Jump to content
Guest Nemessis

PaxNwo ban pe viata pentru leech

Recommended Posts

Guest Nemessis

Prezentarea facuta de PaxNwo la Yahoo! Open Hack se bazeaza pe un xss pe care i l-am dat cu conditia de a nu il vinde si de a nu il face public vreodata. Cum el cu gura lui a recunoscut ca s-a folosit de xss-ul din Yahoo Pipes (este exact cel de la mine) pentru prezentarea de la Yahoo! Open Hack nu mai am de ce sa il mai las in randurile noastre. Asa ca de azi inainte Pax va avea ban permanent si daca cineva din staff stie ca activeaza cu alt user pe RST si nu ii da ban permanent ii voi sterge si acestuia accesul. Acest lucru nu merita a fi postat aici dar vreau sa fie un exemplu pe viitor.

Intreaga poveste:

Cand dorinta de afirmare depaseste granitele bunului simt – PaxNwo un leecher ordinar |

Link to comment
Share on other sites

<<I-am explicat ca acel xss reprezinta o sursa de venit pentru mine si nu ii dau asa ceva unuia care vinde xss-ul cu 50 euro la 10 persoane si intr-o saptamana e patchuit. Dupa multe insistente si fraze siropoase de genul “asa faceti voi ca nu imi dati nimic si mie si eu va ajut de fiecare data” i-am explicat unde e xss-ul si cum sa il exploateze cu conditia de a nu il face public, de a nu il vinde si de a nu il folosi la scara larga >>

Am inteles acum. Nu mai e nimic de spus...

Link to comment
Share on other sites

...poate nu ar trebuii sa comentez si nici sa aduc replici, dar intr-un fel iti dau dreptate pentru ca stiu cum e sa te simti "furat"... Totusi, pentru ca fiecare dintre noi suntem diferiti si parerea mea e ca nu exista doi hackeri la fel pe lumea asta cum nici amprentele nu sunt la fel, sunt convins ca prietenia are pretul ei si nu se poate compara cu un amarat de XSS, un hack care pentru tine e floare la ureche si care te ambitioneaza acuma sa il refaci in alt mod si pe care nu o sa il mai dai la nimeni...

PAX, ce a facut e josnic si a dat dovada de lasitate, stiu, el a facut compararea si a considerat ca e mai de pret faima de 5min. decat prietenia de o viata, sa faci o prezentare la un eveniment asa mare cu lucrarea prietenului tau care te-a ajutat..., pentru asta eu l-as lasa sa ramana printre noi cu un status de "LEECH" si rusinea sa si-o spele in public "forever" daca are curaj...

Cred ca te intelegem mai toti de aici si cred ca suntem multi care am avut de invatat poate si doar din prezenta pe RST, dar binenteles care vor exista voci care spun "da´ de unde stii tu ba ala...", e adevarat, nu stiu, dar stiu ce inseamna ca un prieten sa iti fure munca si sa se laude cu ea...

Cu riscul de a primi si eu un ban... nu stiu daca chiar il poti opri pe PAX sa intre pe aici... si oricum nu stiu cat mai conteaza... dar eu nu as face ce a facu el sa dau prietenia pentru un amarat de XSS care mai devreme sau mai tarziu oricum era patch-uit, si l-as lasa printre noi sa il judece user-ii...

Link to comment
Share on other sites

Mda, intradevar josnic.

Nu il cunosteam asa bine (era funny pe forum oricum) dar daca totul e adevarat si asa au stat lucrurile, foarte bine ca a luat ban.

Din pacate asa is Romanii, au tradarea de orice fel si natura in sange. Exemple sunt gârlã atat in istoria noastra cat si in viata de zi cu zi.

Te fura omu din orice pozitie in ziua de azi si putini mai sunt cu coloana vertebrala.

In fine, sper sa iti revii din 'gaura' asta de bani care ti-a provocato.

Succes.

Link to comment
Share on other sites

Urata treaba,dar cei care fac asta au mai mult de castigat cum a fost si cu creatorii Facebook cand celorlalti 2 li s'au furat ideea si cel care le'a furat'o acum e bine mersi il doare in pula.

Nemesis imi pare rau pentru tradarea suferita pentru ca totusi pax si-a asumat meritele pentru el.

Comentariile nu isi au rostul degeaba va agitati pe aici restul userilor pentru ca si voi daca ati fi fost in locul lui ati fi facut la fel desi nu este etic.

Asta e parereea mea pur personala scurt si la obiect.

Link to comment
Share on other sites

bag pwla ma paxica, chiar a trebuit sa te injosesti in halul asta?a meritat?coae aia de la yuhu rezolva problema si dupa aia se sterg la fund cu tine, atata au nevoie de tine pana le carpesti gaura dupa care te arunca la un gunoi.n-ai fii primul care primeste asemenea tratament.si merita sa te stergi cu o prietenie la cur pentru un futai de xss?l-ai rugat si desi il tinea privat pentru el, tot ti l-a dat...si tu in schimb?dude stiu ca citesti asta si te sfatuiesti sa renunti la un gram de egocentrism si sa faci ce trebuie.you know the man needs some serious apologies.nu ne dezamagi.nu de alta dar creier ai si daca ti l-ai pune la contributie in scopuri productive(fara futai pe la spate) poate ai avea mult mai mult de castigat.

Link to comment
Share on other sites

...poate nu ar trebuii sa comentez si nici sa aduc replici, dar intr-un fel iti dau dreptate pentru ca stiu cum e sa te simti "furat"... Totusi, pentru ca fiecare dintre noi suntem diferiti si parerea mea e ca nu exista doi hackeri la fel pe lumea asta cum nici amprentele nu sunt la fel, sunt convins ca prietenia are pretul ei si nu se poate compara cu un amarat de XSS, un hack care pentru tine e floare la ureche si care te ambitioneaza acuma sa il refaci in alt mod si pe care nu o sa il mai dai la nimeni...

PAX, ce a facut e josnic si a dat dovada de lasitate, stiu, el a facut compararea si a considerat ca e mai de pret faima de 5min. decat prietenia de o viata, sa faci o prezentare la un eveniment asa mare cu lucrarea prietenului tau care te-a ajutat..., pentru asta eu l-as lasa sa ramana printre noi cu un status de "LEECH" si rusinea sa si-o spele in public "forever" daca are curaj...

Cred ca te intelegem mai toti de aici si cred ca suntem multi care am avut de invatat poate si doar din prezenta pe RST, dar binenteles care vor exista voci care spun "da´ de unde stii tu ba ala...", e adevarat, nu stiu, dar stiu ce inseamna ca un prieten sa iti fure munca si sa se laude cu ea...

Cu riscul de a primi si eu un ban... nu stiu daca chiar il poti opri pe PAX sa intre pe aici... si oricum nu stiu cat mai conteaza... dar eu nu as face ce a facu el sa dau prietenia pentru un amarat de XSS care mai devreme sau mai tarziu oricum era patch-uit, si l-as lasa printre noi sa il judece user-ii...

Prietene esti retardat.

Link to comment
Share on other sites

Ca om, mi se pare ca a facut un gest de cacat. Indiferent de suma (sa fim realisti, sumele in euro cu mai mult de 3 zerouri schimba complet situatia :D ), n-ar fi trebuit sa faca asta, mai ales ca din cate inteleg nemessis si cu el erau tovarasi.

Nici nu stiu bine cum arata un xss, si n-ar putea sa ma doara mai tare in pula daca treaba asta a facut-o x sau y, care era prieten cu z sau cu k. La modu general, ca om, -1 rep.

Link to comment
Share on other sites

Vad ca din ce in ce mai multi posteaza si dau sfaturi . Deschideti-va fratilor cabinete de consiliere psihologica si parapsihologica ca tot sunteti asa priceputi . Vedeti-va dracu de treaba voastra ca nu v-a pus nimeni sa judecati voi faptele lui X sau lui Y .

Neme nu a postat pentru ca avea nevoie de un umar pe care sa planga , ci ca sa stim cu totii realitatea .

Adi , nu mai bine printam 100000000000000 de flyere si le impartim in toata Romania ca sa stie tot poporu' ce s-a intamplat si sa-si dea toti cu parerea ?

Link to comment
Share on other sites

Si eu am patit tot ceva in genu...

Am avut un xss de yahoo cu care am furat cookieuri timp de 5 luni, apoi i-am dat unui prieten (nu dau nume... se simte el daca vede acest post de-al meu) in jumatate de ora s-a dus... cred ca a dat report si a luat ceva pe el sau plm... pur si simplu a vrut sa-mi faca rau... desi nu cred ca ar face asta deoarece ma inteleg bine cu el.

De pax, nu prea am ce zice... Nu mi-a facut nimic mie. Parca era de treaba :|

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...