Jump to content
Effy

Garda

Recommended Posts

1. martorii nu au un rol decisiv intr-un proces findca se pot considera a fi corupti;

2. degeaba iti scoti certificat medico-legal findca acolo nu scrie faptasul negru pe alb "X la lovit pe Y" ci spune ca doar ca ai patit ceva si mai trebuie tu sa demonstrezi ca el a facut-o si nu tatal tau spre exemplu;

3. politistii deobicei au pile asa ca ...;

Link to comment
Share on other sites

Daca esti vedeta /vip local ,ai bani ,avocati ,renume ,te cauta protv-ul ,atunci daca iei o palma o sa obtii in instanta 1 mil ron despagubiri si organul o sa fie distrus profesional .

Daca esti om normal ,atunci o sa te calce in picioare in sediul politiei 3-5 organe batause tocmai cand te duci sa faci plangere impotriva unui coleg de-al lor . Apoi tu o sa mergi la medicina legala si o sa-ti dea maxim 6-8 zile de ingrijiri medicale pentru ca de la 11 (parca) in sus e penal .

Tu o sa spui ca te-au batut ei , ei vor spune ca ai venit batut gata .Tu faci plangere la parchet , parchetul trimite dosarul inapoi la politie (adica la aia care te-au batut) pentru investigatii suplimentare .

Tu n-ai martori si esti un "golanas" , ei sunt 5 si sunt organe respectabile .

Dosarul se inchide din lipsa de probe .

Tu o iei in mana si promiti ca te vei razbuna . Te pilesti si vezi un organ din aia 5 intr-un bar , te duci la el , ii dai o palma . El isi cheama colegii si te aresteaza pentru ultraj ,ala era in misiune.

Iei 2 ani , iesi in 13 luni ca esti cuminte , ti-ai distrus viata .

Pa !

Link to comment
Share on other sites

Mi-a ramas semn pe obraz. Oricum, nu reusesc nimic. Dar noroc cu palma, ca altfel imi luam amenda. Deoarece facusem pe o scoala, fiind o institutie de stat... A doua zi m-am dus sa vopsesc scoala... mi-a citit nu stiu ce articol si mi-a spus ca vandalizarea oricarei institutii care apartine statului se amendeaza cu sume cuprinse intre 500 si 2000 de lei.

Link to comment
Share on other sites

Guest User Name

Si eu mi-am loat o bataie rau de tot in sectie,la 14 ani.am furat un telefon,si am tinut-o una si buna.nu,nu l-am loat!m-au batut asa de rau incat i-am injurat cand a ajuns mama,tipam la ei ca m-au batut.m-am ales cu o amenda.prefer sa iau bataie ,decat sa iau o amenda.

indiferent de ce faci,rabda si taci.

prietenul tau,fute-l in gura,si baga-i mortu' in casa,daca sti ce inseamna.e sifon.

Link to comment
Share on other sites

LABAGII SA TACA!

blablabla cum a intrat in cladire, mi-a ars o palma. In momentu ala am izbucnit si am inceput sa fac misto de el, blablabla

In jur de 2 ore tine efectul la iarba :)

LABAGII SA TACA!

Intrebarea:

1. E voie ca garda sa dea in mine?

2. Telefonul ala sau ce mortii lui e, de pe care primeste datele, pe ce conexiune se bazeaza?

Nu prea are voie... eu mi-am luat cateva palme si ni stiu cate bastoane :|

Link to comment
Share on other sites

Si de mine sa luat un politai mai demult, era in civil si imi zicea sa nu mai fac galagie eu ii am zis sa imi arate legitimatia daca e politai si daca nu sa legitimat ii am zis dute ma si lasa-ma ca am treaba el vezi doamne ca era politai ma prins de mana si ma oprit sa stau de vorba cu el dar eu am sarit la el am vrut sa ii dau cativa pumni dar mi-a dat drumu cand a vazut ca nu se intelege cu mine, ce plm daca nu se legitimeaza de unde sa stiu eu ca e politai sau nu eu nu stiu multe cum face cineva figuri din 2,3 pumni e gata nu mie frica

Link to comment
Share on other sites

N-are voie sa te agreseze fizic. Insa, la cate reguli sunt incalcate zilnic nu mi se pare ceva special, mai ales ca nu esti bo$$.

Zi mersi ca nu te-a calcat in picioare si data viitoare casca ochii. Tentativele astea de razbunare sunt in majoritatea cazurilor esuate si se finalizeaza in cel mai apropiat centru de corectare.

Link to comment
Share on other sites

Frate tu pentru o palma esti interesat de ce pot sa le faci lor? fix pula:) cum ziceau si unii baieti pe aici mai inteligenti, e cuvantul tau impotriva lor care sunt respectati in cadrul MAI, eu mi-am luat-o la calcai si la coaste de am fost facut exact ca pateul ala bucegi, au fost ani cand o incasam de 2 3 ori pe an de la ei invelit in covor:))) si ce? am luat-o in mana ca nu prea ai ce sa le faci.. si nici nu m-am plans nimanui, zicea cineva legat de ultraj are perfecta dreptate daca sunt gabori de aia pizditi o dau cu ultraj dar eu m-am spart de multe ori cu jandarmii la aia le mai futi un pumn la unu dintre ei ti-o iei de la tot sediul dar scapi de puscarie ramai spart cu gaoaza rupta cand te caci stai intr-o parte pe wc dar esti satisfacut personal ca i-ai spart si tu muia la unu dintre ei, cel putin pe mine asta ma consola uneori. try it succes:)) Te invat doar de bine!>:D<

Link to comment
Share on other sites

Si eu mi-am loat o bataie rau de tot in sectie,la 14 ani.am furat un telefon,si am tinut-o una si buna.nu,nu l-am loat!m-au batut asa de rau incat i-am injurat cand a ajuns mama,tipam la ei ca m-au batut.m-am ales cu o amenda.prefer sa iau bataie ,decat sa iau o amenda.

indiferent de ce faci,rabda si taci.

prietenul tau,fute-l in gura,si baga-i mortu' in casa,daca sti ce inseamna.e sifon.

da ti-o picat bine bataia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...