Jump to content
Guest Kabron

c0dezone Community

Recommended Posts

De mult tot am spus c? voi face asta dar am fost oarecum ocupat iar pe domeniu a stat mult timp mirror-ul de la darkc0de.

Sper s? nu incalc vreo regul? ceva , v?d categorie "linkuri" , "securitate" .

Ast?zi am reu?it s? arunc un cms pe hosting.

Despre ce este vorba ?

Forum , inscrierile sunt : Approve Only . ( Nu voi da accept la cei pe care nu îi cunosc de asta recomand s? folositi acela?i user ca ?i aici )

Nu toata lumea o s? primeasc? approve !!!

Persoanele care deja au un cont pe forum sau vor avea au dreptul sa recomande alte 3 persoane ( dac? persoanele aduse de ei vor provoca "dureri" -> ban persoanei respective + ban temporar persoanei care a invitat )

VETI PRIMI E-MAIL ( spam sau inbox nu stiu sigur ) CAND CONTUL ESTE APROBAT !

Ce doresc sa obtin prin asta ?

Un numar limitat de useri ( pu?ini dar bine organiza?i )

Tema forumului nu are rost s? o spun . "Security Stuff"

Login

Mul?umesc

Link to comment
Share on other sites

"Security Stuff" este o arie vasta. Pe langa un numar limitat de utilizatori care vor fi alesi de tine si de membrii alesi de tine, care ar fi noutatile? Va fi strict tehnic si nu se vor permite aberatiile?

Exact :) nu vor exista aberatii :) Cat mai clean .

Am pus Security Stuff in ""

Link to comment
Share on other sites

Si pe ce criterii se vor alege utilizatorii?

Zicem ca imi fac contul "x". Cont care nu il am si pe alte site-uri, deci nu vei putea stii cine sunt. Cine va fi ales, si cine nu? Se pot face neaprobari pentru useri ca "HackerCracker1337", dar cred ca numele de utilizator nu este de ajuns.

Link to comment
Share on other sites

@n3curatu : o sa primesti e-mail daca o sa fie .

@Nytro cum am mai spus , eu voi da approve la cine consider eu . Pe langa asta nu sunt singurul care poate da approve , sickness si qbert pot si ei .

Eu sper sa adun un numar oarecare de oameni ( cum spuneam ei vor putea recomanda alte 3 persoane )

Forumul o sa fie deschis pentru inregistrare fara approve peste ceva timp ( cand voi considera eu ) dar doar pentru 1 zi ! Asta ca sa nu existe discriminare , cei care merita vor ramane ceilalati vor zbura.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg ce rol are acel captcha cand caracterele generate sunt mereu aceleasi doar ca scrise sub o alta forma..

Iar eu nu inteleg de ce vorbesti fara sa cunosti :)

Daca gresesti de 3 ori codul atunci imaginea se schimba.

Nu se schimba la refresh , la refresh doar schimba culoare , pozitia astfel incat userul sa isi dea seama despre ce este vorba.

In fine , chiar nu este important lucurul asta :)

Link to comment
Share on other sites

Forum , inscrierile sunt : Approve Only . ( Nu voi da accept la cei pe care nu îi cunosc de asta recomand s? folositi acela?i user ca ?i aici )

Nu toata lumea o s? primeasc? approve !!!

Persoanele care deja au un cont pe forum sau vor avea au dreptul sa recomande alte 3 persoane ( dac? persoanele aduse de ei vor provoca "dureri" -> ban persoanei respective + ban temporar persoanei care a invitat )

Daaa, I'm lovin' it!

Link to comment
Share on other sites

Pai ideea pe care am plecat nu se va schimba,nu cred ca asta e vre-o problema,userii de pe aici isi fac conturi cu aceleasi nickuri cam peste tot,nu vad de ce ar vrea sa isi faca pe c0dezone nicku` barza_maro.Cum zicea si Kabron,vor fi deschise pentru o zi inregistrarile,dupa care vedem ce a intrat si ce ramane.

Link to comment
Share on other sites

Pai ideea pe care am plecat nu se va schimba,nu cred ca asta e vre-o problema,userii de pe aici isi fac conturi cu aceleasi nickuri cam peste tot,nu vad de ce ar vrea sa isi faca pe c0dezone nicku` barza_maro.Cum zicea si Kabron,vor fi deschise pentru o zi inregistrarile,dupa care vedem ce a intrat si ce ramane.

gaybriel87 isi face cont cu nicku AhEaD

sau

danISR (omu care vbeste dar nu zice nimic) is face cont cu nicku daemien

etc

Astea ^ cum le preveniti ?

Abia dupa ce vor face primele posturi va dati seama; deci metoda voastra e aceeasi cu free register.

Link to comment
Share on other sites

gaybriel87 isi face cont cu nicku AhEaD

sau

danISR (omu care vbeste dar nu zice nimic) is face cont cu nicku daemien

etc

Astea ^ cum le preveniti ?

Abia dupa ce vor face primele posturi va dati seama; deci metoda voastra e aceeasi cu free register.

Majoritatea userilor mai respectati de pe comunitati ca rst/isr sunt in contact cu mine/kabron/sickness de destula vreme.

Btw,de acu` e free register timp de o saptamana.Sa vedem ce o iesi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...