Jump to content
Flubber

De cate ori va spalati zilnic pe maini?

Recommended Posts

În primul rând vreau s? specific urm?torul lucru: aceast? curiozitate nu este vreo fars? de 1 aprilie.

De câte ori v? sp?la?i zilnic pe mâini? Argumenta?i în cel pu?in 20 de cuvinte. Eventual ocazii, situa?ii etc.

Deasemenea, v? rog s? r?spunde?i cât mai sincer ?i eventual f?r? ru?ine, indiferent de media respectiv? sau num?r.

Mul?umesc.

Link to comment
Share on other sites

cum eu stau 10-16 ore la pc, ma spal doar cand ma duc la wc sau inainte de masa in rest cand stau la pc nu am de ce sa ma tot spal...

de asemenea cand vin de afara iar ma spal pe maini (am pus mana pe cine stie ce chestii pe afara cum ar fi barele din transportul in comun, masini, clante si alte chestii neigenice) si e de preferat sa fiu cu mainile curate cand intru in casa.

de asemenea cand sunt afara (de obicei cand ma plimb cu bikla) daca mi se face foame folosesc o solutie (hand gel) pentru curatat mainile inainte sa mananc (se gaseste la farmacii sau la supermarket) - e un gel antibacterian pentru spalat pe maini (fara apa) si il folosesc doar cand ma duc sa ma plimb cu bikla (il am in saculetul cu scule de bikla)

nu am un numar fix de spalari zilnice, am specificat doar cand anume ma spal si de ce.

Link to comment
Share on other sites

cum eu stau 10-16 ore la pc, ma spal doar cand ma duc la wc sau inainte de masa in rest cand stau la pc nu am de ce sa ma tot spal...

de asemenea cand vin de afara iar ma spal pe maini (am pus mana pe cine stie ce chestii pe afara cum ar fi barele din transportul in comun, masini, clante si alte chestii neigenice) si e de preferat sa fiu cu mainile curate cand intru in casa.

de asemenea cand sunt afara (de obicei cand ma plimb cu bikla) daca mi se face foame folosesc o solutie (hand gel) pentru curatat mainile inainte sa mananc (se gaseste la farmacii sau la supermarket) - e un gel antibacterian pentru spalat pe maini (fara apa) si il folosesc doar cand ma duc sa ma plimb cu bikla (il am in saculetul cu scule de bikla)

nu am un numar fix de spalari zilnice, am specificat doar cand anume ma spal si de ce.

Link to comment
Share on other sites

De cate ori este necesar.

La fel ca Birkoff, 10-16 ore la PC cand nu am scoala. Ma spal pe maini cand ma duc la wc, in rest noo... doar daca ma murdaresc, de obicei sunt atent :D.

De ceva vreme stau mai putin la pc fiindca am inceput sa fac basket, dupa basket dus...

Iar cand am scoala, la fel.. cand ma murdaresc, dupa ora de sport, wc... si-atat. :-"

off:

Trei programatori (unul lucra la Windows, unul la Solaris, unul la Linux) la WC. Vine cel de la Windows consuma jumate din sapunul lichid, se sterge pe maini cu jumate de sul de hartie, si le zice celorlalti:

- Pe noi la Microsoft ne invata ca nu conteaza cate resurse consumi, daca iese treaba bine.

Vine si cel de la Solaris, se spala si el dar cu mai putin sapun, se sterge cu mai putina hartie si le zice:

- La Solaris ne invata ca resursele trebuie economisite daca functionalitatea depaseste 90%.

Vine si cel de la Linux, nici nu se spala pe maini. Ceilalti stupefiati:

- Cum, tu nu te speli pe maini?

- Noi programatorii de Linux am invatat sa nu ne pisam pe maini.

Link to comment
Share on other sites

Credca de vre`o 15 ori daca nu mai bine, dim cand ma trezesc, apoi la locul de munca ma spal de f multe ori mai ales in pauza de masa ca lucrez cu soluti, gen, prelandez, un fel de benzina, loctite, si inca ceva catatri dastea ... o si cand ma duc la WC, sau tot la munca cand ma duc sa ma spal pe fata(sa ma recoresc) ca e o caldura acolo de mor. :|

Link to comment
Share on other sites

Guest User Name

5-6 ori pe zi...mai bag si mana pe la pizda alora din clasa,si dau pe la bot...bine,ca nu e nici o problema,la tastatura lafel fac,la bara de la autobuz...nu ma feresc de hepatita.ma cac pe ea.daca intra ,intra.

cand am drum pe la wc,acolo dau voleu:)).

faci statistici la "epatita"?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...