Jump to content
Aripipevant

Hacking Routere - FREE ADSL

Recommended Posts

Majoritatea oamenilor nu schimba niciodata parolele lor implicite, indiferent de situatie, nu le schimb?, deoarece ei cred c? sunt în siguran??. În acest tutorial v? voi ar?ta una dintre modalit??ile cum s? profita?i de acest? gre?eal? ?i s? ob?ii gratuit acces la conturile ADSL / Wireless ?i bucuria de a downloada :) nelimitat (În cazul în care routerul f?r? fir este folosit).

Mai întâi, vom desc?rca programele necesare:

1.) XPass

2.) Angry IP Scanner v3.0.4 Beta

3.) Dac? nu ave?i Java instalat, descarca?i ?i instala?i: JAVA

Vom avea nevoie de Internet Explorer 8.. sau mai vechi

Okei, deci haide?i s? începem s? ob?inem o ceva..

1.) Accesa?i WhatIsMyIp.com ?i verific? IP-ul tau, s? zicem c? sunte?i furnizori ADSL acesta, de obicei e IP dinamic) IP-ul este (în cazul meu) 67.140.112.83, se vor schimba ultimele dou? grupuri de numere.

Deschide?i Angry IP Scanner, acesta va arâta astfel

pic1hr.png

Acum, unde scrie IP Range în câmpul de introducere vom introduce adresa noastr? IP 67.140.112.83 (dar vom schimba ultimele dou? sau trei cifre, în acest caz, daca exist? dou? cu valoarea 0), a?a c? va fi ca aceasta : 67.140.112.0

?i în a 2-a casu?? introducem adresa de ip caruia i-am schimbat ultimele doua grupuri de numere, pentru c? de fapt, are ceva pentru a scana, vom schimba asta la.. 67.140.150.254

?i înainte de a face click pe Scanare avem nevoie s? configur?m câteva op?iuni

Click pe Tools apoi Preferences:

pic2q.png

Apoi la Port Selection tast?m 80, vom fi interesa?i de gazde cu portul 80 deschis

pic3hi.png

Pe urm? mergem la Display ?i alegem "Hosts with open ports only"

pic4e.png

Apoi face?i click pe OK pentru a salva preferin?ele ?i face?i click pe Start:

pic4e.png

Dup? câteva secunde sau minute ar trebui s? vede?i primele adrese IP:

pic6c.png

Acum selectam una dintre adresele IP ?i deschidem cu Internet Explorer!

Acesta v? va cere datele de autentificare:

pic7kh.png

Acum, aici vine greseala pe care multi oameni o fac de multe ori, numele de utilizator ?i parola implicite, în acest caz a fost admin: admin, dar ave?i posibilitatea s? c?uta?i parole ?i nume de utilizator în routerul implicit, a?a c? atunci când v? autentifica?i în el arat? ca aceasta:

pic8.png

Acum, pentru cele mai multe routere (cel putin cei cu exp. ) pute?i g?si numele de utilizator în text simplu ?i parola acoperit? cu *'s când bluetooth realizeaz? o conexiune nou?, deci arat? exact acel ceva care zice connection wizard sau connection setup ?i urma?i pa?ii pân? ve?i g?si numele de utilizator ?i parola a?a cum am men?ionat.

Deci, de ce am folosi Internet Explorer?

Deoarece XPass func?ioneaz? numai cu IE.

Iar acum când avem pagina utilizatorului în care trebuie doar s? deschidem XPass click pe X ?i trage?i-l peste *'s cam a?a.. va arâta.

pic9v.png

?i parola în cazul meu este: 854179

Continuarea face acest lucru cu IP diferite, potrivit c?reia Scanner Angry IP detecteaz? pân? când au conturi suficient pentru a îndeplini nevoile de desc?rcare.

Link to comment
Share on other sites

depinde unde o folosesc nu stiu multe despre lucrurile astea te intreb si io ca tot incerc dar nu reusesc mia gasit vreo 10 ip-uri dintre care vreo 5 cu nume de furnizori de net am deschis ip-u in firefox si imi cere numele si parola am inteles ca de multe ori numele este admin dar parola :-/

Link to comment
Share on other sites

depinde unde o folosesc nu stiu multe despre lucrurile astea te intreb si io ca tot incerc dar nu reusesc mia gasit vreo 10 ip-uri dintre care vreo 5 cu nume de furnizori de net am deschis ip-u in firefox si imi cere numele si parola am inteles ca de multe ori numele este admin dar parola :-/

Citeste cu atentie: user - admin, parola - admin . Asta e default password.

Link to comment
Share on other sites

Dac? nu m? însel se poate MITM :) via router :)

pentru MITM trebuie sa ai acces la LAN-ul creat de router ... ceea ce nu ai daca faci ce zice el mai sus !!

ce explica el e cum sa gasesti/sa te loghezi/sa afli user si pass la ADSL ... ceea ce se poate face numai daca are remote acces activat la router !!

Link to comment
Share on other sites

Stai... eu nu inteleg un lucru.

Deci tu folosesti Angry IP Scanner v3.0.4 Beta, numai ca sa vazi adresa de IP ca se te loghezi la Router si sa bagi Userul si Parola ????

Da, simplu, acum fiecare ii gaseste utilitatea. O data conectat la router aflu parola de la wlan, ma conectez la wireless ( daca vorbim de acelasi subnet banuiesc ca mi-e vecin ), fac un arpspoof, ii arunc in browser un payload si iau acces. Delicat si frumos.

Link to comment
Share on other sites

Pai eu faceam altcumva, bine ca e mai buna metoda ta.

O data ce aveam parola wifi de la victima, dadeam la " Status, Wirless Network Connection Status , Details, IPv4 192.168.0.1 " Sau care o fi. O bagam in Firefox si bagam acol User admin Pass admin si bingooo

Depinde acum de fiecare network aici in Spania este admin sau 1234, dar noh nustiu cum e in tara

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...