Jump to content
xTremeSurfer

Hristos a inviat!

Recommended Posts

Adevarat a inviat!

Adevarat a inviat.

@sutti Fiecare are dreptul la Liberul Arbitru

Da kreven, asa e, fiecare are dreptul la liberul arbitru dar cand alegi sa fii controlat cum e?

Mass-Media ne controleaza pe toti, antena3 sau ce plm televiziune e aia sustine USL pentru ca dupa ce ajung aia la putere sa ajunga "televiziunea nationala", eu zic ca cel mai drept politician pana acum a fost Basescu, el a taiat din salarii dar a preferat sa sacrifice un salariu decat o tara.... Si multe altele care nu stau sa le enumer acum.

In legatura cu biserica:

Cam acelasi cacat ca si politica, oameni aleg sa creada in dumnezeu decat in ei, dumnezeu nu ne-a facut ca sa-l pupam in cur, a vazut ca gandim, iubim si stim sa salvam vieti.Nu zic ca dumnezeu nu exista, si eu cred in el, ii multumesc cand ma ajuta, il respect dar nu il pup in cur.

LE:

1. Eu sunt Domnul Dumnezeul Tau; sa nu ai alti dumnezei afara de Mine.

2. Sa nu-ti faci chip cioplit, nici alta asemanare, nici sa te inchini lor.

Nu vi se pare ca ne apropiem de asta venerandul pe "Iisus" si pupand icoanele alea ?

Edited by shaggi
Link to comment
Share on other sites

Am intrat, mi-am spus parerea, v-am urat un paste fericit...

Adevarat a inviat!

Da kreven, asa e, fiecare are dreptul la liberul arbitru dar cand alegi sa fii controlat cum e?

Mass-Media ne controleaza pe toti, antena3 sau ce plm televiziune e aia sustine USL pentru ca dupa ce ajung aia la putere sa ajunga "televiziunea nationala", eu zic ca cel mai drept politician pana acum a fost Basescu, el a taiat din salarii dar a preferat sa sacrifice un salariu decat o tara.... Si multe altele care nu stau sa le enumer acum.

In legatura cu biserica:

Cam acelasi cacat ca si politica, oameni aleg sa creada in dumnezeu decat in ei, dumnezeu nu ne-a facut ca sa-l pupam in cur, a vazut ca gandim, iubim si stim sa salvam vieti.Nu zic ca dumnezeu nu exista, si eu cred in el, ii multumesc cand ma ajuta, il respect dar nu il pup in cur.

LE:

Nu vi se pare ca ne apropiem de asta venerandul pe "Iisus" si pupand icoanele alea ?

Link to comment
Share on other sites

OFF: Sutti(+astialalti de v-ati exprimat voi liber si democratic pe care mi-e lene sa-i caut in toate reply-urile), lumea se sterge la cur cu parerea ta, cauta sa nu-ti mai dai cu optinia in stanga si-n dreapta fiindca cine crede in sfantu bec o sa creada si cu, si fara parerea ta, care mai mult ca sigur e foarte bine gandita si foarte bine rationalizata de tine in capsoru ala al tau, si nu-i copiata de la alti aruncatori de opinii de cacat ca tine, care au copiat si ei de la altii, fara sa aiba habar ce soi de cacat mananca. SI asta vine de la un ateu declarat si convins.

On: Adevarat a-nviat (doar asa, sa demonstrez ce-am zis si sa nu fie complet offtopic)

Edited by Patrunjel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...