , calculatorul ,tipul de conexiune[WLAN(cu router wireless) ,LAN(cu router cablu) ,WAN(prin "stick d-ala de la RDS")] si asa mai departe...

Viteza net-ului e variabila in functie de ce e mai sus

V=(bandwidth)/(distance+connection type+computer speed)

si B =>D+CT+CS

sa zic asa intr-o ecuatie matematica...

Edited by Alexander33
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...