Jump to content
crs12decoder

Maine murim

Recommended Posts

Totul a fost si este o strategie de marketing pt un post de radio al "profetului". Daca vrei sa afli mai multe despre "care e treaba cu apocalipsa", suni la un nr. de telefon cu suprataxa.

Ce vreti mai mult...ca prosti sunt destui care sa arunce aiurea cu banii.

Orice om cu putina inteligenta si-ar fi dat seama de asta. Caci ce este mai provocator decat sa "prezici" sfarsitul lumii...

Aaa...si ce e misto... "sfarsitul lumii" nu se petrece peste tot in acelasi timp, ci in functie de fusul orar. Parca ar fi mai multe "lumi" (-planete). Deja ne insulta intelgenta...

Link to comment
Share on other sites

Din cauza panicii create la nivel mondial, multe avioane au suferit intarzieri. Din pacare, unul din ele era cel ce transporta pe Iisus, cei 4 calareti ai apocalipsei si moartea. Reprezentantii agentiei de transporturi ApocaLIPSA Ltd s-au declarat surprinsi de intarziere si au promis ca vor face tot posibilul pentru a scurta down-time-ul cat mai mult.

De asemenea, mai jos este un citat din comunicatul de presa emis de PR al ApocaLIPSA S.A

Pentru cei ce nu si-au rezervat inca un loc in avioanele spre Rai, va anuntam ca datorita aglomeratiei si a numarului redus de locuri, pretul biletului direct la terminalul de imbarcare este de 3 ori mai mare. Va multumim pentru intelegere si ne cerem scuze pentru eventualele neplaceri.
Link to comment
Share on other sites

Noi parca am murit odata in anii 2000, 2005, 2008, 2009, iar acum in 2011 :| Voi nu ati observat ca odata la 2 ani este sfarsitul lumii?

Cei care dau aceste "vesti" proaste, nu sunt decat niste oameni cu probleme psihice. Si eu pot vedea ce se intampla in viitor, dar numai in anumite situatii (cand imi rup creierii).

Daca e sa fie ceva, cel mai mult o sa ucida panica...

Link to comment
Share on other sites

Noi parca am murit odata in anii 2000, 2005, 2008, 2009, iar acum in 2011 :| Voi nu ati observat ca odata la 2 ani este sfarsitul lumii?

Te rog eu zi-mi ca nu ai decat 8 clase. Ca daca ai mai mult de atat, pot sa-mi fac un tricou cu "M-am nascut destept, scoala m-a tampit". Sa inteleg ca in universul tau paralel, cifra 2 are mai multe valori? :o Ce tare... Sa tot fii contabil in universul ala paralel...

2011 - 2 = 2009 (asta ai gresit-o bine :o )

2009 - 2 = 2008 => 2 = 1

2008 - 2 = 2005 => 2 = 3

2005 - 2 = 2000 => 2 = 5

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...