Jump to content
bruttus139

Cracking wpa prin control remoto

Recommended Posts

Asa cum scriam si pe alte forumuri,romanii sint inventivi.Impreuna cu alti useri de pe acest forum,am reusit sa implementam un nou modul in wifislax 4 si cu ajutorul lui sa putem sparge orice parola wep,wpa la distanta,adica din Spania in Romania,sau in orice alta tara.

In principiu ideea a fost sa putem ajuta prieteni,sau neamuri,de la distanta,pentru ca am observat ca nu toti stiu sa se descurce cu linux,sau cu limba spaniola.

Nu exista un manual scris inca,lucram la el,sa facem si citeva screenshoturi si sa vedem cind il putem publica.

Modulul respectiv exista pe forumul nostru disponibil pentru download,daca cineva vrea sa-l testeze.

Despre ce este vorba mai exact:

Am creat un modul Teamviewer.xzm necesar pentru wifislax,cu ajutorul caruia ne putem conecta la alt calculator si il putem controla 100% asta deja se cunoaste din windows,numai ca noi folosim wifislax ca sa putem derula programele de cracking pentru wpa.

Clientii nostri nu trebuie decit sa instaleze teamviewer in windowsul lor,sa bage un stick in portul usb,si sa detina o placa de retea care merge in mod monitor,dupa care poate pleca la servici linistit,noi ne ocupam sa-i scoatem parolele de la distanta.

Tot procesul il executam noi,de la creat un live usb cu wifislax pe stickul clientului prin control remoto,pina la capturarea handshake,si ulterior folosirea lui impreuna cu dictionarele pe care le detinem,si care sint imense,deci nu putem sa le uploadam pe nicaieri,numai eu am peste 2Tb pe harduri externe.

La ora actuala se pare ca noi romanii sintem singurii detinatori al acestui ,,sistem" in sensul ca am avut ideea sa creeam acest modul si sa-l implemantam in distributia linux pentru al folosi la distanta,si de ce nu,sa fim si noi odata inaintea spaniolilor sau a englezilor.

Aplicatiile sint multiple,va puteti imagina ce se poate face cu asa ceva,vorbim de hacking dar de alt gen fata de cel cunoscut pina acum.

wifislax ca si wifiway are in dotare o gramada de aplicatii pentru hacking,ca si backtrack,dar noutatea rezida in folosirea acestor aplicatii la distanta,prin control remoto,sau mai romaneste spus,locuiesti in Germania,si furi portofelul unuia din Romania prin control remoto.

In fine,pregatim manualul,pentru publicare si mai vedem ce idei ne vin pe parcurs.

Link to comment
Share on other sites

Hahahahaahah DUMB AS FUCK!

Si cum faci toata treaba asta daca omu nu are internet to begin with ?

Inutil!

aaa.. m-am prins , presupuneti prin absurd ca are internet prin cablu, doar ca plm vrea sa fure si wifi nu ?

Precizati ca e pentru tiganii si moldovenii din spania si din anglia, nu pentru romanii !

In plus in spania costa 10€ pe luna internet prin ftp, si wifi gasesti oriunde !

Iar in anglia in most places its fucking free ! Si in rest ori e inclus in billuri ori dai 12-15£ pe luna !

Iar daca nu iti permiti 10-15£/luna , atunci treci dreacu acasa in comuna Glod judetul Iasi la muls de vaca !

Link to comment
Share on other sites

@saveS "In plus in spania costa 10€ pe luna internet prin ftp, si wifi gasesti oriunde !" CE??????

Hai cu banul ca sa nu ma mai obosesc sa ii explic idiotului ce e ala FTP !!

@ Brutus : Desi intentia de a face asa ceva este laudabila nu vad nici un viitor pt ea ! Daca, clientii tot trebuie sa instaleze TW .. poti folosi o masina virtuala (daca au si un adaptor usb wireless) in care sa rulezi orice distributie de linux si sa nu mai fie nevoie de crearea unui usb bootabil pentru ca dupa ce faci stick-ul bootabil trebuie sa restartezi masina si sa bootezi in Linux ! Asta este un inconvenient pentru client care daca nu stie cum sa seteze in BIOS sa booteze de pe usb (daca nu e ON by default) o sa isi prinda urechile ! Si sa presupunem ca booteaza in linux de pe stick ... aici iti trebuie din nou parola pentru a te conecta .. ceea ce implica inca o data interventia clientului (si daca are o parola predefinita nu cred ca e corect pt clienti) !

Bube ar mai fi dar oricum nu vad cum ar functiona asa ceva !

Auzi la el :))=)) internet prin ftp :))=)) WHAT ???

Edited by co4ie
Link to comment
Share on other sites

@co4ie , de functionat functioneaza !

Ai mare dreptate cand spui ca o interventie minima este necesara.

Din windows to windows , cu teamviewer,ii "prepari" stickul asa cum doresti. Cand e gata, sigur, trebuie sa stie sa booteze,

sa faca o conexiune la internet din wifislax si sa deschida si pidgin pentru a putea transmite pass la teamviewer.

Asta este strictul necesar si suficient ca interventie.

De aici in colo ,prin remote controlo, faci ce vrei, un audit wireless,o demonstratie live de cum functioneaza aplicatiile, etc

Eu, iti spun sincer, am testat cum functioneaza o placa wireless Alfa 2w ,la o distanta de 3000 km,pentru simplul motiv ca

nu am modelul ala si eram curios tare.

Link to comment
Share on other sites

@sorelian: Da ... corect ... dar interventia din partea clientului nu mi se pare minima ! Pentru cei care abia stiu sa deschida YM si sa citeasca presa pe net e deja rocket science... Sa ii mai pui sa seteze ordinea de bootare in BIOS, sa booteze in linux, sa se conecteze la net (gandeste-te daca are conexiune PPPoE ce implica) si sa configureze pidgin (nu e greu dar majoritatea habar nu au unde este escape-ul pe tastatura) , deja se complica situatia ! Dupa cum am zis ... intentia este laudabila dar sunt multe de luat in calcul ! Se poate face un start-up script care sa deschida automat conexiunea la net (in caz de PPPoE sa ceara doar user/pass) sa deschida TW in wifislax , sa deschida pidgin (cu un id facut deja special) si sa trimita pass la tw ... doar asa vad interventie minima in linux din partea clientului !

@tex: cred ca se referea la cablu UTP ... daca despre cablu era vorba (Desi pot sa bag mana in foc ca nu este cazul)!!

Edited by co4ie
Link to comment
Share on other sites

@ Saves ... Tu in loc sa pui mana sa inveti , incepi sa te caci pe tine aiurea !! FTP Citeste si invata despre protocoalele de retea , ce face fiecare si la ce se foloseste fiecare !! Daca te referai la FTP (Foiled Twisted Pair) ca si cablu Atunci imi cer scuze ! Dar pun pariu ca pana in thread-ul asta nici nu auzisei de asa ceva !!

Link to comment
Share on other sites

been there done that, am instalat pe stalpi 2 ani de zile ftp/utp pentru toata prelungirea ghencea , daca nici eu nu stiu protocoale si medii de transfer... Nu e panica.

Pe ce vrei sa pariem ?

Practic sustii ca habar nu aveam de FTP ca si cablu , dar stiam ce inseamna ftp ca si protocol transfer fisiere ?

:D decat sa ne contrazicem mai bine facem ceva constructiv si imi dai si mie o mana de ajutor: aici :D

Edited by saveS
Link to comment
Share on other sites

Dupa cum am precizat ... daca la asta te refereai imi cer scuze ! Dar "In plus in spania costa 10€ pe luna internet prin ftp, si wifi gasesti oriunde !" Internet prin ftp ? Ori trebuie sa inveti sa te exprimi ori e prea dimineata pentru mine si mai trebuie sa beau o cafea !

Link to comment
Share on other sites

Treaba asta cu mamaligarii din RO care habar au de existenta wifi sau oprirea calculatorului din ,,start" nu o comentez,o las tiganilor,cum spunea unul mai sus,iar cea cu capsunarii din Spania o ignor,sint aceeasi care fac comentarii fara sens si aici.

Nu imi fac singe rau pentru astfel de lucruri,ar trebui sa ma cobor la mintea unor pustani mucosi care se cred hackeri dar care cumpara tigai la oferta,conform educatiei pe care o au primita de la parinti.

co4ie

intimplarea face ca acest sistem l-am testat dintr-un motiv destul de practic,o gramada de din astia ca mai sus,ne-au zapacit cu intrebarile si pm-urile pentru ca saracii,ca sa nu le zic altfel,sint atit de inculti incit nu stiau nici sa faca un usb bootabil cu o distributie linux.

Nu stau sa iti explic aplicatiile pentru ca imi dau seama ca esti suficient de pregatit ca sa le intelegi singur,si pe deasupra scopul nu este neaparat sa scoti o parola wireless,asta este sa zicem un fel de publicitate pentru pufani cu 4 clase.

Scenarii exista destule,cu putina imaginatie poti sa descoperi ca o astfel de aplicatie poate ajuta pe cineva pus in tema sa ajute un amic la distanta sa isi securizeze reteaua cit mai bine,sau sa descopere snifferele existente in LAN-ul celui aflat la distanta mare,etc,etc.

In ce priveste chestia kinderului ftp,treaba este si mai simpla,...mamaligarul nu stie nici sa-si scrie numele,bun,si daca are la indemina un calculator,presupunem ca a primit cadou de la parinti,ca sa puna mina sa invete sa nu mai fumeze etnobotanice pe sub scara blocului,atunci singura cale este sa se conecteze la internet,sa iti dea acces,si cum ai spus sa booteze din linux,iar de aici sa lase restul in mina celui care stie si care vrea sa-l ajute.

Alt scenariu poate fi sa zicem capsunarul din Spania,vrea sa vada cum functioneaza aparatura din Ro,sau ce fel de sisteme se folosec,sau ce fel de patroni sint folositi in criptarea unei parole,si nu o poate face decit asa,sau citind pe internet numai ca vezi tu,pe internet majoritatea care scriu o fac de forma asta:

-ba sa moara mama daca nu sparg orice cont,sint cel mai hacker tare dupa copllu' minune"(scuze de limbaj) si cu asa ceva sincer sa fiu nu poti invata prea multe,decit poate sa decriptezi o manea,ca sa incerci sa intelegi ce vroia ala sa spuna.

Asa ca las discutia in aer,si acum ma gindesc la cum se numeste forumul asta,pentru ca in nici un caz numele nu spune cum sa spargi sau sa hackeresti,ci vorbeste de securitate.

Link to comment
Share on other sites

Treaba asta cu mamaligarii din RO care habar au de existenta wifi sau oprirea calculatorului din ,,start" nu o comentez,o las tiganilor,cum spunea unul mai sus,iar cea cu capsunarii din Spania o ignor,sint aceeasi care fac comentarii fara sens si aici.

Nu imi fac singe rau pentru astfel de lucruri,ar trebui sa ma cobor la mintea unor pustani mucosi care se cred hackeri dar care cumpara tigai la oferta,conform educatiei pe care o au primita de la parinti.

co4ie

intimplarea face ca acest sistem l-am testat dintr-un motiv destul de practic,o gramada de din astia ca mai sus,ne-au zapacit cu intrebarile si pm-urile pentru ca saracii,ca sa nu le zic altfel,sint atit de inculti incit nu stiau nici sa faca un usb bootabil cu o distributie linux.

Nu stau sa iti explic aplicatiile pentru ca imi dau seama ca esti suficient de pregatit ca sa le intelegi singur,si pe deasupra scopul nu este neaparat sa scoti o parola wireless,asta este sa zicem un fel de publicitate pentru pufani cu 4 clase.

Scenarii exista destule,cu putina imaginatie poti sa descoperi ca o astfel de aplicatie poate ajuta pe cineva pus in tema sa ajute un amic la distanta sa isi securizeze reteaua cit mai bine,sau sa descopere snifferele existente in LAN-ul celui aflat la distanta mare,etc,etc.

In ce priveste chestia kinderului ftp,treaba este si mai simpla,...mamaligarul nu stie nici sa-si scrie numele,bun,si daca are la indemina un calculator,presupunem ca a primit cadou de la parinti,ca sa puna mina sa invete sa nu mai fumeze etnobotanice pe sub scara blocului,atunci singura cale este sa se conecteze la internet,sa iti dea acces,si cum ai spus sa booteze din linux,iar de aici sa lase restul in mina celui care stie si care vrea sa-l ajute.

Alt scenariu poate fi sa zicem capsunarul din Spania,vrea sa vada cum functioneaza aparatura din Ro,sau ce fel de sisteme se folosec,sau ce fel de patroni sint folositi in criptarea unei parole,si nu o poate face decit asa,sau citind pe internet numai ca vezi tu,pe internet majoritatea care scriu o fac de forma asta:

-ba sa moara mama daca nu sparg orice cont,sint cel mai hacker tare dupa copllu' minune"(scuze de limbaj) si cu asa ceva sincer sa fiu nu poti invata prea multe,decit poate sa decriptezi o manea,ca sa incerci sa intelegi ce vroia ala sa spuna.

Asa ca las discutia in aer,si acum ma gindesc la cum se numeste forumul asta,pentru ca in nici un caz numele nu spune cum sa spargi sau sa hackeresti,ci vorbeste de securitate.

Daca eu sunt mamaligarul cu "calculator primit cadou de la pariniti" atunci imi pare bine de cunostinta ,domnule bruttus.

Ma bucur ca incercati sa fiti cat de cat obiectiv.

Sper sa scada somajul in spania si sa va gasiti din nou locuri de munca , atat capsunarii de rand , cat si capsunarii intelectuali dadatori cu parerea pe forumuri romanesti de securitate.

P.s. In interiorul cuvintelor se foloseste vocala: "â" , nu "î" cum se scria in secolul 19';

"î" se foloseste doar ca prefix ( adica inceputul cuvantului ).

Deasemenea cuvantul "sînt" folosit de 4 ori de-a lungul textului dumneavoastra, este inlocuit cu succes, de cuvantul "sunt" ( Dar asta doar pe meleagurile mamaligarilor ), ca romanasii din spania de cand se plimba cu haudi nu mai stiu de doom.

Straduiti-va mai tare data viitoare !

Adios.

Edited by saveS
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate domnule saves,pe vremea mea ministrul invatamintului nu era ungur,era comunist,si trebuie sa imi cer scuze ca nu am mai facut odata liceul dupa 1989,ca sa fiu in pas cu moda,apropo de moda,vad ca sa trecut de la aurolac la etnobotanice,este totusi un progres,dar manelele sint tot la moda.

In ce priveste somajul din Spania,...pe cine crezi ca intereseaza?Somerii astia romani de prin zona porcului afumat au somaj de 800..900 euros pe luna,si guvernul nu le taie ajutoarele din cauza unui impozit neplatit ca in romanica,dar asta este doar pentru manelistii mincatori de mamaliga cu paine valabil,nu si pentru cei care muncesc.

In privinta caracterelor romano-turce sorry,tastatura este ca si sistemul operativ,in spaniola,si nu ma impiedic de amanunte din astea.

Ce sa zic,nu mai pot de parerea ta,se pare ca esti ofticat rau pe romanii care au reusit pe forte proprii si au plecat sa cunoasca lumea.Mai aveti nevoie de 1 secol ca sa va treziti,asta daca pina atunci nu veti purta nume maghiare sau irakiene,ori indiene,sau tiganesti.

Una peste alta,romanii o duc mai rau ca tiganii in tara lor,va vindut toate guvernele,va f..t toti afaceristii din toata lumea,va conduce una blonda cu gura mare si format de p..a,asa ca cine pe cine critica aici?

Apropo de spanioli,si romani,primii, colonizau lumea pe vremea cind Burebista facea capete de lup puse in bat ca sa sperie cica,dusmanii poporului,dupa care Vlad Tepes,crescut de turci,si revenit in tara,le baga bete in cur la romanasi ca sa-i invete cu frica si cu boala asta noua a secolului numita stiintific,homosexualism.

Asa este,si eu sint roman,dar cred ca mai repede invat de la straini,pentru ca am ce,si pentru ca stiu ca ,,patriotii" sint de fapt doar aia care au vindut casa pe un kil de tuica,si acum nu mai au cu ce sa plateasca un bilet de avion sa vada si ei o maimuta reala nu la zoo.

Ti-as mai spune cite ceva,dar banuiesc ca imi pierd timpul de pomana.Deschideti-va mintea,nu mai aruncati cu cacat la orice pas,ca si asa e lumea plina de prosti si handicapati.

Si daca tot sint offtopic,probabil ultimul ca nu are rost sa imi pierd timpul aiurea,citeste in p..a mea titlul topicului,si daca ai ceva de invatat,invata,daca nu,lasa pe altii care vor si care nu stiu.

Daca erai asa destept cum vrei sa para iti faceai o pagina a ta si puteai sa dai lectii si la altii,nu pierdeai timpul cu birfa pe alte pagini.

Daca esti pe forumul asta exista doua motive,ori esti frustrat si prost,si vrei sa demonstrezi ceva,dar nu ai ce si nici cui,ori vrei sa inveti pe altii ceva ce stii,dar asta nu se vede pe nicaieri din cite am citit,asa ca nu mai fa de desteptul,daca ai vreun comentariu legat de subiect,ok,daca nu dute si asculta o manea si bea ceva daca iti ajunge ce cistigi in tara lui chioru.

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate domnule saves,pe vremea mea ministrul invatamintului nu era ungur,era comunist,si trebuie sa imi cer scuze ca nu am mai facut odata liceul dupa 1989,ca sa fiu in pas cu moda,apropo de moda,vad ca sa trecut de la aurolac la etnobotanice,este totusi un progres,dar manelele sint tot la moda.

In ce priveste somajul din Spania,...pe cine crezi ca intereseaza?Somerii astia romani de prin zona porcului afumat au somaj de 800..900 euros pe luna,si guvernul nu le taie ajutoarele din cauza unui impozit neplatit ca in romanica,dar asta este doar pentru manelistii mincatori de mamaliga cu paine valabil,nu si pentru cei care muncesc.

In privinta caracterelor romano-turce sorry,tastatura este ca si sistemul operativ,in spaniola,si nu ma impiedic de amanunte din astea.

Ce sa zic,nu mai pot de parerea ta,se pare ca esti ofticat rau pe romanii care au reusit pe forte proprii si au plecat sa cunoasca lumea.Mai aveti nevoie de 1 secol ca sa va treziti,asta daca pina atunci nu veti purta nume maghiare sau irakiene,ori indiene,sau tiganesti.

Una peste alta,romanii o duc mai rau ca tiganii in tara lor,va vindut toate guvernele,va f..t toti afaceristii din toata lumea,va conduce una blonda cu gura mare si format de p..a,asa ca cine pe cine critica aici?

Apropo de spanioli,si romani,primii, colonizau lumea pe vremea cind Burebista facea capete de lup puse in bat ca sa sperie cica,dusmanii poporului,dupa care Vlad Tepes,crescut de turci,si revenit in tara,le baga bete in cur la romanasi ca sa-i invete cu frica si cu boala asta noua a secolului numita stiintific,homosexualism.

Asa este,si eu sint roman,dar cred ca mai repede invat de la straini,pentru ca am ce,si pentru ca stiu ca ,,patriotii" sint de fapt doar aia care au vindut casa pe un kil de tuica,si acum nu mai au cu ce sa plateasca un bilet de avion sa vada si ei o maimuta reala nu la zoo.

Ti-as mai spune cite ceva,dar banuiesc ca imi pierd timpul de pomana.Deschideti-va mintea,nu mai aruncati cu cacat la orice pas,ca si asa e lumea plina de prosti si handicapati.

Si daca tot sint offtopic,probabil ultimul ca nu are rost sa imi pierd timpul aiurea,citeste in p..a mea titlul topicului,si daca ai ceva de invatat,invata,daca nu,lasa pe altii care vor si care nu stiu.

Daca erai asa destept cum vrei sa para iti faceai o pagina a ta si puteai sa dai lectii si la altii,nu pierdeai timpul cu birfa pe alte pagini.

Daca esti pe forumul asta exista doua motive,ori esti frustrat si prost,si vrei sa demonstrezi ceva,dar nu ai ce si nici cui,ori vrei sa inveti pe altii ceva ce stii,dar asta nu se vede pe nicaieri din cite am citit,asa ca nu mai fa de desteptul,daca ai vreun comentariu legat de subiect,ok,daca nu dute si asculta o manea si bea ceva daca iti ajunge ce cistigi in tara lui chioru.

Ah acum inteleg de unde toata ura asta, nu mai sunt tovarasii la putere Ceausescu, Iliescu, Nastase, baietii regretati de pulime.

Te asigur ca nu sunt crispat/frustrat de faptul ca tu si alti romani, tigani si moldoveni traiti si va reproduceti prin alte meleaguri.

Ma bucur pentru voi , ba chiar mai mult as vrea sa ti se alature cat mai multi , lasa ca stam noi aici cu istoria noastra de care nu ne e rusine, stam noi mandrii ca stramosii nostri au fost Burebista si Vlad Tepes.

Voi vanatorii-culegatorii, suferinzii ai dictaturii Basescu, Udrea si Boc, mergeti linistiti in Spania, identificati-va cu istoria si cultura poporului spaniol, futut in cur inca de pe vremea punilor si pana in prezent cand s-au vandut complet musulmanilor , algerienilor, indienilor, chinezilor, bascilor si catalanilor.

Maghiarii sunt o minoritate, asa ca ne doare fix in cuc de ei!

Dar deh, eu iti inteleg frustrarea, ca ti-e greu sa stai departe de Romania si incerci sa te detasezi prin ura!

De cand ati dat de apa curenta si televizor nu vreti sa mai auziti de nimic, si bine imi pare, nu va condamn dar nu o sa evoluati niciodata prin gandirea asta !

Imi pare rau de offtopic dar te rog nu ma mai implica in nici un dialog pe viitor.

macar in postul tau, orice doritor poate observa cu usurinta de unde putoarea si nesimtirea majoritatii neamului roman.

Ei bine putoare vine din lenea de a te adapta.

Romanul nu vrea sa evolueze.

El daca asa a invatat odata de mult ca se scrie "î" , acesta asa va deceda, niciodata nu va dori sa schimbe nimic!

Acest principiu se aplica in arii largi si se observa cu lejeritate din zonele rurale ale tarii pana in buricul capitalei.

Principiul de baza:

Decat sa socotim? Hai sa ocolim!

Edited by saveS
Link to comment
Share on other sites

macar in postul tau, orice doritor poate observa cu usurinta de unde putoarea si nesimtirea majoritatii neamului roman.

Ei bine putoare vine din lenea de a te adapta.

Romanul nu vrea sa evolueze.

El daca asa a invatat odata de mult ca se scrie "î" , acesta asa va deceda, niciodata nu va dori sa schimbe nimic!

Acest principiu se aplica in arii largi si se observa cu lejeritate din zonele rurale ale tarii pana in buricul capitalei.

Principiul de baza:

Decat sa socotim? Hai sa ocolim!

Ai dreptate,de ce sa cunoastem lumea,de ce sa invatam tot ce se poate si cit mai mult,stam ca prostii la mina unor marinari,fost comunisti,fosti securisti,fosti limbisti,si ascultam manele.

Din partea mea,de la Mihai Viteazul la marinarul,praful si pulberea.

Sint un animal liber,circul,invat,traiesc pentru mine,si mi se rupe de toti frustratii care mai cred ca ce au sub picioare le apartine prin nastere.

Ha,am auzit ca nici gropi de veci nu mai sint pe acolo,si pe alea le-au smecherit baietii destepti,acum sa vedem daca este mai ieftin sa va arda,sau sa va faca mici.

As vrea sa spun ca esti rasist,dar as face o mare eroare,esti doar needucat.

Link to comment
Share on other sites

Aplicatii sint destule,dupa imaginatia fiecaruia bineinteles.Important este ca se poate,dar asta poate fi un mod de ,,penetrare" sa zicem,dupa care fiecare face ce il duce mintea.

Daca facem o mica analiza,o sa vezi ca 999 de putoi din 1000, cum le zic eu cu drag,vor sa isi vada gagica in pasarica goala,sau sa vada ce vorbesc unii pe messenger,altii mai practici,vor chestii mai serioase,dar una peste alta,important este sa gasesti mereu o forma de a intra,si de ce nu,oferi internet gratis celor care nu stiu sa-l obtina singuri.

Oricum astea sint chestii serioase,adica nu abureala de gen vind conturi de email.

La ora actuala exista servicii tehnice online care ofera suport tehnic prin videochat si service prin remote control,si plateste 1,2 eur pe minut operatorului,care la rindul lui,pe linga banii respectivi,mai lasa si cite o posibila ,,poarta" pentru zile negre.

Esential este sa acumulezi informatii,sa gasesti mereu noi portite,si pe viitor sa gasesti o solutie pentru valorificarea informatiilor.

O las moarta de moment,asta nu este discutie de purtat intre necunoscatori,iar baietii buni,isi vad de treburile lor in tacere,o chestie foarte buna de altfel.

Link to comment
Share on other sites

Salut bruttus! Din cate am inteles voi folositi teamviewer ca sa creati un live usb cu wifislax, apoi sa preluati un handshake si apoi sa spargeti parola, totul remote. Dupa parerea mea este putin "overengineering". Din cate stiu prin remote desktop este deja posibil sa emulati componente hardware(ex: placa audio, monitor, printer). Nu stiu exact daca ar fi posibil sa emulati remote acea placa wifi, sa va conectati la ea si sa spargeti wifi-ul vecinului, remote, din propriul sistem de operare. Astfel oferiti userului un simplu program, care sa-l ruleze in windows si sa va ofere acces la hw.

Repet: este doar o idee ce mi-a trecut prin cap, nu m-am documentant sa vad daca se poate pune si in practica. Daca gresesc sa ma corecteze cineva.

Link to comment
Share on other sites

Hai sa dam datele problemei de felul acesta :

Habar n-am de linux, de aircrack, etc , si nici nu vreau sa invat, am alte preocupari !Dar ma taie la lingurica

sa stiu parola la reteaua wireless a vecinului meu,...ca se lauda ca si-a pus una strong.

Ei, prietenul meu din Spania, imi zice "mai amice, ai o placa Alfa pe usb ?Daca da, da-mi ID si pass la teamviewer"

Sigur ! Si il vad ca-mi instaleaza in masina virtuala de pe windowsul meu, wifislax si imi pune placa in mod monitor,

porneste el WPScrackGUI (astea am reusit sa vad eu !) si ma trezesc cu parola vecinului pe tava.Nu are rost sa ascund, a durat cateva ore, ca era wpa2.

Bineinteles ca in 5 minute am sunat la usa vecinului si l-am lasat paff cand i-am spus ca e cam slabuta parola de la wireless.

Deci, in concluzie,functioneaza treaba prin control remoto.

Eu, personal, prefer varianta cu stickul bootabil si nu cu masina virtuala...in laptop nu raman urme.;)

Link to comment
Share on other sites

Salut bruttus! Din cate am inteles voi folositi teamviewer ca sa creati un live usb cu wifislax, apoi sa preluati un handshake si apoi sa spargeti parola, totul remote. Dupa parerea mea este putin "overengineering". Din cate stiu prin remote desktop este deja posibil sa emulati componente hardware(ex: placa audio, monitor, printer). Nu stiu exact daca ar fi posibil sa emulati remote acea placa wifi, sa va conectati la ea si sa spargeti wifi-ul vecinului, remote, din propriul sistem de operare. Astfel oferiti userului un simplu program, care sa-l ruleze in windows si sa va ofere acces la hw.

Repet: este doar o idee ce mi-a trecut prin cap, nu m-am documentant sa vad daca se poate pune si in practica. Daca gresesc sa ma corecteze cineva.

Imi pare rau ca raspund cu intirziere dar nu am putut intra pe forum,se pare ca serverul era cazut,in fine...

Deci,nu stiu daca am inteles exact ce vrei sa spui,asa ca incerc eu sa explic cum ma pricep mai bine ca sa nu se creeze vreo confuzie.

Tu,esti necunoscator in domeniu(vorbim retoric) si locuiesti in Romania,dar nu ai net,sau ai dar e cam scump,ori e prea slab,nu conteaza motivele,creatia noastra are alt scop.

Nu stii nici macar sa faci un stick bootabil cu linux,in cazul de fata wifiway sau wifislax,dupa parerea mea cele mai bune distributii pentru asa ceva,mai exista si backtrack,dar ala nu ma atrage.

Continuam,tot retoric nu uita,sa nu sari la scandal.....bun,de bine de rau,instalezi la tine teamviewer,in windows,si bagi un stick in portul usb.

Din momentul asta,eu ma conectez,iti descarc wifiway si il pun pe usb apoi il fac bootabil,dupa care iti spun prin messenger,sau ce avem deschis,inclusiv telefon,sa restartezi calculatorul,si sa apesi F2 ca sa bootezi dupa stick,lucru care il reusesti,si ajungi in wifiway,unde te conectezi la internet prin wifi,si deschizi teamviever.

In momentul in care mi-ai dat acces,eu cu tot ce am prin calculator,dictionare,etc,iti sparg parolele wireless din zona ta,1..2..cite pot,si iti dau parolele.

Din momentul ala,ai internet gratis,si poate si mai rapid ca inainte,dar asta stii bine depinde de viteza pe care o are linia.

Pina aici este ok,de aici mai departe fiecare face ce vrea cu ce are la indemina,de la furat merele din curtea vecinului la furat parolele de email,messenger,sau ce mai tasteaza vecinii prin zona.

Eu unul fac manuale didactice,stii tu,astia mici,fac numai prostii in general,si ca sa-i atragem sa invete si ei cite ceva le oferim lectii de hacking,cracking,etc.

Link to comment
Share on other sites

ma da ce povesti de zici ca ie pe viata si moarte ,nu stiu cum sta treaba la voi dar eu daca sparg o parola wireless o sparg ca hoby si daca nu merge sau nu o pot sparge caut alta .

Ideia ii buna sa faci ca service, dar intrebarea ii daca merge eu unul nu as lasa pe nimeni in pc meu sa umble , pe alta parte in forum hacking toti stiu asa ceva sa sparga wireless ,nici nu iti trebuie sa stii linux cite tutoriale sint pe net (ca nisipul la mare).

daca gresesc scuze si corectati-ma :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...