Jump to content
hackerika

Doi hoti din Kenya sunt arsi de vii pentru ca au furat cartofi!

Recommended Posts

Pentru Niste Cartofi Le-a Dat Ala Foc La Amandoi :| Daca Asa Era Si In Romania Cine Drq Mai Fura Asa Usor .... :|

wut.

Uitati ce "practici" au astia, furi cartofi si iti dau aia foc de viu, doamne fereste ce oameni psihopati.

Am ramas socat cand am vazut...

Meritau puscarie/amenda dar nici chiar asa torturati.

IMAGINI SOCANTE: Doi hoti din Kenya sunt arsi de vii pentru ca au furat cartofi! - www.crimetime.ro

Minunat. Sa vina si in Romania.

Prea multe ciori.

?i ai cumva impresia c? o s? se mai fure dup? ? S? se practice asta ?i-n România, ce bine ar fi.

Link to comment
Share on other sites

Nu tre' sa-l omori...trebuie doar sa-i iei anumite drepturi.Mie tot mi se pare o prostie.Fratele meu,magazinele pot sa fie pline daca eu nu am bani sa iau nimic din ele...la fel si cu celelate exemple date de tine.E criza ! Hai sa le dam foc la toti cei care conduc tara !

Link to comment
Share on other sites

Toti astia care ati zis ca oameni aia meritau asta sunteti niste javre ordinare, de ce?, pentru ca n-aveti un pic de umanitate, nici n-am putut sa ma uit la videoclip..

B?i pulic?, m-ai ?i enervat. Dac? vine un ?igat ?i-?i fur? propria mâncare, cultivat? ?i crescut? de tine, s? r?m?i f?r? ce mânca, n-o s? faci ca to?i dracii ? Când hec?rii de carton ca tine prind conturi de orange / vodafone în stealer-e, ?i le face?i pagub? oamenilor de zeci, sute de euro, voi nu sunte?i tot ni?te ho?i ordinari ?

Link to comment
Share on other sites

Si ca-sa va inveselesc putin uitati-va putin la nebunii astia de indieni :))

Imagini ?ocante la Indienii au talent!. - YouTube

Asta o stiu de mult, ce nu fac aia ca sa poata cumpara o paine... isi rup coaste, isi tocesc capurile, doar ca sa castige indienii au talent, la cat de saraci sunt, nici nu ma mir de ce au facut aia...tiganii sunt tigani, doar din furt pot sa traiasca.

Link to comment
Share on other sites

Nu va mai cacati atat pe voi.Ucisi nu ar trebui sa fie hotii,credeti ca aia au furat cartofi ca le era prea bine?La noi se fura pentru ca se poate,politia este incompetenta.Cat despre tigani,e un subiect complicat,insa tind sa ii dau dreptate lu empathy(sau cum pula mea ii zicea lu` aia) cand zicea ca a generaliza inseamna sa fi un prost irecuperabil.

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu sunt si copii pe aici pe forum, credeti ca ei daca au vazut asta nu or sa mai fure si or sa creasca total cuminti? NU, ati gresit, copii aia or sa vrea sa "faca bine" si din cate au vazut azi a face bine unei societatii inseamna a elimina gaurile si tot ce "nu bun", credeti ca e mai rau sa furi cartofi decat sa omori un om?

Fiecare cu parerea lui dar cat timp gandesti ca ala care le-a dat foc nu esti foarte diferit de el.;)

Link to comment
Share on other sites

Numai Dumnezeu are dreptul de a lua viata cuiva (exceptie facand legitima aparare atunci cand viata ta sau a altora e in joc), eu nu sunt de acord nici cu pedeapsa cu moartea. La cat de batuti erau cred ca isi invatasera lectia, "bag mana in foc" ca asta era prima abatere si nici ei nu au apucat sa manance vreun cartof din cei furati. Aveau toate motivele la inca o sansa chiar daca in cele din urma s-ar fi recurs la acelasi gest (a doua abatere).

Link to comment
Share on other sites

Numai Dumnezeu are dreptul de a lua viata cuiva (exceptie facand legitima aparare atunci cand viata ta sau a altora e in joc), eu nu sunt de acord nici cu pedeapsa cu moartea. La cat de batuti erau cred ca isi invatasera lectia, "bag mana in foc" ca asta era prima abatere si nici ei nu au apucat sa manance vreun cartof din cei furati. Aveau toate motivele la inca o sansa chiar daca in cele din urma s-ar fi recurs la acelasi gest (a doua abatere).

Ghinion, nu cred în Dumnezeu ?i nu sunt de acord cu ce ai zis. Eu merg pe principiul ochi pentru ochi. Astfel, dac? ai omorât un om, meri?i s? mori. Cum zicea ?i tex, dac? furi, r?mâi f?r? o mân?. Cum nu cred într-un zeu/dumnezeu/judec?tor, sunt de p?rere c? într-o societate (haotic?) singurul care poate face dreptate e tot omul. Dar când faci dreptate nu o faci de unul singur, ci de comun acord cu câ?i mai mul?i oameni (cam cum era ?i în Grecia Antic?, unde era democra?ie direct?).

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt fake tinere, in Africa inca se ard femei pe rug pentru vrajitorie, realitatea e dura.

In Tibet calugaritele isi dau foc singure:

Self Immolation Video of Buddhist Nun Palden Choetso in Tibet | Best Gore

Self Immolation of a Nun in Tibet | Best Gore

Apoi, in mijlocu "civilizatiei":

http://www.bestgore.com/execution/african-man-lynched-burned-alive-gay-necklacing-failed/

Edited by Nytro
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am ramas socat cand am vazut...

Scopul mass mediei este sa te faca sa ramai socat si din cate vad au reusit deoarece ai recunoscut .Idea este sa ramana socati cati mai multi doar asa se poate crea chaos.Cu cati mai multi fani cu atat mai creste mai mare bugetul mass mediei.Ce pot sa va spun e sa va mai cumparati cateva antene parabolice o sa prindeti mai multe posturi socante.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Oameni retardati mai ales ala care ii da foc (desi toti sunt de acord).

TOTI AIA AR TREBUI SA ARDA DE VII SA VADA CUM E FUTULE NATIA IN GAT.

LE: Si arsi asa in fata unei plasme mari ruland filmuletul cand l-au ars ei pe ala, sa invete cum sa se rostogoleasca si d'astea.

Edited by OnlineHelp
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Manipulare in masa :

Un user se uita la un video socant , publica videou-l pe un forum cu cateva cuvinte cheie precum cuvantul socant .

O gramada de useri dau clic nerabdatori sa ramana si ei socati de ceea ce vor vedea dupa care impart link-ul cu prietenii lor pe messenger sa bage terroare in cati mai muli indivizi posibil.Se face o polemica asupra subiectului si in fiecare zi personajele raman cu cateva idei socante in cap .Unii vor spune ca nu au nimic daca vad asa ceva altii fara sa vrea vor devenii terorizati , probabil pe viata.Exemplu real .Domnu Mihai nu poate manca daca nu are televizorul aprins cu stiri socante in fata lui.Copiii domnului Mihai au o varsta frageda mai putin de 12 ani si stau cu el la masa si mananca din farfurie privind imagini socante.Domnul Mihai fiind el insusi nerabdator sa vada mai mult chaos nu isi da seama ca acest lucru ar putea afecta creierul copiilor sai.Pe viitor cei care priveau lucruri socante devin actori si fac scene socante.Nimeni nu observa nimic si totul decurge normal iar cand observam ceva divers in mediul inconjurator careva afirma ca a vazut ceva socant.

Link to comment
Share on other sites

nici eu nu sunt de acord cu pedeapsa cu moartea,dar daca tot e,lasa-i omului demnitatea;e o diferenta ca de la cer la pamant sa fii omorat cu injectie letala fata de schingiuiri publice;in plus,poate nici nu sunt vinovati,poate li s-a inscenat,au avut parte de vreun proces?si ma intreb politia de acolo va face ceva cu ucigasii celor 2,caci cu ce sunt ei mai buni,aia au furat,dar ceilalti au ucis?salbaticie,inapoiati frate cu 1000 de ani sunt aia,pai daca ii punea pe aia care au furat la munca silnica in folosul comunitatii,faceau sute de kile de cartofi de pe seama lor;

nytro ce vrei sa spui,ca sunt dezvoltati cat de cat economic?pai daca nu veneau europenii si civilizatia peste ei,tot in pieile goale ii gaseai;mentalitatea unor popoare nu se schimba de pe un an pe altul,trebuie sute;credeti ca nu sunt comunitati mai sarace dar care nu practica executiile publice?toti sunt la fel aia,daca se gasea unul care sa le ia apararea,eu zic ca s-ar mai fi potolit

cat despre furat,nu stiu cine de aici zicea ca e o diferenta mare intre a fura cartofi,cum au facut bietii oameni ca sa traiasca,si a fura cu "stil",gen majoritatea bossilor din ziua de azi din romania;a fura nu e o stiinta,unii fura sa manance,altii pt masini si case luxoase;care e mai pervers?

Link to comment
Share on other sites

wake the fuck up niste fututi de cartofi mai presus decat viata unui om?!

si daca un hot de asta (de ex de paypal) ii salveaza viata lu mata cand era sa fie violata de niste manelisti,tot i-ai taia mana? mai greseste omu si se poate schimba.de la convingeri de astea a aparut unu ca hitler cu lagarul auschwitz.

mintea care sta prea mult ocupata in lucruri impersonale nu da importanta la ce-ti poate oferi frumos viata.get a life!

Link to comment
Share on other sites

tu sigur esti tigan.

Si daca as fi tigan,as fi mandru...fata de tine care cred ca nu esti desii iti bati joc de limba materna!Rusine!Tiganu are cuvant fata de multi romani!Tigan poti fi si dupa caracter,limbaj.. nu numai dupa culoare!Inainte sa judeci incearca sa cunosti iar dupa ce cunosti gandeste-te ca nu toti oamenii sunt lafel!Asa cum tu esti analfabet desii esti alb,sunt si profesori negri(tigani) care te pot invata... Acum imi cer scuze ca te-am jignit dar esti nesimtit si meriti!

Link to comment
Share on other sites

O sa incep putin off-topic sperand ca va voi lumina putin si dupa voi trece la topic.

1989 Romania:lumea se aduna in fata Casei Poporului ca sa il aclame pe Ceausescu,doua sute de oameni au primit ordin sa intepe doua sute de femei cu o seringa de la spate si alti cativa sa dea cu petarde.S-a creat o reactie in lant,oamenii au crezut ca se trage in ei cand au auzit cele doua sute de femei tipand si acele petarde,dar de fapt au incercat sa ii faca o inscenare lui Ceausescu,ca sa il acuze de genocid.Noi credem ca oamenii au venit sa se revolte,dar de fapt ei veneau sa il aclame.Ceea ce vedem la televizor,este doar o manipulare si o incercare de a ne schimba perceptia despre trecut,creand haos si obligandu-ne sa credem ceea ce ne se livreaza si nu ceea ce este adevarat.Adevarul este schimbat cu un adevar fals,care noi credem ca este adevarul pur.Unul dintre dovezi este scoala,care ne livreaza numai prostii.De exemplu la istorie ne invata ca romanii ii casapeau pe turci,ca eram cei mai tari,etc.Adevarul este ca Ceausescu a distrus cronicile si documentele ce atestau istoria Romaniei si le-a rescris dupa bunul lui plac,asa ca romanii nu isi cunosc adevarata identitate,doar le este indus acest lucru.

Acum trecand la subiect,ceea ce vreau sa spun este ca unele lucruri ni se par total anormale pentru ca nu suntem familiarizate cu ele.Daca am fi trait acolo,am fi spus,foarte bine.Si cei care tot aberati cu dreptul la viata si alte conceptii,daca cineva v-ar omori parintii,nu cred ca ati mai fi spus asta,ci abia ati fi asteptat sa il omorati pe ala.Pentru ei este ceva normal,cine vrea o bucata de paine,matura putin,dar macar are paine.Exista tot felul de posibilitati legale daca vrei sa mananci,dar pentru e mai usor sa furi.

Pe scurt,aia puteau sa faca rost de mancare,ca erau si imbracati bine,nu traiau in triburi.De murit nu au murit pentru ca intai trebuia sa arda toata benzina ca sa ajunga la tesuturi si sa le arda,poate doar au suferit niste arsuri din cauza temperaturii ridicate si nu tot ce zboara se mananca.Priviti,cititi si dupa confirmati sau negati.

Link to comment
Share on other sites

Cand cineva iti fura ceva,de care atarna viata ta in acel moment,putand sa fie si cel mai aberant lucru posibil,atunci acel lucru inseamna viata pentru tine,si prin faptul ca cineva iti fura lucrul respectiv,iti incalca dreptul la viata.Daca x ii datoreaza 10000$ lui y si z ii fura banii lui x,atunci z ii incalca dreptul la viata lui x,deoarece y il va omori pe x pentru ca nu i-a dat banii.Daca stam sa gandim amanuntit,furam dreptul la viata unei persoane,fara ca sa avem intentia asta.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca benzina cu care a dat ala pe ei este mai scumpa decat cartofii pe care i-au furat.

Dar prinde mai bine "Vai,doar pentru cartofi".Asa fac mereu astia din mass media.Poate ca ei au facut altele printre care si furtul de cartofi.

Edited by ionut97
Link to comment
Share on other sites

socant...nu stiu daca este vre-un fake dar pedeapsa primita de aia este prea dura, macabra...plm suntem in sec XXI aia au ramas inca la nivelul evului mediu...pai daca ar aplica asa ceva si in romania cred ca am avea lumina si noaptea si ar mai creste profitul OMV-ului cu vre-o 2,3 procente :-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...