Jump to content
dirtrock

Probleme la liceu :|

Recommended Posts

daca ii bati miseleste(cu spray) o sa te capaceasca cu prima ocazie, pentru ca stie ca nu cu forta ta i-ai pus la pamant.daca n-ai muschi sau nu stii cum sa dai, iti recomand tehnica Tiger Claw.poti sa o vezi in filmul "the new guy", merge struna :))

PS:nu stiu cum sunt rockerii prin centrul tarii sau sud, dar prin ardeal sunt foarte uniti, mai ceva ca tiganoii.cand unu urla "ioi" ii vai de capul aluia care a dat dupa puiu de ardelean.

Link to comment
Share on other sites

Cu politia nu se pune problema pentru ca nu vor intra pe fir (cunosc pe cineva care a stat acolo). Singura posibilitate e sa iti rezolvi singur problemele, eventual iti aduci cativa prieteni bikeri sau rockeri, cum spunea cineva mai sus. (EDIT: fa-ti daca nu ai!)

Incearca sa nu ii lasi sa te controleze si, sub nici o forma, NU te lua la bataie cu ei. De asemenea, limbajul nu o sa te ajute (de exemplu daca ii injuri). Cea mai simpla metoda este sa-i ignori.

am fost la politie data trecuta cand miau spart nasul si buza, am scos certificat medicolegal totul si la sfarsit am avut surpriza sa aud: degeaba ai facut totul lam chemat la sectie si iam spus sa te lase in pace, nu avem ce sa ii facem.

Si m-au dat afara............

la injurat si la bataie nu mam bagat niciodata, de ignorat asa am facut in tot deauna.. si am mai spus,nu sunt bikeri, mai ales rockeri.. singuri bikeri sunt copii de 10 - 11 ani care invata trickuri cu bmx-urile

Link to comment
Share on other sites

trasnfera-te dracu la alt liceu sau macar la alta clasa unde iti poti face macar 2-3 prieteni mai malaci

cu aia n-o s-o duci bine tot liceul ;)

cu colegi din clasa ma inteleg foarte ok.. mai ales cu fetele :)

dar nu colegi de clasa sunt problema, colegi din celelalte clasa, in special a12ea.. acolo e prostia pura..

Link to comment
Share on other sites

frate esti te calca in picioare si nu patesc nimic si tu ca ii atingi un pic la dantura cu rozeta o sa te bage in parnaie,nu te caca atata pe tine o rozeta in mufa a terminat smecheria cu toti

omule si mie imi e usor sa zic GATA, maine daca se ia unu de mine ii scot dinti!

gandestete si tu cati sunt ei, de clasa 12pea contra mea, un cacat cu ochi.. aia sunt numai tarani daia cu cercei veniti de la tara.. mai exact de la sapa

Link to comment
Share on other sites

Singura solutie care ti-o vad: fa-ti prieten (malaci)i, nu te mai purta asa ''roacher'' la scoala, imbraca-te ''normal'', nu-ti mai lua iPod iPhone iCacat la tine.Cumperi de la mine un SonyEricsson T303 ( :D ) dupa care nu plangi daca i se intampla ceva.Poarta-te cum numesc ei ''normal''

Link to comment
Share on other sites

Te imbraci ca un maniac in negru si arati ca Satana cu chip uman?

Probabil nu. Daca te imbraci si tu normal, arati normal, nu o sa aiba nimeni nimic cu tine. Si nu te bat fara motiv. Ca isi bat joc de tine e una, dar nu au de ce sa te bata.

gresit, ma imbrac perfect normal la scoala ca oameni normali, parul nu este mare este foarte scurt. dar eu am avut o problema cu acneea .. si cam asta este motivul principal la ei:| si de batut ca cica vin in scoala lor si le dau " sida "

Link to comment
Share on other sites

Cum zice Nytro imbracte normal , poartate normal . Sa nu pari o femeie cand umbli , mergi drept mai uitete in jur si vezi ce se intampla.

Si eu merg uneori cu laptopu la scoala , dar in fine poate alt anturaj .

Am intrat in batai cu tigani trebuie doar sa stai relaxat si sa le faci jocul vorbesti frumos , ii explici ca nu ai chef de probleme si te duci linistit , daca esti fumator mai ofera si cate o tigara ca poate ajuta :)

Link to comment
Share on other sites

Koa' ! Cand se ia de tine si se apropie la mai putin de 1 m asa amenintator ii futi una in mufa,spontan si fara vorbe,fara sa-i explici nimic.Imediat dupa asta,te duci glont la director si ii explici situatia.Garantat nu vei mai avea probleme !

Sa nu iti fie frica,ca o sa te caute sau alte mizerii care iti mai trec prin cap.Baietasu' o sa se gandeasca de 2 ori inainte sa-ti mai faca ceva vreodata.

Tine minte: "Domina sau lasa-te dominat ! "

Sunt convins ca fiecare a avut macar o data o problema d'asta,fie ea in scoala primara,gradinita sau in fata blocului.Nu-i lasa sa te necajeasca,pentru ca daca inghiti,te vor necaji mereu.Riposteaza coaie ! ce-i asa de greu sa-i rupi mufa cu 1-2 pumni plasati bine,oricat ai fi tu de slab.

Link to comment
Share on other sites

bah nu merge asta cu dai tu primu...ca te toarna toti si ti-o iei de nu sti cei cu tine...nu mai invatati baiatu ca in filme

Frate rezolvo cu cap...la politie...la director...la diriginte. Diriga imi amintesc mereu venea la noi sa lasam bobocii in pace...sa il lasam pe X`ulesc ca e groasa..il lasam..ne apucam de altu...dar e proasta combinatie la liceu rockar...noi l-am pocnit pe unu tot liceu ca venea cu dealea la gat si imbracat ca satana ... doar pt motivu asta....

Act normal.. sunt oameni care asculta rock si nu trebe sa poarte negru si bocanci etc ;)

Link to comment
Share on other sites

Mintea conduce pumnul nu invers.

Maine te duci fara nici o problema la scoala, ii spui ca telefonul era unui var de al tau plm, lai imprumutat si tu cateva zile.

Si tot maine te duci te inscri la o sala de box,sau judo ce plm , sa inveti sa te aperi , nu fi idiot.

Sau platesti un gardian privat, sunt dar scumpi.

Link to comment
Share on other sites

bah nu merge asta cu dai tu primu...ca te toarna toti si ti-o iei de nu sti cei cu tine...nu mai invatati baiatu ca in filme

Frate rezolvo cu cap...la politie...la director...la diriginte. Diriga imi amintesc mereu venea la noi sa lasam bobocii in pace...sa il lasam pe X`ulesc ca e groasa..il lasam..ne apucam de altu...dar e proasta combinatie la liceu rockar...noi l-am pocnit pe unu tot liceu ca venea cu dealea la gat si imbracat ca satana ... doar pt motivu asta....

Act normal.. sunt oameni care asculta rock si nu trebe sa poarte negru si bocanci etc ;)

Merge ma cu datu primu' in cazu in care te duci direct la director dupa ce l-ai potolit pe smecher sa-i explici ca te-ai aparat si ca nu vrei sa fii bataia lor de joc.Categoric ca directoru o sa inteleaga.

Iti spun cu diriga si alte cacaturi nu scapi ma... trebuie sa castigi respect in fata tuturor.

Aaa si astea cu mintea e cea care conteaza si nu pumnul sunt frumoase doar asa teoretic,in viata sociala lucrurile nu stau chiar asa.

Edited by kozy
Link to comment
Share on other sites

as alege sa plec din tara .. in usa am o prietena care imi mai povesteste cum e pe acolo.. odata a aruncat pe jos si sau luat toti de ea ca acolo este america nu romania, sa vina inapoi aici daca nu are chef sa se schimbe.. de ce nu este si la noi la fel

.. vorbim maine, sunt rupt de la cat mau alergat..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...