Jump to content
danyel22

Rst

Recommended Posts

Am facut alt cont pe RST, vroiam sa imi cer scuze de la totii cei care i-am injurat/infuriat in trecut. benny_loppa, shaggi si multi alti. Am vorbit peste cei care au mai multa experienta ca mine... asa ca voi incerca sa invat mai multe. Am luat aceasta lectie de la o persoana de sex feminim... ma subestimez pe mine. Oricum stiu ca nu va intereseaza, dar mi sa cerut sa imi cer scuze si cine mi-a cerut... avea dreptate. V-am lasat.

// ShadowWhite

Edited by danyel22
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bine asa danyel sau cum te-o chema. Acuma nu te astepta sa vina Benny de exemplu sa spuna "Nu, nu, nu, coaie, stai asa, ca eu am fost ala prost, n-ai de ce sa-ti ceri scuze" :)) Dar tot e un inceput. In continuare te sfatuiesc sa nu mai postezi nimic pana nu stii sigur ca "produci" material de calitate.

@Zatarra: tu ai facut-o vreodata?

Link to comment
Share on other sites

Va rog sa mutati topicul la PoC si o sa va zic de ce.

Il stiu pe pustiu asta de pe RST si am incercat sa il ajut si a avansat foarte mult intr-un timp foarte scurt desi sta cam prost cu politetea,bunul simt si are gura cam mare.Astazi mi-a venit ideea sa ii predau inca o lectie pe langa cea de a trebui sa faci rost de informatii singur si aceea este de Social Engineering.Aveam ip-ul lui de acu doua zile si a ramas in log-uri pe serverul meu web.Am pus o fata total afona de acest domeniu sa inceapa sacaiala si cu amabilitatea lui poate va posta arhiva,daca nu,o voi posta eu.L-am facut sa creada ca are un trojan/RAT in calculator si sa il panichez.I-am zis ca asta e singura varianta pentru ce apare in log-uri pe webserver cu ip-ul lui si incercari de sqli plus mesaje cu "muie din partea lui shadow".I-am zis ca nu e de ras ca persoana aia care s-a luat de el ( o fata ) poate face cu ip-ul lui aceste chestii pe servere guvernamentale si o poate incurca.Mi-a cerut parerea ce sa faca si i-am zis sa vorbeasca cu ea si sa afle mai multe si sa ii ceara si scuze.A fost asta iar eu i-am zis fetei sa ii zica sa posteze ceva de genu din ce a facut el mai sus.

Asta a fost un rezumat dar cu disponibilitatea lui as vrea sa prezentam tot scenariul,cu log-uri cu tot si conversatii,fiind un antrenament/exemplu de Social Engineering folositor pentru toti.

Va pupa paranoia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...