Jump to content
jacko

RAT ilegale?

Recommended Posts

Salut !..Daca infectezi un numar intre 10 si 15 pc-uri sau mai mare cu trojane RAT, cine te poate prinde, adica sa-si dea seama de ce faci.. cei de la host sau cei de la net?... Si pentru RAT , in cazul in care vizionezi webcamuri, desktop-uri, furi loguri,etc...ce poate sa-ti faca politia,etc.. ??

Daca ar fi cineva suspect, cum sa scape de dovezi? :)

_____________________________

Pure hacking..

Link to comment
Share on other sites

Salut !..Daca infectezi un numar intre 10 si 15 pc-uri sau mai mare cu trojane RAT, cine te poate prinde, adica sa-si dea seama de ce faci.. cei de la host sau cei de la net?... Si pentru RAT , in cazul in care vizionezi webcamuri, desktop-uri, furi loguri,etc...ce poate sa-ti faca politia,etc.. ??

Daca ar fi cineva suspect, cum sa scape de dovezi? :)

_____________________________

Pure hacking..

pai simplu.adica iti recomand topicu' cu nasa.

http://rstcenter.com/forum/38541-dovezi-fara-hdd.rst

Link to comment
Share on other sites

Orice furt de informatii se pedepseste,e de ajuns victima sa observe ca e urmarita,si ori cauta sa vada cu ce ip se conecteaza pc-ul lui,sau apeleaza la cineva in domeniu,mai apoi cu IP-ul tau pleaca la politie.Probleme insa cred ca poti avea doar daca te bagi la cineva "important" ,care e dispus sa te gaseasca.In practica insa rar cauta,rar gasesc,rar dovedesc ca anume tu estri vinovatul.

Link to comment
Share on other sites

Orice furt de informatii se pedepseste,e de ajuns victima sa observe ca e urmarita,si ori cauta sa vada cu ce ip se conecteaza pc-ul lui,sau apeleaza la cineva in domeniu,mai apoi cu IP-ul tau pleaca la politie.Probleme insa cred ca poti avea doar daca te bagi la cineva "important" ,care e dispus sa te gaseasca.In practica insa rar cauta,rar gasesc,rar dovedesc ca anume tu estri vinovatul.

Daca ti-as spune ca eu vorbeam , deci vorbeam cu victimele :))) , m-ai crede? :)))

Link to comment
Share on other sites

Sigur,probabil i-ai infectat pe aia din lista ta de mess.

Nu, defapt am uploadat serverul pe 2shared si l-am postat pe un forum de "hackuri"

dar sa revenim la post va rog ! + pot sa sterg logurile din pc-urile lor?

Edited by jacko
Link to comment
Share on other sites

pai chestia asta intra la mai multe incadrari. Violarea corespondentei este prima din ele dar sunt mai multe chestii. Depinde de pagube, de datele sustrase, sunt mai multe chestii de luat in calcul. Nu stiu daca la noi exista vreo lege impotriva bot net-urilor.

Link to comment
Share on other sites

pai chestia asta intra la mai multe incadrari. Violarea corespondentei este prima din ele dar sunt mai multe chestii. Depinde de pagube, de datele sustrase, sunt mai multe chestii de luat in calcul. Nu stiu daca la noi exista vreo lege impotriva bot net-urilor.

Cand vine vorba de un joc, un account mititel nu cred ca se pune cineva pe treaba nu? :)

Link to comment
Share on other sites

Daca ti-as spune ca eu vorbeam , deci vorbeam cu victimele :))) , m-ai crede? :)))

dupa ce ca esti prost mai si semnalizezi..

si ca sa-ti raspund totusi la topic, am un prieten care a fost acuzat de fosta femeie doar ca ar fi postat niste poze cu ea pe nu stiu ce forum si a fost chemat cu laptopul la politie. au luat hardul la purificat si i l-au dat a doua zi.

iar alta fata, a intrat in pc la un vecin cu un rat de la mine si tot asa s-a laudat ca tine si a reclamat-o ala la politie. i-a chemat pe amandoi sa dea declaratii, au dat si au plecat acasa. reclamantul a fost luat la pl de politie (gen, "ce ma, ti-a spart parola o fata ?")..

cum ti-o fi norocul..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...