Jump to content
bt.ionut

Atac reţea de internet

Recommended Posts

Salut, cum pot ataca o re?ea de internet dintr-un sat, nu are mai mult de 200 de clien?i, îns? cred c? providentul de drept e RDS, dar asta nu cred c? ar avea treab? cu re?eau, cel ce ofer? internet la tot satul, nu ?

Mul?umesc...

Ba tu ai facut imprumut la provident? :)) Providentul de internet... si mai vrei sa si floodezi retele tu tati

Link to comment
Share on other sites

Nu radeti ca o baba din Georgia a lasat fara NET trei tari cand a rupt cablul de fibra optica, asa ca e posibil. Mai stiu una nordica, pretins civilizata la care daca i-ai lasat fara retea pica sigur guvernul. Mai tu ai ceva cu primarul sau cu vreo gagica din sat. Vrei s-o lasi fara mess, dar nu rezolvi nimic taind cablul. Mai bine cauta stalpul de intrare si ataca cutia de conectare. Fara drujbe sau alte potcoave, simplu cu un topor. Problema e ca trebuie sa o faci noaptea si sa ai grija sa nu lovesti vreun tablou de racord cu tensiune electrica ca te vad la ProTV la ora 5. "Succesuri"

Link to comment
Share on other sites

ce te faci cand la inceput aveam pe torrenti 10mb/s platind 50 lei/luna(in oras aceeasi viteza cu 30lei) iar de cateva luni am trecut in evul mediu max 460KB/s si injurati la tel imi raspund cica asa era trecut in contract(aici au dreptate,dar unde a disparut viteza metropulitana),adica dupa ce si-au facut clientela aplica contractul.nu se poate face nimic(legal) avand in vedere ca sunt singurul provider din sat,nu pot sa-si impuna monopolul cum au chef.

Link to comment
Share on other sites

Sincer eu jucam odata un joc . Conquer Online 2.0 . Aveam un prieten care cu timpul mi-a devenit dusman si s-a ajuns la un punct critic .

Intr-o noapte , el se juca acel joc intr-un event (omori 100x , primesti x) . M-am luat frumos c-un cleste si am trecut pe la cablurile lui de net :)) . In 2 minute , l-am lasat fara net si el a inceput sa umble pe la "localhost" .

Peste o saptamana au venit astia de la Romtelecom si l-au rezolvat c-un cablu nou . Asa ca . .

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine dai flood cu toporul la swich si gata :)) asa am i-am facut la un mare hacker de la mine din oras tot se dadea el mare pe afara ca lui nu poate nimeni sa ii dee flood sau sa il lase fara net la el nici un atac nu mere ca e prea bun :)).Intr-o seara m-am dus cu un topor de calibru 15 cm si am atacat swich-ul :))).

Link to comment
Share on other sites

Salut, cum pot ataca o re?ea de internet dintr-un sat, nu are mai mult de 200 de clien?i, îns? cred c? providentul de drept e RDS, dar asta nu cred c? ar avea treab? cu re?eau, cel ce ofer? internet la tot satul, nu ?

Mul?umesc...

Dale ma pace la saraci sateni...:))Aia platesc internetu cu bani de paine,si voi vreti sai lasati fara net:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...