Jump to content
Guest User Name

Belea mare.

Recommended Posts

Guest User Name

salut,acum 2 luni un prietenul meu a prins cardul unui profesor(fiind la meditatii),si a facut poza fata verso.Imediat,dupa asta s-a folosit de ele ,bagand bani in fulltiltpoker,sume foarte mici,nevizibile,pana acum 3 saptamani,cand contul i-a fost blocat,pe motivul identitatii.Cei de la fulltiltpoker i-au cerut copie de pe buletin,si detalii despre el.

Acesta a trimis cele cerute la fulltilt,doar ca nu cele a le lui,ci lu' sorasa.Bun,dupa cele astea,contul nu i-a fost deblocat,si a incercat sa introduca $ in contul meu,dar in zadar.Cei de la poker refuzau tranzactia.

Chiar astazi,el s-a dus la meditatii,a dat de profesor,care ii povesteste ca ,cineva ii sustrage din contul bancar bani.O suma mare de peste 600$.Profesorul ii mai spune ca a fost la politie exact acum 3 saptamani,si ca a depus o plangere,si lunea aceasta va fi chemat la politie la bucuresti,la un procuror de la criminalitate informatica.Acesta ii arata prietenului meu un desfasurator,in care ii arata unde au fost extrasi banii...ei isi continua meditatia...

aveti idee daca il poate salta pentru asta?ce risca?la ce il incadreaza?mie mi se poate intampla ceva?Ce ma sfatuiti?Ce il sfatuiti?

Va rog astept un raspuns ,cat se poate de repede!

Sorry pentru povestire,dar nu ma descurc.sper sa ma fi facut inteles.

Link to comment
Share on other sites

fraude informatice...daca povestea e reala...si daca prietenu tau nu a folosit nici o metoda sa isi acopere urmele e groasa rau...si daca si-a acoperit urmele tot o s-o ia pe sorsa la ture...si tot la el o sa ajunga... dar daca e prima abatere cam dupa 1 an o sa iasa ;) sau va sta 15 ani pt fraude informatice.. parca atat era pedeapsa :-??

tu scapi. n-ai nici o treaba

Edited by yceman
Link to comment
Share on other sites

Cat de prost sa fi sa trimiti datele si pozele lu sora'sa?....

doamne :-j da'l in pula mea, tu nu patesti nimic, ca nu sti nimic!

El o va suge, imediat ce aia de pe fulltiltpoker le dau datele politistilor de la noi :) (aici poate dura si cateva luni)

Zii sa isi faca bagajele si sa plece din europa... american dream... cat mai poate :)), sau sa ramana, si daca e minor o sa plateasca a lui suma de bani si toate cacaturile

Link to comment
Share on other sites

IceCrash are dreptate, orikum stai linistit nu va fi acuzat de nimic daca el se tine tare. Daca e dala de se scapa noaptea in pat, se duce si la parnaie. Eu am gasit portofel cu card am scos bani dar am fost filmat la banca nu am recunoscut pana nu am vazut filmarea.

Am dat bani inapoi atat!

Link to comment
Share on other sites

Guest User Name

@romanu:nu ai inteles.prietenul meu a trimis copie dupa buletinul lu' sorasa,la fulltiltpoker,pentru a-i debloca contul.

ramane la voia sortii,ce se va intampla.sper sa scape ieftin.

Link to comment
Share on other sites

Guest User Name

@romanu:dovezile sunt in server la romtelecom,cat si la fulltiltpoker.

@keenzo:nu cred ca ii va lua cineva fapta.Plus ca se sparge repede.E fricos.E genul de om haiduc,cand este in camera,dar afara este fricos.

@ripoff:IP-ul lui cred ca este urmarit de minim 3 saptamani.Ideea ta este buna.ramane de vazut ce va face.

Edited by User Name
Link to comment
Share on other sites

da fratica, iei prg ala de demagnetizat hddu,til demagnetizezi,se curata tot tot,nu mai au ce sa faca,si apoi frumos bagi un trojan si ceva keyloger,iti bagi un antivirus din ala naspa free,si voila,zici ca nu stii nimic,cineva s-a folosit de pcu tau etc.vrajeli din astea,zici ca tot primeai mesaje din alea pe mess cu facebook si ai dat click pe ele si etc prostii dastea.

Succes inca odata!

Link to comment
Share on other sites

scuze ca mai imi dau inca o data cu parerea.daca il intreaba cineva eu zic nici sa nu pomeneasca ca stie ce sunt alea keylogere trojeni si nebunii dastea."demagnetizezi" hardul bagi win 98 + 2 jocuri tarzan si hercule si la asta foloseai calculatorul.totul depinde de personalitatea lui daca scapa fara dosar,ca de parnaie nu se pune problema!

Link to comment
Share on other sites

@romanu:nu ai inteles.prietenul meu a trimis copie dupa buletinul lu' sorasa,la fulltiltpoker,pentru a-i debloca contul.

ramane la voia sortii,ce se va intampla.sper sa scape ieftin.

E tarziu acum dar totusi daca stai sa te gandesti, daca a fost in stare sa fure datele la un card nu a fost in stare sa modifice un buletin in photoshop ? Ma rog acuma ii urez succes , daca se are bine cu profesoru ala si ii inapoiaza banii furati cred ca e ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...