Jump to content
Guest Nemessis

PaxNwo ban pe viata pentru leech

Recommended Posts

Vad ca din ce in ce mai multi posteaza si dau sfaturi . Deschideti-va fratilor cabinete de consiliere psihologica si parapsihologica ca tot sunteti asa priceputi . Vedeti-va dracu de treaba voastra ca nu v-a pus nimeni sa judecati voi faptele lui X sau lui Y .

Neme nu a postat pentru ca avea nevoie de un umar pe care sa planga , ci ca sa stim cu totii realitatea .

Adi , nu mai bine printam 100000000000000 de flyere si le impartim in toata Romania ca sa stie tot poporu' ce s-a intamplat si sa-si dea toti cu parerea ?

NU CRED ca e cazul sa ne deschidem cabinete de consiliere psihologica si parapsihologica, eu si cei care au postat inainte ne-am spus doar parerea despre cele intamplate. Nu am bagat la nimeni sula-n coaste sa ne asculte sfaturile. Poate ca ar fi bine sa printam 100000000000000 de flyere si le impartim peste tot, ca sa stie toti ce si cum. Personal nu-l cunosc pe Pax si nu am avut de'a face cu el, dar faptele vorbesc de la sine.......chill out

Edited by adi123456789
Link to comment
Share on other sites

Hai ba terminati-o, ca vad ca o dati in diverse.

Nemesis, daca te consideri tradat de catre Pax, cred ca cel mai potrivit ar fi sa va intalniti, si va rezolvati problema intre voi doi, apoi mergeti la o bere si gata, ca vorba aia, nu sunteti femei.

Toti vad in eliminarea lui Pax de aici ca pe o mare reusita. Eu nu sunt de acord cu aceasta actiune pt ca ai banat un om care avea cat de cat o serie de cunostinte si culmea mai dadea si cate un sfat bun pe ici pe colo. Asa, daca mai dai ban la cativa de teapa lui Pax, gen elfy, black_cat,pr00f etc.,se va ajunge ca pe acest forum sa fie numai metinisti cu lapte la gura care se plang ca si-au luat tzeapa cu contul de yahoo sau vor sa ajunga mari hackeri dar ei nici macar nu stiu bine ce e ala TCP/IP...parerea mea.

Dar totusi, tu esti admin-ul si fie cum zici tu. Daca Pax mai are vreo sansa sa il ierti pt fapta tampita, fii ingaduitor.

Link to comment
Share on other sites

bine punctat ripkid, omu a postat o stire in care explica o decizie, nu cere 100 de pareri care ghici ce? toate posturile scriu in cor aceeasi idee, au iesit la suprafata toti filozofii de 16 ani :/

Toti vad in eliminarea lui Pax de aici ca pe o mare reusita.

ba sa stii ca ne mai doare si in ass pe unii ;_:

Link to comment
Share on other sites

N008Cy807 ..sunt o gramada pe forum care se pricep foarte bine..si nu se arata..:))

Cativa dintrun vechi staf gen daemien si benny au mari cunostinte nu doar cei spusi de tine..:))

Oricum il inteleg pe Nemesis ,si nici tie nu ti-ar conveni sa iti fie furata munca.+ ca avea incredere in el si a facut ce i-a spus Nemesis sa nu faca ,dar in + nici macar nu a precizat de unde avea xss...:-j

Link to comment
Share on other sites

@root_prime: te doare organul cu care gandesti

@invaThNs: eu am pus doar 3 oameni care mi-au venit in minte, nu vroiam sa ma apuc sa scriu tot pomelnicul, pt ca asa sunt multi, iar daemien, cheater, benny_loppa, luke999, (nu spunem de nytro ca el e admin), andrei tipul de la worldit.info si scuze celorlalti care va stiti. nu facem enumerari de oameni, ci dadeam un exemplu. In plus cu totii il intelegem pe nemesis, ideea era sa isi rezolve in particular pb cu pax. Din partea mea nu au decat sa isi sparga capurile...

Edited by N008Cy807
Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Anuntul a fost un mesaj pentru toata lumea ca sa stie toti cu cine au lucrat sau ar putea lucra. Ma pis pe el de xss ca deja am altul care trece de filtrele IE si nu am nevoie sa imi planga cineva de mila unui xss futut. Pax a fost o mare dezamagire si il consider o rusine pentru numele RST si a intregii comunitati de hacking din Romania prin ceea ce a facut. Nu suntem noi cei mai draguti si corecti dar niciodata nu a indraznit cineva dintre noi sa se laude cu munca altuia si sa faca leech de doi lei. In fine, nu o iau ca pe ceva personal ci ca pe o nesimtire strict legata de net ce trebuie sa ramana strict doar pe net si sa nu afecteze viata reala a celor implicati.

Vreau sa fie clar pentru toata lumea ca nimeni nu are 3 coaie. Poti fi membru al RST de o gramada de timp si sa ajuti comunitatea extrem de mult dar cand incalci regulile bunului simt in halul asta vei fi marginalizat. Asta este scopul mesajului pe care l-am transmis si vreau sa il tina minte cu totii.

In privinta pipes.yahoo.com deja am inceput sa comunic cu cei din echipa de securitate yahoo (avantajul oferit de hackersblog e ca toata lumea iti raspunde prompt la orice mesaj), ca sa le explic cum ar putea taia orice posibilitate de exploatare a eventualelor xss-uri din serviciul pipes. Probabil se va schimba si tld-ul pe yahoo.net asa ca orice xss in pipes va deveni inutil.

Link to comment
Share on other sites

Guest User Name

Eu am primit ban de la pax,pentru ca nu am vrut sa-i vand un xss.Nu a fost frumos din partea lui...Nici in ziua de azi nu si-a cerut scuze pentru ce a facut.Banul mi-a fost scos de Neme.M-a suparat foarte tare,dar este baiat bun!Eu cred ca merita iertat.Pare destul de inteligent!

Cred ca a fost o scapare din partea lui,si traia cu impresia ca il vor angaja cei de la Yahoo.

O rugaminte am la voi.A filmat cineva?Va rog,un PM!

Link to comment
Share on other sites

si eu am avut niste certuri/discutii cu pax dar totusi eu il cunosc cat de cat, nu mi se pare corect ca toti idiotiii care NU au avut nici o treaba cu pax sa se bage la postat in topic-ul asta, ideea ati prins-o, gata cu gargara inutila, ai ceva important de spus posteaza, nu cacaturi in franceza si replici idioate si sentimentalisme si puli si dumnezei si tot asa

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

si eu am avut niste certuri/discutii cu pax dar totusi eu il cunosc cat de cat, nu mi se pare corect ca toti idiotiii care NU au avut nici o treaba cu pax sa se bage la postat in topic-ul asta, ideea ati prins-o, gata cu gargara inutila, ai ceva important de spus posteaza, nu cacaturi in franceza si replici idioate si sentimentalisme si puli si dumnezei si tot asa

...ai dreptate! Cred ca era mai potrivit din partea lui Nemesis sa blocheze topicul de la bun inceput si sa lase doar postul lui initial...

Nemesis, poate ar fi frumos sa inchizi topicul si sa lasi doar un link catre blog! Cred ca toti ne-am facut de ras destul!

Link to comment
Share on other sites

si eu am avut niste certuri/discutii cu pax dar totusi eu il cunosc cat de cat, nu mi se pare corect ca toti idiotiii care NU au avut nici o treaba cu pax sa se bage la postat in topic-ul asta, ideea ati prins-o, gata cu gargara inutila, ai ceva important de spus posteaza, nu cacaturi in franceza si replici idioate si sentimentalisme si puli si dumnezei si tot asa

stai lin , copilarismele sunt in floare pana la deflorarea in masa .

Link to comment
Share on other sites

Tot ce am avut de zis am zis pe blog, oricum faza cu paypal xss pt 200 de lei e grava...numai din ambitie nu am vrut sa puna mana pe asa cv .Daca vroiam, il dadeam moka, nu ar fi prima data cand dau ceva care mi se pare destul de valoros altora.

E bine totusi sa inveti din greseli pe care Neme tocmai lea facut. Sa ai incredere in cineva cu un caracter ca a d-lui Pax.

Off: Pai ma era si normal sa fie multi de partea lui, pana la urma cei care au fondat RST se stiu si atunci ar fi vorba de iertare...Ati citit macar ce a facut el?...pai ba, totu pana la ban Cand face omu 600 pe luna de la un xss, si ii spui omului destul de explicit sa nu il cace, la ce pula mea il dai moka...ceea ce a facut el e ca si cum ai arunca un soricel schiop in fata unei mate flamande.Si mai presus te mai dai si mare.

Spartilor cunoasteti voi pe pax....pai ba cum plm sa zici ca ai facut tu xss-u asta la o pauza de o tigara, il bagi si pe tinkode care nu are nici o legatura, si cand vine vorba de salutari ii saluti pe toti inafara de Nemessis, da esti frate cu mama ma?. Eu de mine numai zic nimic ca m-am certat destul de urat pentru niste xss-uri, cam da el mie ban daca mai postez pe forum(de posturile din chat numai zic absolut nimic)...nu am chef sa ma complic...dau orice ca asa vreau, poate nu vreau sa ma bag, sau de dragu de a posta. Si nu sunteti singurii care au postat aici,dar mai sunt si altii cu care pax a fost nesimtit.

Inca o data, numai respect Neme.

Edited by me.mello
Link to comment
Share on other sites

ce inseamna sa fii idiot

explica tu desteptule. si apropo,ne cunoastem? sau tu inclusiv pe mata o faci idioata.....?

ps.Esti unul din motivele pt care am incetat de mult timp sa stau pe forumuri,mai nou sunt pline de cocalari si wannabe cu un limbaj de cort.

Nytro fa-mi un favore si sterge-mi contu,ms :)

Link to comment
Share on other sites

are dreptate magic ce plm va dati cu parerea cand voi nu aveti nici o treaba cu el repede si voi sa va umflati ca aia ca nu stiu ce asta e intre neme si pax s-au certat asta e se mai intampla parerea mea ca sunteti cam frustrati un pic ! fara suparare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...