Jump to content
onoris.nomad

Giveaway:Domeniul security-0.com

Recommended Posts

Il dau gratuit, e la godaddy mai are un an.

Inca mai sunt multi sa-mi dea NS-urile la domeniile pe care le-am luat. Astept asta. Propagarea dureaza maxim 3 zile

Am o curiozitate: de ce ar da cineva gratis un domeniu pe care a dat niste bani - vad ca la godaddy un domeniu similar costa $11.99*/yr iar domeniul tau deabia l-ai creat si il si faci cadou.

Created on: 02-Jun-11

Expires on: 02-Jun-12

Fara suparare, dar eu m-am invatat ca totul pe lumea asta are un pret!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am o curiozitate: de ce ar da cineva gratis un domeniu pe care a dat niste bani - vad ca la godaddy un domeniu similar costa $11.99*/yr iar domeniul tau deabia l-ai creat si il si faci cadou.

Created on: 02-Jun-11

Expires on: 02-Jun-12

Fara suparare, dar eu m-am invatat ca totul pe lumea asta are un pret!

Pentru ca poate sa poate ca este un bug in sistemul godaddy si poti sa inregistrezi pe gratis, au mai existata asemea buguri in alte siteuri deci nu vad de ce acesta ar face exceptie.

Link to comment
Share on other sites

sau arde carduri, sau are reseller si e normal sa primeasca ceva in return :)) sau are prea multi bani si n are ce face cu ei, oricare ar fi optiunea, ar trebui sa te multumesti fara sa pui prea multe intrebari, daca tot e moaca, n ar trebui decat sa i multumesti

pentru cei care nu au sau nu stiu sa foloseasca NS-uri(name servers), ar trebui sa incercati afraid.org e foarte simplu, numai cat intri la domains scrii in box numele domeniului, il adaugi iar dupa ii dai lu nomad cele 2a(sau chiar 4) ns-uri care sunt afisate pe acea pagina, dupa ce se propaga o sa poti folosi acel domeniu direct din pagina(domains) personala de la afraid.org, fie ca vrei sa i dai redirect/forward/webforward, sa faci subs sau orice altceva ai avea nevoie le gasesti acolo si ai destule optiuni pentru un dnservice moaca

Edited by SnaK3
Link to comment
Share on other sites

Godaddy nu are niciun bug(nu unul de care sa stiu eu) si domeniul este cumparat din banii mei. Am dorit sa fac un forum+blog, insa din pacate nu am timp. In legatura cu VIPul, multumesc de aprecieri, dar hai sa nu ne hazardam.

Inca astept un dornic. Cei carora le-am mai dat domenii mai asteptati cu NS-ruile 2-3 zile ca merge ca dracu sistem de procesare de la 1and1

Link to comment
Share on other sites

apropo de cei care intreaba care este pretul real al domeniului :). nu il stiu personal pe nomad si nu spun ca asa o sa se intample dar: din moment ce este inregistrat de el si voi aveti trecute doar ns-urile el poate oricand sa il schimbe inapoi si sa va fure practic munca :)

REPET: NU SPUN CA ASA O SA SE INTAMPLE!!! este doar un mic heads up

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...