Jump to content
dirtrock

Probleme la liceu :|

Recommended Posts

de curand am intrat in pitesti la mihai viteazul... din a doua zi deja au inceput problemele, eu fiind singurul rocker, cu iphone laptop skate .. etc.. noii mei colegi au inceput deja cu " glumele proaste " cu bataia sa zic asa.. dar azi au intrecut putin masura..

ma duceam la magazin si ma trezesc cu vreo 3 - 4 in spate.. ma opresc vorbesc cu ei, si ghiciti ce imi spun!

" ba, fii atent, eu iam dat bani pe telefonu tau lu unu, pana la 12 imi predai telefonul, nu stam la discuti, nu imi dai telefonul, nu mai iesi din scoala cu gatul pe umeri "

ce pot sa fac? :|

deja am puncte scazute la purtare din cauza absentelor ca nu pot sa stau la scoala de retardati :|

Link to comment
Share on other sites

cea mai mare tampenie sa fii "rocker" sau mai excentric si sa te duci la un liceu unde sunt numa' manelisti/cocalari/alte specii de animale, baga-ti o aplicatie ceva de urmarire a telefonului, sa ruleze in fundal, il dai melteanului si dupaia te duci la politie si zici ca ti-a fost furat si din fericire ai instalat un cacat de urmarie :D

Link to comment
Share on other sites

cea mai mare tampenie sa fii "rocker" sau mai excentric si sa te duci la un liceu unde sunt numa' manelisti/cocalari/alte specii de animale, baga-ti o aplicatie ceva de urmarire a telefonului, sa ruleze in fundal, il dai melteanului si dupaia te duci la politie si zici ca ti-a fost furat si din fericire ai instalat un cacat de urmarie :D

ma gandisem si eu deja..

Link to comment
Share on other sites

doar tari in gura, sunt rahati dar eu nu sunt " bazat "..

cu politia nu e o idee buna, poate ma insel si ei sunt bazati si mio iau mai rau

cea mai buna idee e cu politia, toti tiganii se pisa pe ei cand e vb de bratari.

Nu mai fiti prosti !

Daca erau din bucuresti ii prindeam pe baietii astia tupeisti la o maradona !

Link to comment
Share on other sites

prinzi tupeu dupa ce asculti un "are you dead yet?", ii dai o palma si un pumn mai sanatos dupa care nu mai ai treaba cu el in viata ta.asta daca nu vine cu gasca.in cazu in care vine, ar trebui sa chemi si tu o droaie mare de rocheri si se potoleste.cel putin in liceu la mine functiona faza asta...cand un cocalar vede lanturi multe si bate (e de preferinta sa ai prieteni bikeri sau metalisti) se fac verde. daca cedezi o sa ajungi curva lor si o sa ai probleme pe tot parcursul liceului. ori te impui ori ajungi bataia de joc a sm3k3ryl0r.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

prinzi tupeu dupa ce asculti un "are you dead yet?", ii dai o palma si un pumn mai sanatos dupa care nu mai ai treaba cu el in viata ta.asta daca nu vine cu gasca.in cazu in care vine, ar trebui sa chemi si tu o droaie mare de rocheri si se potoleste.cel putin in liceu la mine functiona faza asta...cand un cocalar vede lanturi multe si bate (e de preferinta sa ai prieteni bikeri sau metalisti) se fac verde. daca cedezi o sa ajungi curva lor si o sa ai probleme pe tot parcursul liceului. ori te impui ori ajungi bataia de joc a sm3k3ryl0r.

+1 man, dar.. NU EXISTA ASA CEVA in zona mea :|

sunt .. unic sa spun asa ..:|

Link to comment
Share on other sites

ma asteptam si din partea voastra la asa ceva.. si stati linistiti nu sunt dala cu plete.

c8ile tu de ce asculti rock ? ca sa te agiti ca pepsi pe margine ? Pune-le pumnu in gura dar lasa i sa faca ei primul gest ca sa ai motiv sa i lovesti.

Si eu am avut probleme asemanatoare in liceu si petru ca eram prea pacifist(sau fricos daca va place voua) i am lasat si au facut pe grozavii pana intr o zi cand venisem nervos de acasa. trebuie sa ai mai multa incredere in tine si sa nu te lasi umilit de altii.

Link to comment
Share on other sites

doar tari in gura, sunt rahati dar eu nu sunt " bazat "..

cu politia nu e o idee buna, poate ma insel si ei sunt bazati si mio iau mai rau

@ROFL

Tundete tu

Astia care umbla in haita de obicei duc lipsa de curaj,e de ajuns sa-l spargi pe unu' si dispar si restul.

imposibil pentru mine, cuvantul rocker iti suna a " bazat dala plin de muschi " ? sunt exact opusul :(

Aici problema cea mai mare e frica nu lipsa muschilor.Plm,nu ai prieteni?

Link to comment
Share on other sites

Da-ne adresa si venim cu echipa peste el.

pff.. vise 4 me .. ideea cu spreiul paralizant ar fii ceva..

Astia care umbla in haita de obicei duc lipsa de curaj,e de ajuns sa-l spargi pe unu' si dispar si restul.

Aici problema cea mai mare e frica nu lipsa muschilor.Plm,nu ai prieteni?

prieteni.. nu.. nu am care sa se bage la bataie etc.. rockeri dp cum am spus nu exista.. curaj nu prea pot singur. . macar 1 daca mai era cu mine era altceva, si eu nu umblu in haita.. sau te refereai la ei?

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Cu politia nu se pune problema pentru ca nu vor intra pe fir (cunosc pe cineva care a stat acolo). Singura posibilitate e sa iti rezolvi singur problemele, eventual iti aduci cativa prieteni bikeri sau rockeri, cum spunea cineva mai sus. (EDIT: fa-ti daca nu ai!)

Incearca sa nu ii lasi sa te controleze si, sub nici o forma, NU te lua la bataie cu ei. De asemenea, limbajul nu o sa te ajute (de exemplu daca ii injuri). Cea mai simpla metoda este sa-i ignori.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...