Jump to content
drink

Internet gratis pe telefon!

Recommended Posts

Salutare!

Exist? vreo metod? de a trimite internet de la un telefon la altul? Am v?zut unii colegi, care sunt pe VODAFONE c?-?i trimit internet unu la altul prin formarea num?rului "*147#* parc?...?i ape?i 3-3-3 bl@-bl@-bl@. Mi s-a zis c? po?i trimite internet chiar dac? acea persoan? care trimite "net-ul" ?i nu are pe telefonul lui, tot se poate trimite.

Eu vreau s? ?tiu dac? exist? o metod? de a trimite internet pe cosmote?

P.S. Este gratuit internetul cic?.

Mul?umesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Da mã merge nu mai radeti de el....

Iti explic eu cum trebuie sa faci : vezi ca se gasesc in comert cabluri de conectare intre doua telefoane. Sa-l iei mai lung ca o sa-ti trebuiasca..Conectati telefoanele prin acest cablu si amandoi sunati, in acelasi timp la numarul de telefon 080555555555 .Dupa aceea inchideti telefoanele .... Deschideti telefoanele si asa conectate intre ele o sa aveti net cu o rata de download de 15-20mb/sec. Partea mai naspa e ca trebuie sa stati cu telefoanele asa conectate prin acel cablu...

P.S: believe me? you're crazy

Link to comment
Share on other sites

Vorbiti prostii toti :) Este o facilitate la Vodafone prin care poti face cadou altui nr de Vodafone 15 MB PENTRU INTERNET , trafic valabil 24 de ore ! Deci poti sa-i spui si asa ca "trimiti Internet cuiva" .

Edited by MrRip
Link to comment
Share on other sites

Poate sunt offtopic, dar in 2007 era o metoda de internet gratuita. (Orange)

Serviciul MMS functioneaza in felul urmator:

APN: mms

Proxy: 62.217.247.252:8799

Server: wap.mms.orange.ro:8002

Serviciul WAP:

APN: wap

Proxy: 62.217.247.252:8799

Combinand cele doua vom obtine setarile unui internet gratuit:

APN: mms

Proxy1: 62.217.247.252:8799

Proxy2: wap.mms.orange.ro:8002

Proxy-urile se pun cum urmeaza: Proxy1 -> Proxy2

Note: Asa luam netul in 2007 :)

Astept pareri, ca eu nu am mai incercat

Link to comment
Share on other sites

Vorbiti prostii toti :) Este o facilitate la Vodafone prin care poti face cadou altui nr de Vodafone 50 MB PENTRU INTERNET , trafic valabil 24 de ore ! Deci poti sa-i spui si asa ca "trimiti Internet cuiva" .

Tot RipKid sa va zica ma?

E stiam de 15 MB gratis s-au 15 SMS, poti trimite cadou, uite ce zice nenea google Google .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...