Jump to content
1337

Social Engineering - firme mari

Recommended Posts

Sper ca nu iti vor trimite pachetul la adresa ta.

Ar fi prea stupid sa pui adresa de acasa.

Nici din punct de vedere informatic "ulciorul nu merge de multe ori la apa"

Unele companii, verifica numarul de telefon , numele si eventual adresa de email.

Dar cum curierii romani stabilesc un punct de intalnire poti sa dai comanda la un bloc random si un nume random, doar numarul de telefon sa fie real.

Cam atat.

Oricum nu mi-au venit la usa sa-mi dea pachetul.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Un tip din Spania a cumparat o bere la badoc si a avut neplacerea de a avea un sobolan in conserva.

Dupa ce a sunat la ei la companie(era marca de bere foarte apreciata - Mahou 5 stele pentru cunoscatori) sa reclame a primit un "lifetime supply within reason" de bere, doar sa nu mediatizeze cazul.

Poti incerca la chio sa le spui sa iti dea recompensa ca sa nu faci pe papagalul, fara sa te folosesti de santaj. (cat de greu poate fi sa prinzi un sobolan sa-l bagi in pachet si sa faci poza?)

Link to comment
Share on other sites

chestia asta era odata la sectiunea privata pe hackforums,dar ma rog daca-i descoperirea ta - felicitari. mi-am luat si eu casti de la logitech folosind tot chestia asta

"cat de greu poate fi sa prinzi un sobolan sa-l bagi in pachet si sa faci poza?"

nu cred ca mai functioneaza asta,au tot fost cazuri ..

Link to comment
Share on other sites

Scuze ca reinviu thread-ul, da' am tot vazut pe HF astea inca din 2010, luau nebunii iPhone-uri, iPad-uri... vreau sa stiu si eu daca merge si in romania faza? Nu mi-ar strica o tastatura noua marca Microsoft.

P.S. Cu EA e super usor, am luat la key-uri de BF3 de nu stiam pe unde sa le mai vand... acum nu mai merge, s-au prins.

Link to comment
Share on other sites

Scuze ca reinviu thread-ul, da' am tot vazut pe HF astea inca din 2010, luau nebunii iPhone-uri, iPad-uri... vreau sa stiu si eu daca merge si in romania faza? Nu mi-ar strica o tastatura noua marca Microsoft.

P.S. Cu EA e super usor, am luat la key-uri de BF3 de nu stiam pe unde sa le mai vand... acum nu mai merge, s-au prins.

Da merge pe Romania la microsoft foarte usor!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...