Jump to content
pyth0n3

old school VS new school

What about this?  

115 members have voted

  1. 1. What about this?

    • I'm from the new school
      31
    • I'm from the old school
      84


Recommended Posts

Pyth0n3 a pus bine old VS new.

Old school in general era acea "joaca" afara, bataile de la coltu blocului, cand intrai dimineata in casa si nu pentru ca ai stat in club/discoteca/bar ci pentru ca ai stat cu tovarasii afara si ai fumat o tigara la posta mancand niste seminte.

New school, e moda Americanilor.. iphone,bill gates,microsoft,gaming etc. Asta reprezinta mall/net/sms-uri/cocalari/cluburi.

Acum daca faci o comparatie spui "ce frumos era inainte". Era frumos pentru ca nu aparea in fiecare zi ceva NOU, erau chestiile care tineau de mult timp. Acu da fiecare dintre noi ar fi "old" o zi doua ca apoi se plictiseste si va vrea inapoi la "new" pentru ca mereu iti hraneste foamea de noutati cu care esti invatat.

Link to comment
Share on other sites

@pyth0n3: Inca mai am diafilmul cu tot cu filme. Ce se mai incalzea mizeria aia.

Eu l-am facut bucati, vroiam sa cunosc pe ce principiu func?ioneaz?

@iBebe pai eu nu condamn faptul ca am evoluat , vreau doar sa stiu cati mai cunosc cum functioneaza intradevar unele lucruri ma refer la un low level .

Sau cel putin pe cati ii intereseaza cum a fost facut un lucru, e usor sa strici ceva dar poti sa il pui la loc?

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Old school, nu spun asta din cauza experientei sau a varstei, o spun din cauza ca nu sunt o oitza! Din cauza ca atunci cand vorbesc cu persoane mai batrane ca mine (cu mult sau mai putin), ma regaesc intotdeaua in mentalitatea lor, in mentalitatea de a cauta mai mult, in mentalitatea de a incerca pana iese, urmarind doar scopul nu si numarul esecurilor! Pentru ca imi place sa fac totul de la 0! Viata mea merge dupa premisele "Orice intrebare are un raspuns!" & "Exista moduri infinite de a imbina/modifica lucrurile!"

Link to comment
Share on other sites

Chiar daca nu-s asa batran, imi amintesc cu drag de copilarie, si mai ales de momentele cand abea asteptam sa vina iarna sa ma dau cu sania.Ce mai faceam si era foarte tare, 'arme', adica tevi in care puneam corcoduse/cornete si ne 'impuscam'.'De-ascunsalea' si alte chestii tari.Acum copii de la 10 ani in sus deja stiu ce-i aia tigara, bautura si toate lucrurile astea 'tari'.

Link to comment
Share on other sites

@TheWiner: Aici nu se vorbeste despre vechimea calculatorului tau, sau despre cat de multe sti tu despre el! Aici se vorbeste despre mentalitate!

Si eu am avut calculator la 5 ani, si sincer... il tineam ca bibelou pe birou, mai misto erau jocurile prin fata blocului cu, copiii de varsta mea, acum ajunsi persoane de nu le mai ajungi la nas nici cat sa ii saluti :( !

Calculatoru a intrat in viata mea cand am inceput sa ma prostesc, dar mi-am dat seama devreme ca nu eram pe partea buna si m-am redresat!

Link to comment
Share on other sites

@pyth0n3: Eu, eu...pot eu? hai, va rog!

asta din postura celor the new generation.

pai sa vezi aseara frate, habar n-am ce s-a intamplat, iar cand am fost la munte cu colegii am fost varza de spart frate. nu mai stiu nimic. da frate. nu stiu cum naiba am ajuns acasa, dar ce mai conteaza. :))

de aia e bine ca the new tech stie sa filmeze si sa faca poze.

http://mahnus.files.wordpress.com/2009/07/crazy-drunk-man.jpg

Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt pentru old school. Tin minte ca nu foloseam creionu' sa derulez castele pentru ca mergea cu degetul mic. Inregistrat pe casete si le ascundeam dupa sa nu vada tata ca i-am stricat casetele cu Modern Talking. Ieseam cu sania si stateam pana seara tarziu iarna, imi luam palme pe la 10 ani cand stateam dupa 10 pe afara si cand veneam inapoi acasa eram murdar ca porcu', ma jucam pe terminator mario si formula 1 si vedeam calculatorul pe la oameni cu mai multi bani ca mine. Imi placea de o tipa cand am mai crescut si ma bucur ca am avut ocazia sa fac relatii fara internet si sa nu cuceresc niste litere de pe un LCD. In fine, era mai bine inainte.

Estradda - Era mai bine inainte - YouTube

Link to comment
Share on other sites

Ma numesch Neon si reprezint the new generation

Am fost crescut de catre un baby-sitter, miau cumparat primul telefon touch

screen la 3 ani dar l-am spart pentru ca eu vroiam Iphone4G iar tati mia

luat 3G .Mam jucat la aproape toate jocurile in playstation3 si nu mai stiu

ce sa fac de plictiseala

Fumez Marlboro Lightch beau numai becksch si merg in cluburi scumpe , mai trag

din cand in cand o coca pe nas dar sincer sa fiu mam obijnuit si as vrea ceva

mai tare .

Zi de zi frate eu sunt in rand cu moda si la mine ai sa vezi

doar ultimul look

ciapett1.jpg

Eu nu va inteleg ce e rau in asta .Noi suntem cei mai smecheri

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

- veneam grabit de la scoala ca sa il prind pe Goku pentru ca incepea pe la 13:00-14:00 si tristul moment cand nu mai puteam sa urmaresc pentru ca eram la scoala...

- desenele noastre: Pokemon, Copii de la 402, Ce-i cu Andy, de Tom si Jerry nici nu se pune problema si multe altele

Te rog, cum poti sa uiti de Viata cu Louie si Piratul Jack cel Teribil!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...